04.10.2020

Odra Opole - Arka Gdynia 0:0

Odra Opole potwierdziła, że nie przez przypadek znalazła się w ścisłej czołówce pierwszoligowej tabeli. Arka na jej terenie zremisowała 0:0 i w ten sposób do Gdyni wróci z jednym punktem.

Fortuna 1 Liga - 7. kolejka

Odra Opole - Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Bramki:

Odra: Rosa - Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski - Mikinić (66' Gancarczyk), Bonecki, Kort (24' Niziołek), Nowak, Janus (80' Winiarczyk) - Piech (80' Czapliński)

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Kwiecień, Danch, Marciniak - Drewniak - Mazek (66' Siemaszko), Deja, Młyński, da Silva (60' Wolsztyński) - Jankowski (74' Soszyński)

Żółte kartki: Drewniak

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

0 min - mecz z GKS-em był dla nas przykrym doświadczeniem, ale to porażki uczą najwięcej. Dla trenera Mamrota i jego podopiecznych był skarbnicą wiedzy, co trzeba w naszej grze poprawić, aby podobne wpadki więcej się nie zdarzyły. Oby nauka zaowocowała już dziś i pozwoliła Arce wywieźć z Opola komplet punktów.

0 min - przed Arką stoi bardzo trudne zadanie. Odra zanotowała imponujący początek sezonu, wygrywając pięć na sześć spotkań i to pozwoliło jej na ulokowanie się w ścisłej czołówce ligowej tabeli.

0 min - warto zauważyć, że zwycięstwa Odry odniesione zostały nad rywalami z ligowych nizin, ale nie zmienia to faktu, że opolanie potrafią wykorzystywać słabość przeciwnika i z pewnością dobry początek sezonu dał im dużo pewności siebie, czemu Arkowcy będą dziś musieli się przeciwstawić.

0 min - dokładnie przed rokiem, wtedy jeszcze ekstraklasowa przyjechala do Opola, aby rozpocząć rywalizację w Pucharze Polski. Okazało się, że przyszło nam ją też w Opolu zakończyć, bo Odra sensacyjnie wyeliminowała nasz zespół po bramce w doliczonym czasie gry.

0 min - wtedy zdobywcą "złotej bramki" był Miłosz Trojak, który dziś rywalizacji będzie mógł się przyglądać jedynie z wysokości trybun, bo zdążył już uzbierać cztery żółte kartki.

0 min - los Trojaka podzieli dziś Juliusz Letniowski. Najskuteczniejszy jak do tej pory Arkowiec również zdążył uzbierać cztery "żółtka" i do Opola nie pojechał.

0 min - to nie Miłosz Trojak jest jednak najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy. Odra swoje wygrane mecze odnosiła po wynikach 1:0 (czterokrotnie) i 2:1 (raz), a zatem nie imponowała ilością zdobywanych bramek. Na dorobek sześciu goli złożyli się trzej piłkarze: Kort (3), Piech (2) i Janus (1).

0 min - nie sposób nie zauważyć, że w składzie Odry nie brakuje zawodników z doświadczeniem z Ekstraklasy. Wśród nich jest wspomniana trójka zdobywców bramek dla opolan, a także Żemło, Bonecki i Nowak.

0 min - zawody w Opolu poprowadzi Tomasz Marciniak z Płocka, młodszy brat doskonale znanego w Polsce Szymona. To będzie czwarty mecz w tym sezonie dla Marciniaka, który jak do tej pory nie pokazał jeszcze żadnej czerwonej kartki, a na "wapno" wskazywał dwukrotnie - obie jedenastki zostały podyktowane w spotkaniu Miedź - Korona (1:1).

0 min - dziś na opolszczyźnie od rana obficie padało, ale na godzinę przed pierwszym gwizdkiem chmury się rozeszły, a boisko rozświetliło słońce. Wygląda na to, że spotkaniu towarzyszyć będzie zatem piękna pogoda, choć murawa może być grząska.

0 min - trener Mamrot postanowił wprowadzić kilka zmian do wyjściowego składu Arki. Na środek obrony powrócił Adam Danch, a na środek ataku Maciej Jankowski. Przymusowa absencja Letniowskiego spowodowała także roszady w drugiej linii, gdzie na środek boiska przesunięty został Młyński, a na skrzydle pojawił się powracający do składu Marcus da Silva.

0 min - na murawie pojawili się Arkowcy, którzy dziś zagrają w jednolitych żółtych kompletach strojów. Za nimi maszerują gospodarze, którzy zaprezentują się dziś na granatowo.

1 min - rozpoczęli Arkowcy!

3 min - Matuszewski przedarł się lewym skrzydłem w nasze pole karne, a próbę dogrania przed bramkę dobrze przeciął Kwiecień.

6 min - na początku spotkania gra toczy się głównie na połowie Arki. Nasza defensywa jednak jest bardzo uważna i nie pozwala gospodarzom na zagrożenie Kajzerowi.

8 min - pierwsza składna akcja Arki. Na prawym skrzydle znalazł się Deja, który zagrał w pole karne, a tam uderzenie Młyńskiego zostało zablokowane. Korner dla Arki. Wcześniej interwencja masażystów Odry, którzy pomagają Kortowi.

9 min - dośrodkowanie Drewniaka wybijają obrońcy, ale wprost pod nogi Mazka, który uderzył z dystansu bardzo mocno, ale też niecelnie.

10 min - Arkowcy mogą dziś liczyć na głośny doping kibiców, którzy pojawili się na obiekcie w Opolu.

12 min - Dawid Kort został sfaulowany 19 metrów na wprost naszej bramki. Będzie bardzo groźnie!

13 min - Janus uderzył w mur!

14 min - Odra nadal w ofensywie! Kajzer kapitalnie odbija niebezpieczny strzał Boneckiego z 20 metrów!

14 min - rzut rożny wykonał Janus, ale Arkowcy nie dali się zaskoczyć.

15 min - odpowiedź Arki! Mazek pomknął prawym skrzydłem i dograł na 16 metr do da Silvy. Marcus uderzył, lecz został zablokowany.

16 min - Mazek uprzedzony w polu karnym gospodarzy przez Żemłę.

19 min - Marciniak dwukrotnie wrzucał piłkę z autu w pole karne Odry, lecz za każdym skutecznie bronili się gospodarze.

21 min - świetne wejście Mazka w pole karne! Było bardzo niebezpiecznie w polu bramkowym gospodarzy, lecz szczęśliwie zablokowali próbę dogrania Kamila!

23 min - Kort znów leży na murawie i wygląda na to, że najskuteczniejszy zawodnik Odry nie będzie mógł kontynuować gry.

24 min - na boisku pojawił się Rafał Niziołek, który zmienił kontuzjowanego Korta.

26 min - Drewniak zagrał w pole karne Odry z rzutu wolnego, a bliski sięgnięcia piłki i oddania strzału był Marciniak. Niestety jednak zbyt mocna to była piłka dla naszego kapitana.

29 min - znów odrobinę zbyt mocne podanie w pole karne Odry. Tym razem zagrywał piłkę Deja, a adresatem podania był Jankowski.

31 min - Tabiś bardzo niebezpiecznie podawał na 6 metr przed naszą bramką, gdzie nabiegał na piłkę Piech! Na szczęście piłka wpadła w ręce Kajzera.

35 min - Mazek zagrał w pole karne, a piłka trafiła pod nogi Drewniaka. Szymon był ustawiony tyłem do bramki, a przy próbie obrócenia się i oddania strzału, zdążył wrócić Kamiński i skutecznie go zablokować. Po chwili z dystansu uderzył Deja, ale Rosa mógł spokojnie odprowadzić piłkę wzrokiem, bo ta mijała światło jego bramki w bezpiecznej odległości.

37 min - celny strzał Mazka! Rosa dobrze ustawiony, ale miał z tym uderzeniem kłopoty! Pomogli mu obrońcy, którzy wybili piłkę poza pole karne.

38 min - dobrze zapowiadała się akcja, którą wyprowadził lewym skrzydłem Marciniak. Niestety przy próbie dogrania w pole karne, Młyński znalazł się na pozycji spalonej.

45 min - Bonecki posłał piłkę w nasze pole karne, a głową wybijał piłkę Kwiecień. Niewiele brakowało, a zaskoczył by tą interwencją Kajzera!

45+1 min - zagotowało się w polu karnym Arki po rzucie rożnym wykonanym przez Janusa! Trzy razy blokowaliśmy uderzenia gospodarzy oddawane z obrębu pola karnego!

45+1 min - ostatnie zdanie w tej części meczu należało do gdynian! Dogranie Marciniaka w pole karne dotarło do Jankowskiego, którego intuicyjny strzał odbił Rosa!

PRZERWA - wyrównane spotkanie oglądają kibice w Opolu. Gospodarze mocno zaatakowali w pierwszym kwadransie, a potem systematycznie do głosu dochodzili podopieczni trenera Mamrota. Najgroźniej pod bramką Odry było po strzale Mazka oraz w ostatniej akcji pierwszej połowy, gdy bronił Rosa. Pod drugą bramką na wyróżnienie zasługują akcje, w której Bonecki albo uderzał albo dogrywał. Akcje Odry wyraźnie straciły na jakości po zejściu z boiska z kontuzją Dawida Korta, ale wciąż groźni pozostają Janus, Piech i wspomniany Boniecki. Wydaje się, że problem piłkarzom obu drużyn stwarza murawa, która mocno nasiąknęła wodą na skutek intensywnych przedpołudniowych opadów, a z czasem na jej powierzchni widać coraz więcej wyrwanych kęp trawy.

46 min - mecz wznowiony

46 min - już w pierwszej akcji po zmianie stron Arka stworzyła zagrożenie pod bramką Odry. Zagranie Młyńskiego wyłapał Rosa.

47 min - tym razem to Matuszewski podawał pod naszą bramkę, ale bardzo spokojnie interweniował Kajzer.

48 min - Mikinić posłał piłkę pomiędzy naszych obrońców, gdzie pojawił się Piech. Na szczęście czujność zachował Kajzer i uprzedził napastnika Odry.

51 min - Młyński przebił się z piłką pole karne Odry, anie zdołał zgubić obrońcy, który uniemożliwił mu oddanie strzału.

52 min - indywidualna akcja Niziołka zakończyła się groźnym strzałem z 20 metrów, co nad poprzeczkę przeniósł Kajzer!

53 min - Kasperkiewicz wybija piłkę zagraną z narożnika boiska przez Janusa.

57 min - Piech był bliski oddania groźnego strzału! Piłka spadła mu pod nogi, gdy znajdował się 14 metrów od naszej bramki. Na szczęście skiksował napastnik Odry!

58 min - akcja Piecha na lewym skrzydle przynosi gospodarzom rzut rożny.

59 min - Janus dośrodkował z rzutu rożne w pole bramkowe, gdzie w sumie znalazło się chyba dwunastu zawodników z obu drużyn. Kajzer piłkę wybił, ta powędrowała na prawą stronę boiska, skąd dośrodkował Nowak. Sięgnął piłkę głową Żemło, ale nie zdołał celnie uderzyć.

60 min - da Silva opuszcza boisko, jego miejsce Wolsztyński

61 min - Wolsztyński od razu w pierwszej akcji przeprowadził niezłą akcję, którą przerwał dopiero arbiter dopatrując się przewinienia naszego napastnika.

63 min - niezły strzał Matuszewskiego z 30 metrów, bo piłka nieznacznie przeszła nad naszą poprzeczką.

64 min - Matuszewski podaje w naszą szesnastkę. Piłkę wybił Marciniak.

66 min - Mikinić schodzi z boiska, w jego miejsce Mateusz Gancarczyk.

66 min - zmiana także w Arce - Siemaszko zastępuje Mazka.

68 min - zbyt mocna próba dogrania Wolsztyńskiego w kierunku Młyńskiego - piłka wpada w rękawice Rosy.

69 min - stratę zanotował Drewniak, z czego skrzętnie skorzystał Piech. Zawodnik z Opola pognał w kierunku naszej bramki i zdecydował się na strzał z 16 metrów, na szczęście mocno niecelny.

74 min - żółta kartka dla Drewniaka

74 min - Soszyński zmienił Jankowskiego.

76 min - gospodarze wybili piłkę ze swojej szesnastki, gdzie posłał ją z lewej strony Marciniak.

79 min - Tabiś groźnie zagrywał w kierunku Janusa, ale na szczęście był tam Kasperkiewicz, który przeciął to podanie.

80 min - Czapliński za Piecha w zespole Odry. Schodzi też Janus, którego zastępuje Winiarczyk.

83 min - Siemaszko dobrze zagrywał wzdłuż czwartego metra przed bramką Odry, lae Młyński został dobrze zblokowany i nie mógł sięgnął futbolówki!

84 min - Deja pozostał bez opieki w polu karnym Odry i natychmiast uderzył, lecz Rosa dobrze broni strzał Adama!

86 min - Żemło przerwał akcję Arki w polu karnym Odry. Zatrzymany został Wolsztyński.

88 min - w ostatniej chwili uprzedzony na 16 metrze był Siemaszko! Było blisko, aby Artur stanął oko w oko z Rosą.

90 min - rzut rożny dla Odry.

90 min - Niziołek dośrodkował, a uderzać próbował Tabiś, lecz to był nieudany strzał głową zawodnika Odry.

90+1 min - nieudane dośrodkowanie Siemaszki z prawej strony boiska, piłka opuściła plac gry.

KONIEC - jak nie można meczu wygrać, trzeba go zremisować - i tak właśnie stało się w Opolu. W drugiej połowie optyczna przewaga należała do gospodarzy, ale na szczęście nic z tego nie wynikało. Arka swoich szans głownie upatrywała w szybkim ataku, co niestety dziś n ie przyniosło wymiernych efektów. W efekcie Arka po raz pierwszy w sezonie zremisowała i po raz drugi z rzędu nie zdołała posłać piłki do bramki przeciwnika.