12.11.2020

Nasi rywale: GKS Bełchatów

Po wygranej z Sandecją na wyjeździe, żółto- niebiescy powalczą o kolejne punkty w Gdyni z GKS-em Bełchatów. Podopieczni Marcina Węglewskiego zajmują 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów.

Bełchatowianie, podobnie jak Arka, mieli przerwę w rozgrywkach pomiędzy 18 października a 7 listopada. W ostatnich pięciu spotkaniach nie zanotowali porażki. Ostatni raz nie punktowali 30 września, gdy na własnym stadionie przegrali z ŁKS-em 1:3.

Poprzedni sezon GKS zakończył na 15. miejscu w tabeli 1 ligi z dorobkiem 40 punktów.

Sukcesy GKS- u Bełchatów:

• Wicemistrzostwo Polski – 2006/2007
  • finalista  Pucharu Polski – 1995/1996, 1998/1999
  • finalista Pucharu Ekstraklasy – 2006/2007

W ostatnim okienku transferowym z Bełchatowa odeszli: Bartłomiej Bartosiak, Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Artur Golański, Michał Kołodziejski, Kacper Kondracki, Maciej Koziara, Adrian Małachowski, Wiktor Putin, Emile Thiakane, Damian Warnecki oraz Krzysztof Wołkowicz.

Do zespołu dołączyli: Jakub Bator, Dawid Błanik, Bartłomiej Eizenchart, Waldemar Gancarczyk, Damian Hilbrycht, Szymon Łapiński, Patryk Makuch, Maciej Mas, Konrad Matuszewski, Seweryn Michalski, Arkadiusz Najemski, Michał Pawlik, Piotr Skrobosiński, Marcin Szeibe, Jakub Witek oraz Łukasz Wroński.

Bilans spotkań ligowych GKS-u Bełchatów w sezonie 2020/2021: 3 zwycięstwa – 4 remisy – 4 porażki

9. Sandecja Nowy Sącz (w, liga) 0 - 0
10. Resovia (d, liga) 3 - 0 Patryk Makuch 6, Patryk Winsztal 41, Mariusz Magiera 83
11. Widzew Łódź (w, liga) 0 - 0

Bilans bramek w lidze: 7 strzelonych – 10 straconych

• U siebie: 7 strzelonych – 4 stracone
  • Na wyjeździe: 0 strzelonych – 6 straconych

***

• Bełchatowianie oddali 40 strzałów celnych, 53 niecelnych oraz 26 zablokowanych. Więcej strzałów oddali spoza pola karnego - 75 uderzeń (45 z pola karnego).
  • Bełchatów strzelił więcej goli w pierwszych połowach meczów. Przed przerwą trafiał do siatki czterokrotnie, a w drugich połowach trzy razy. GKS traci także więcej bramek w pierwszych częściach gry – 6 goli. Bełchatowianie zdobywają średnio 0,64 gola na mecz.
  • Podopieczni Marcina Węglewskiego po 3 bramki zdobyli po kontrataku i rzucie wolnym. Jedna bramka padła po ataku pozycyjnym.

Statystyki zawodników w lidze:

• Paweł Lenarcik, Seweryn Michalski, Mateusz Szymorek - 990 minut (11 meczów),
  • Marcin Sierczyński - 973 minut (8 meczów),
  • Waldemar Gancarczyk – 826 minut (10 meczów).

Najlepszy strzelec:

• Patryk Makuch - 3 bramki,
  • Bartłomiej Eizenchart, Mariusz Magiera, Patryk Winsztal, Łukasz Wroński – po 1 bramce.

• Michał Pawlik – 4 żółte kartki,
  • Waldemar Gancarczyk, Seweryn Michalski, Jakub Witek, Łukasz Wroński – po 3 żółte kartki.

Kolejny rywal Arki, czyli GKS Bełchatów, dużo lepiej prezentuje się na własnym stadionie. Na wyjeździe nie odnieśli zwycięstwa w sześciu spotkaniach. Podopieczni Marcina Węglewskiego nie strzelili jeszcze bramki na wyjeździe.

Dodatkowym atutem Arki jest fakt, że bełchatowianie ostatni swój mecz zagrali we wtorek 10 listopada więc mają jedynie 2 dni wolnego przed pojedynkiem w Gdyni. Po obiecującym zwycięstwie w Nowym Sączu, liczymy, że Arka wykorzysta to w piątkowy wieczór.