21.10.2020

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:0

W zaległym meczu 3 kolejki spotkań Fortuna 1 Ligi, Górnik Łęczna wygrał z Arką 2:0. Obie bramki gospodarze zdobyli w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Dzięki trzem punktom Górnik wyprzedził Arkę w ligowej tabeli.

Fortuna 1 Liga - zaległy mecz 3. kolejka

Górnik Łęczna - Arka Gdynia  2:0 (0:0)

Bramki: Kalinkowski 80', Banaszak 89'

Górnik: Gostomski - Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro - Cierpka (62' Tymosiak), Stromecki - Struski (90' Kukułowicz), Wojciechowski (76' Kalinkowski), Stasiak (76' Banaszak) - Śpiączka

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch, Marciniak - Deja (35' Mazek) - Żebrowski (70' Siemaszko), Drewniak, Letniowski (76' Soszyński), Młyński - Jankowski (70' Wolsztyński)

Żółte kartki: Śpiączka - Deja, Danch

Sędzia:  Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: mecz bez publiczności

0 min - oczekiwanie na mecz z Górnikiem Łęczna pozwoliło nabrać przekonania, jak solidnym zespołem jest beniaminek z lubelszczyzny. Górnik rozegrał do tej pory sześć spotkań, z czego 4 wygrał, a w dwóch podzielił się punktami.

0 min - dwa remisy przytrafiły się Górnikowi w dwóch ostatnio rozegranych meczach. W miniony weekend w domowym spotkaniu z Widzewem Łódź oraz 30 września w Głogowie z Chrobrym.

0 min - personalnie wyróżnić trzeba przede wszystkim Bartosza Śpiączkę, który uzbierał do tej pory 5 goli, co stanowi połowę dorobku całej drużyny z Łęcznej.

0 min - arbitrem dzisiejszych zawodów będzie Łukasz Szczech z Warszawy. Ten arbiter w bieżącym sezonie poprowadził po jednym meczu w trzech różnych rozgrywkach: PKO Ekstraklasie, Fortuna 1 Lidze i Fortuna Pucharze Polski.

0 min - w Arce mamy jedną zmianę w składzie w porównaniu do tego, który rozpoczął mecz w Olsztynie w ostatnią sobotę. Od pierwszej minuty zagra Mateusz Żebrowski kosztem Kamila Mazka.

1 min - gramy! I już po 15 sekundach Śpiączka oddał bardzo niecelny strzał z dystansu!

2 min - i znów mamy strzał Śpiączki. Tym razem celny, z 16 metrów, jednak Kajzer świetnie broni!

4 min - Jankowski ambitnie pobiegł za piłką do linii końcowej i to się opłaciło, bo zdołał ja dograć przed bramkę. Niestety do tej strefy nie zdążyli dotrzeć inni Arkowcy i pożytku z tej akcji nie było.

7 min - Szymon Drewniak po przyjęciu piłki 20 metrów od Gostomskiego, oddał strzał, który jednak minął światło bramki gospodarzy.

8 min - żółta kartka dla Dei za faul na Śpiączce.

11 min - ponad dwie minuty piłka pozostawała pod nogami naszych piłkarzy, ale nie udało się stworzyć sytuacji do oddania strzału. Inicjatywa w tym meczu należy do żółto-niebieskich, więc liczymy, że takie sytuacje wkrótce się nadarzą.

14 min - po faulu na Letniowskim, Drewniak miał okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Z podaniem naszego pomocnika poradzili sobie jednak gospodarze.

19 min - Marcjanik skutecznie zatrzymał piłkę zagraną w nasze pole karne przez Sasina.

20 min - Danch blokuje podanie Struskiego i będzie pierwszy korner dla Górnika w tym meczu.

20 min - nie mieliśmy problemów przy tym stałym fragmencie gry, bo piłka przeleciała ponad wszystkim zawodnikami w polu karnym i opuściła boisko.

23 min - Kajzer spokojnie opanowuje sytuację, gdy w powietrzu o piłkę walczył Śpiączka, a wszystko działo się 10 metrów przed naszą bramką.

26 min - Letniowski wykona rzut rożny.

26 min - niezłe dośrodkowanie naszego pomocnika, jednak udało się gospodarzom wybić piłkę poza obręb szesnastki.

28 min - zamienili się stronami Żebrowski z Młyńskim, ale nasz młodzieżowiec w pierwszej akcji na prawym skrzydle nie uporał się z rywalem.

29 min - korner dla Górnika.

30 min - Stromecki zacentrował, ale posłał piłkę za linią końcową boiska i sędzia przerwał grę.

31 min - najlepsza akcja Arki. Z lewej strony najpierw dośrodkował Marciniak, Jankowski piłki nie opanował, ale ta trafiła na 17 metr do Letniowskiego. Ten uderzył, piłka trafiła w nogi obrońcy i nieznacznie minęła światło bramki Gostomskiego!

32 min - dośrodkowanie Drewniaka z rzutu rożnego spadło na głowę, lecz strzał naszego stopera nie sprawił kłopotów bramkarzowi Górnika.

33 min - Arka chwilowo gra w dziesiątkę, bo pomoc za linią boczną udzielana jest Adamowi Dei.

33 min - od samego początku na kartkę pracował Śpiączka i tym razem się jej doczekał. Kolejne trafienie łokciem w naszego piłkarza, tym razem w Dancha.

35 min - tymczasem wygląda na poważniejszy problem ze zdrowiem Dei. W jego miejsce na boisku pojawił się już Kamil Mazek.

37 min - Cierpka niecelnym strzałem z 15 metrów sfinalizował akcję swojego zespołu, która przez dłuższą chwilę rozwijała się w naszym polu karnym.

39 min - Letniowski skorzystał z okazji na oddanie strzału z 20 metrów, lecz wyraźnie się pomylił.

40 min - Stasiak równiez pokusił się o strzał z dystansu i również nie zrobił tego precyzyjnie.

41 min - Kasperkiewicz zacentrował z prawego skrzydła, a Mazek powalczył o nią w powietrzu. Chwilę później piłka weszła w posiadanie Gostomskiego.

42 min - Letniowski w roli prawoskrzydłowego, niezłe zagranie w pole karne przeciął jednak Sasin.

42 min - żółta kartka dla Dancha.

43 min - kolejny raz fauluje Śpiączka, kolejny raz uderza łokciem.

45 min - kolejny faul po uderzeniu łokciem na naszym zawodniku. Tym razem faulującym był Leandro.

45+2 min - Jankowski na lewym skrzydle. Dobrze podał do Mazka, ten jednak nie pokusił się o strzał, ale pobiegł za piłką do linii końcowej, skąd zagrał przed bramkę. Futbolówka trafiła do Marciniaka, lecz kapitan Arki nie miał szans na złożenie się do strzału!

PRZERWA - w pierwszej połowie to Arka dłużej utrzymywała się przy piłce, lecz ta przewaga nie przekuła się na sytuacje podbramkowe i strzały na bramkę Gostomskiego. Kilka razy pod naszą bramką znalazł się Górnik, ale on tez nie stworzył poważnego zagrożenia pod nasza bramką, więc obaj bramkarze nie mogli narzekać na nadmiar pracy. Niestety jeszcze przed przerwą boisko opuścić musiał Adam Deja, którego pokonała kontuzja.

46 min - druga połowa zaczęła się od akcji naszej drużyny. Sfinalizował ją niecelnym strzałem z dystansu Letniowski.

50 min - faul na Letniowskim daje nam rzut wolny, z którego będzie można zacentrować pod bramkę Gostomskiego.

53 min - bardzo dobre podanie z głębi pola przejął w polu karnym Mazek. Niestety leandro blokuje jego podanie przed bramkę.

54 min - inaczej niż zwykle rozegrany rzut rożny przez Arkę. Ostatecznie piłkę z prawej strony zacentrował Letniowski, lecz przejął ją Gostomski.

58 min - Letniowski przekładał piłkę z nogi na nogę w polu karnym Górnika, ale przy próbie strzału trafił w nogę Cierpki zamiast w piłkę. Obaj piłkarze mocno ucierpieli i udzielana jest im pomoc medyczna.

60 min - Cierpka chyba nie będzie w stanie kontynuować gry.

61 min - Kajzer jedną ręką wybił piłkę zacentrowaną z rzutu wolnego przez Stromeckiego.

62 min - Tymosiak za Cierpkę w zespole Górnika.

66 min - Kajzer spokojnie wyłapuje strzał Tymosiaka z dystansu.

68 min - Marcjanik dobrze blokuje Stasiaka. Rzut rożny dla gospodarzy.

68 min - piłka w bramce Arki! Na szczęście nie będzie bramki dla Górnika, bo Śpiączka był na pozycji spalonej przy strzale Wojciechowskiego.

70 min - Siemaszko i Wolsztyński za Jankowskiego i Żebrowskiego w zespole Arki.

71 min - Młyński skuteczny w obronie. Po jego interwencji rzut rożny dla gospodarzy.

72 min - groźna centra Stromeckiego, ale radzą sobie gdynianie.

73 min - zbyt głębokie dośrodkowanie Mazka. Piłka opuściła boisko.

75 min - podwójna zmiana w Górniku. Schodzi Wojciechowski, w jego miejsce Kalinkowski, a za Stasiaka Banaszak.

76 min - Soszyński zmienił Letniowskiego

80 min - gol dla Górnika... Kalinkowski daje prowadzenie gospodarzom strzałem z 12 metrów. Tam trafiła piłka, którą z linii bramkowej wybijał Marcjanik po strzale Stromeckiego.

83 min - to powinien być remis! Wolsztyński dobrze zagrał prostopadle w kierunku bramki Górnika, pognał za piłką Młyński i był sam przed Gostomskim! Pojedynek wygrał jednak bramkarz Górnika!

86 min - Śpiączka wyskoczył ponad naszymi obrońcami w polu karnym i oddał strzał głową, lecz nieznacznie chybił!

89 min - Banaszak wykorzystał zagranie z głębi pola pobiegł sam na bramkę Kajzera. W polu karnym dogonił go Marcjanik, ale zawodnik zwodem oszukał naszego obrońca i precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie Górnika.

90+1 min - rzut wolny dla Arki. Dośrodkowanie w pole karne Górnika padło łatwym łupem Gostomskiego.

90+2 min - Kukułowicz zmienił Struskiego.

90+3 min - strzał Wolsztyńskiego głową przechodzi nad poprzeczką bramki łęcznian.

KONIEC - skutecznością w ostatnich 10 minutach meczu wykazali się gospodarze i dzięki temu to oni mogą cieszyć się z kompletu punktów. Po trafieniu Kalinkowskiego wymarzoną okazję na wyrówanie miał Młyński, ale Gostomski wygrał pojedynek z naszym młodzieżowcem. W końcowych minutach ryzykowną grę gdynian, szukających szansy na wyrównanie, wykorzystali zawodnicy Górnika i za sprawą Banaszaka rozstrzygnęli losy spotkania. Dla Arki to druga porażka w sezonie i piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Na szansę na zakończenie tej złej passy będziemy musieli trochę poczekać, bo najbliższy mecz z Zagłębiem Sosnowiec został przełożony na inny termin.