03.10.2020

Nasi rywale: Odra Opole

Kolejnym rywalem Arki w lidze będzie Odra Opole. Podopieczni Dietmara Brehmera zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. W poprzedniej kolejce Odra wygrała na własnym stadionie z Resovią 1:0.

• Odra wygrała już 5 spotkań w lidze z rzędu, przegrała jedynie z ŁKS-em Łódź na inaugurację sezonu w Opolu 0:4. Po tym meczu zanotowali trzy zwycięstwa na własnym stadionie.

W poprzednim sezonie opolanie zajęli 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów.

Sukcesy Odry Opole:

·        3. miejsce w I lidze - 1963/64

·        3. miejsce w Pucharze Polski - 1961/62

·        1/2 finału Pucharu Polski - 1954/55, 1966/67, 1980/81, 2000/01

·        Puchar Ligi - 1977

W przerwie między sezonami doszło do zmian w kadrze Odry Opole. Do drużyny dołączyli: Sebastian Bryłka, Jakub Czajkowski, Dawid Czapliński, Mateusz Gancarczyk, Dawid Kort, Konrad Matuszewski, Konrad Nowak, Błażej Sapielak, Michał Surzyn oraz Jakub Szrek.

Z drużyny odeszli natomiast: Dawid Błanik, Jarosław Czernysz, Mateusz Czyżycki, Witalij Fedotow, Patryk Janasik, Artur Krysiak, Kamil Słaby, Szymon Skrzypczak, Thijs Timmermans oraz Franciszek Wróblewski.

Spotkania Odry Opole w sezonie 2020/2021:

1. ŁKS Łódź (d, liga) 0 - 4
2. Zagłębie Sosnowiec (d, liga) 1 - 0 Dawid Kort 58
3. Stomil Olsztyn (w, liga) 1 - 0 Dawid Kort 34
4. Sandecja Nowy Sącz (w, liga) 2 - 1 Arkadiusz Piech 41, Dawid Kort 90 (k)
5. GKS Bełchatów (d, liga) 1 - 0 Krzysztof Janus 55
6. Resovia (d, liga) 1 - 0 Arkadiusz Piech 11

Statystyki zawodników:

• Mateusz Kamiński, Konrad Matuszewski, Kacper Tabiś - po 540 minut (6 spotkań),
  • Piotr Żemło - 518 minut (6 spotkań),
  • Sebastian Bonecki - 509 minut (6 spotkań).

Najlepszy strzelec:

• Dawid Kort - 3 bramki,
  • Arkadiusz Piech - 2 bramki,
  • Krzysztof Janus - 1 bramka.

• Miłosz Trojak – 4 żółte kartki ( nie zagra z Arką) ,
  • Sebastian Bonecki, Dawid Kort, Piotr Żemło – po 2 żółte kartki.

W niedzielne popołudnie czeka nas bardzo trudne spotkanie z Odrą Opole.  Gospodarze przegrali w tym sezonie tylko raz na inaugurację z liderem - ŁKS-em Łódź. Opolanie poza tym meczem stracili w pozostałych tylko 1  bramkę. Liczymy na to, że Arka poradzi sobie ze skuteczną obroną opolan i przywiezie z wyjazdu trzy punkty.

opracował: Sebastian Jędrzejewski