29.11.2020

Widzew Łodź - Arka Gdynia 2:1

Beniaminek z Łodzi wygrał z Arką 2:1. Widzew obie bramki zdobył z niedużych odległości, dobijając swoje wcześniejsze uderzenia. Przed przerwą do naszej bramki trafił Czubak, tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie wyrównał Żebrowski, ale ostatnie słowo należało do Robaka, który ustalił wynik spotkania.

Fortuna 1 Liga -  14. kolejka

Widzew Łodź - Arka Gdynia  2:1 (1:0)

Bramki: Czubak 22', Robak 61' - Żebrowski 47'

Widzew: Mleczko - Kosakiewicz, Grudniewski, Nowak, Stępiński, Kun (88' Ojamaa), Poczobut, Możdżeń (88' Mucha), Ameyaw (76' Mąka), Czubak, Robak

Arka: Kajzer - Danch, Kwiecień, Marcjanik, Marciniak - Deja - Żebrowski (69' Siemaszko), Letniowski, Drewniak (69' Jankowski), Młyński -  Wolsztyński

Żółte kartki: Grudniewski, Kun, Możdżeń - Letniowski, Wolsztyński

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Widzów: mecz bez publiczności

0 min - w Łodzi Arka chce powalczyć o trzecie zwycięstwo z rzędu. Wyniki, które padły w innych meczach tej kolejki powodują, że trzy punkty pozwolą zmniejszyć dystans do dwóch pierwszych drużyn Fortuna 1 Ligi.

0 min - Widzew w środę grał prestiżowe spotkanie z Legią Warszawa w Pucharze Polski. Przegrał 0:1 i zakończył zmagania w tych rozgrywkach, ale okazało się, że to nie jedyny problem łodzian z ostatniego tygodnia - z klubu wypływały bowiem komunikaty o zakażeniach koronawirusem.

0 min - trener Mamrot postanowił nic nie zmieniać w składzie swojego zespołu w porównaniu do meczu w Rzeszowie. Oby zwycięski skład z meczu z Resovią okazał się równie efektywny w meczu z Widzewem!

0 min - w roli napastnika w Arce zagra Rafał Wolsztyński, dla którego ten mecz ma nieco wyjątkowy charakter, bo w poprzednim sezonie pomagał Widzewowi awansować do Fortuna 1 Ligi.

0 min - dla Widzewa będzie to siódmy mecz w sezonie na własnym stadionie. Podopieczni Enkeleida Dobiego przegrali tylko raz - w derbach z ŁKS-em. W pozostałych starciach wygrali z Resovią, Sandecją i Stomilem, a remisowali z GKS-em Bełchatów i Zagłębiem.

0 min - dziś w Łodzi termometry wskazują 0 st.C, a z nieba bardzo delikatnie prószy śnieg, a zatem warunki będą zbliżone to zimowych.

0 min - zanim rozpocznie się mecz, mamy minutę ciszy poświęconą zmarłemu niedawno Diego Armando Maradonie.

1 min - zaczęli łodzianie.

2 min - niezłe dogranie Marciniaka z lewej strony w pole karne, ale poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

4 min - ależ mamy szczęście! Kontrę Widzewa wyprowadził Robak, idealnie podał do Czubaka, który będąc sam przed Kajzerem trafia w słupek!

6 min - Drewniak sfaulował Ameyawa pod linią boczną boiska. Gospodarze będą mieli stały fragment gry.

7 min - z wolnego zacentrował Możdżeń, piłki nie zdołali wybić nasi obrońcy, ale też łodzianie nie zyskali okazji do oddania strzału. Ostatecznie piłka opuściła boisko.

8 min - zablokowany Robak w naszym polu karnym. Widzew będzie wykonywał rzut rożny.

9 min - wybiliśmy piłkę zagraną przez Możdżenia. Próbował jeszcze uderzyć zza pola karnego Stępiński, ale to był bardzo nieudany strzał.

11 min - dość niespodziewanie Młyński mógł zaskoczyć Mleczkę, bo przejął piłkę w polu karnym i oddał sprytny strzał z ostrego kąta! Mleczko jednak wybił nogą piłkę poza boisko. Korner dla Arki.

12 min - łodzianie wybili piłkę posłaną z narożnika przez Letniowskiego. Arkowcy sygnalizowanie zagranie ręką jednego z obrońców Widzewa, ale milczy gwizdek arbitra.

13 min - precyzyjne dośrodkowanie Żebrowskiego na głowę Wolsztyńskiego, ale strzał głową Rafała odbija Mleczko!

17 min - Deja przeciął podanie Ameyawa spod linii końcowej, ale będzie rzut rożny dla gospodarzy.

18 min - przy bliższym słupku stał Wolsztyński i to on wybił piłkę, którą Możdżeń posłał z narożnika boiska.

19 min - teraz okazję z rzutu rożnego będą mieli gdynianie.

20 min - Letniowski zacentrował na bliższy słupek, a tam znalazł się Wolsztyński! Strzał Rafała poszybował jednak ponad poprzeczką!

20 min -niezwykle efektowny drybling Letniowskiego na środku boiska. Ograł czterech rywali nasz pomocnik, ale piąty odebrał mu piłkę.

22 min - korner dla Widzewa.

22 min - gol dla Widzewa! Do dośrodkowania Możdżenia najwyżej wyskoczył Nowak i uderzył głową w słupek naszej bramki! Piłka spadła wprost na nogę Czubaka, który nie miał większych problemów ze skierowaniem jej do bramki...

24 min - rzut rożny dla Arki. Obrońcy Widzewa wybili piłkę zacentrowaną przez Letniowskiego.

27 min - ładna akcja Wolsztyńskiego z prawej strony pola karnego łodzian. Grudniewski wślizgiem chciał przerwać atak naszego napastnika, ale trafił w jego nogi. Żółta kartka.

28 min - Drewniak wykonał rzut wolny. Zacentrował w pole bramkowe Widzewa, jednak uporali się z tym gospodarze i wybili piłkę.

29 min - kolejny rzut rożny dla Arki. Znów wybili piłkę obrońcy Widzewa, ale tylko na 16 metr, skąd uderzył przez przyjęcia Żebrowski. Niestety wyraźnie chybił nasz prawoskrzydłowy.

32 min - po faulu Możdżenia na Żebrowskim będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne Widzewa.

33 min - centrował Drewniak, ale kolejny raz górą okazali się zawodnicy z Łodzi.

34 min - składna akcja Widzewa i mamy mnóstwo szczęścia! Ameyaw zagrał z lewego skrzydła w pole karne do Możdżenia, ten dograł na drugi metr przed naszą bramkę, gdzie stał Czubak, ale z tej odległości skierował piłkę nad poprzeczkę!

36 min - Widzew szuka drugiego gola, robi dużo zamieszania w naszym polu karnym. Deja przeciął podanie w naszą szesnastkę i będzie korner.

37 min - centrował Kosakiewicz, próbowaliśmy wybić piłkę, ale ta trafiła na nogę Możdżenia, który uderzył po nodze obrońcy i będzie kolejny rzut rożny.

38 min - Kajzer wypiąstkował piłkę poza pole karne.

39 min - i znów rzut rożny dla Widzewa, tym razem po zablokowanym uderzeniu Kosakiewicza z dystansu.

39 min - kolejny raz dobrze oddalamy niebezpieczeństwo.

40 min - łodzianie mogą dobrze przećwiczyć różne warianty rozegrania rzutu rożnego. Przed nimi siódma próba.

40 min - Danch głową wybił piłkę zacentrowaną w naszą szesnastkę.

42 min - Nowak znalazł się w posiadaniu piłki 13 metrów przed bramką Kajzera! Szczęśliwie blokujemy próbę strzału.

43 min - świetnie Kazjer broni strzał po ziemi Dominika Kuna z 14 metrów!

44 min - znów Kajzer ratuje Arkę! Strzał głową Ameyawa skierowany był tuż poprzeczkę, ale nasz bramkarz zdążył z interwencją!

44 min - kolejny raz świetnie broni Kajzer! Nogą obronił strzał Kuna z dwóch metrów! Korner dla Widzewa.

45 min - dobrze wybroniliśmy z tego stałego fragmentu.

PRZERWA - w pierwszych trzech kwadransach lepszą drużyną był Widzew i zasłużenie prowadzi. Łodzianie stworzyli sobie wiele sytuacji na zdobycie bramki, a ponieważ ta sztuka udała mu się tylko raz, Arka wciąż może realnie myśleć o korzystnym wyniku. Stać na to żółto-niebieskich, co pokazały okazje, przed którymi stanął Rafał Wolsztyński, ale albo skutecznie bronił Mleczko, albo uderzenie minęło cel. Liczymy na odmianę w grze Arki i zdobycz bramkową, która pozwoli na zdobycie punktów w tym spotkaniu.

46 min - spotkanie wznowione

47 min - goool dla Arki! Świetna akcja Wolsztyńskiego na prawej stronie pola karnego, dokładne dogranie na 9 metr do Żebrowskiego, który uderzył na bramkę! Piłka odbiła się jeszcze od nóg Kosakiewicza, od słupka i wtoczyła się do bramki!

50 min - korner dla Arki. Przejął piłkę Młyński i oddał strzał z okolic narożnika pola karnego! Z najwyższym trudem odbija piłkę Mleczko!

50 min - znów Młyński wszedł w posiadanie piłki po rzucie rożnym. Tym razem szukał podaniem partnerów przy dalszym słupku bramki, ale wybili piłkę obrońcy. W ekwilibrystyczny sposób chciał jeszcze uderzyć Kwiecień, ale nie udała mu się ta sztuka.

51 min - odpowiedź Widzewa. Robak uderzył z dystansu i niewiele się pomylił.

55 min - to powinno być 2:1 dla Arki! Letniowski świetnie uderzył z 17 metrów, odbił przed siebie piłkę Mleczko, a tam Był Żebrowski! Mateusz uderzył i... trafił w leżącego bramkarza Widzewa!

56 min - za faul na Dei żółtą kartkę ogląda Kun.

61 min - gol dla Widzewa... Rzut wolny z prawej strony pola karnego wykonał Kosakiewicz. Piłka spadła na nogę Możdżenia, który uderzył z powietrza, ale odbił to Kajzer. Piłka trafiła jednak do Robaka, który mocnym strzałem umieścił ją w naszej bramce.

64 min - szybki atak Widzewa i znów Arka była w poważnych opałach! Robak stanął oko w oko z Kajzerem, ale zawahał się na ułamek sekundy i z tego skorzystał Deja wybijając mu piłkę.

65 min - groźny strzał Możdżenia zza pola karnego, ale piłka mija naszą bramkę.

68 min - Wolsztyński wywalczył rzut rożny.

68 min - Marcjanik wygrał walkę o górną piłkę po rzucie rożnym wykonanym przez Letniowskiego, ale uderzył wprost w Mleczkę!

69 min - podwójna zmiana w Arce. Jankowski za Drewniaka i Siemaszko za Żebrowskiego.

71 min - Letniowski źle zacentrował z rzutu rożnego, którego chwile wcześniej wywalczył Siemaszko. Piłka trafiła na pierwszego obrońcę.

72 min - dwa razy bardzo groźnie z prawego skrzydła centrował Danch. Bliscy byli Arkowcy oddania strzału, ale jednak za każdym razem delikatnie trącali piłkę gospodarze i w ten sposób nie pozwalali na zagrożenie swojej bramce.

74 min - zaskakujący strzał z 20 metrów Mateusza Młyńskiego mija o metr światło bramki gospodarzy.

74 min - znów Siemaszko wywalczył rzut rożny dla naszej drużyny.

75 min - Jankowski walczył w powietrzu po dośrodkowaniu Letniowskiego, lecz gospodarze nie dopuścili do oddania strzału.

75 min - piłka szybko wróciła w pole karne Widzewa i mogło być tam naprawdę groźnie gdyby nie doszło do nieporozumienia między Danchem a Wolsztyńskim.

76 min - Mąka zmienia Ameyawa

77 min - Młyński wywalczył rzut rożny.

77 min - Stępiński wybił piłkę posłaną w pole karne przez Letniowskiego.

78 min - Letniowski został pierwszym zawodnikiem Arki ukaranym żółtą kartką. Przerwał groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

78 min - Kajzer dobrze zbija piłkę uderzoną przez Możdżenia.

84 min - żółta kartka dla Możdżenia.

85 min - rzut wolny 30 metrów na wprost bramki Mleczki. Piłkę ustawił Adam Deja.

86 min - uderzenie Dei potężne, ale też niecelne.

87 min - Marciniak posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale poradzili sobie z wybiciem piłki Widzew.

88 min - Ojamaa i Mucha za Możdżenia i Kuna.

89 min - Wolsztyński otrzymuje żółtą kartkę.

90+1 min - po faulu na Młyński Arka ma rzut wolny. Dośrodkowanie Letniowskiego wybijają łodzianie.

90+2 min - Czubak trafiony piłką w rękę w swoim polu karnym, ale nie ma decyzji o rzucie karnym!

KONIEC - tak jak sobie życzyliśmy w przerwie, Arka odmieniła swoją grę w drugiej połowie i to ona była stroną dominującą. Szybko zdobyta bramka wyrównująca pozwalała zacząć marzyć o wygranej i Żebrowski był bardzo bliski wyprowadzenia Arki na prowadzenie, lecz z najbliższej odległości nie zdołał pokonać Mleczki. Potem przytrafił nam się jeden błąd przy stałym fragmencie i Robak przywrócił prowadzenie gospodarzom. Do końca meczu było jeszcze pół godziny gry, ale żółto-niebiescy nie zdołali drugi raz doprowadzić do wyrównania.