29.09.2020

Arka Gdynia - GKS Tychy 0:2. Goście skuteczniejsi

Na czterech meczach zakończyła zwycięska seria Arki w bieżącym sezonie. Przerwał ją zespół GKS-u Tychy, który wygrał przy Olimpijskiej 2:0, prezentując wysoką skuteczność zarówno w ataku, jak i grze defensywnej.

Fortuna 1 Liga - 6. kolejka

Arka Gdynia - GKS Tychy 0:2 (0:1)

Bramki: Biel 19', Wołkowicz 67'

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz (84' Danch), Kwiecień, Marcjanik, Marciniak - Deja, Drewniak - Mazek (62' Siemaszko), Letniowski (62' Jankowski), Młyński - Wolsztyński

GKS: Jałocha - Szeliga, Nedić, Sołowiej, Wołkowicz - Paprzycki, Biegański - Biel, Grzeszczyk (85' Szymura), Steblecki (65' Moneta) - Nowak (77' Kasprzyk)

Żółte kartki: Letniowski, Kasperkiewicz, Marciniak - Steblecki, Sołowiej

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Widzów: 3512

0 min - kilka zmian w wyjściowym składzie. Pojawi się w nim m.in. Michał Marcjanik, który w ten sposób zanotuje powrót po dwóch latach do Arki. Od pierwszej minuty zagrają także Adam Marciniak i Rafał Wolsztyński, którzy zastąpią odpowiednio Kubę Wawszczyka i Macieja Jankowskiego.

0 min - w zespole gości uwagę przykuwa nazwisko bramkarza. Konrad Jałocha to postać świetnie w Gdyni znana, bo to on strzegł dostępu do bramki Arki w sezonie, gdy nasz zespół wywalczył awans do Ekstraklasy.

0 min - zespół prowadzony przez Artura Derbina zajmuje obecnie siódmą lokatę w tabeli za sprawą uzbierania ośmiu punktów. Do tej pory dwukrotnie grali w delegacji - przegrali wyraźnie w Sosnowcu z Zagłębiem (0:3) i zremisowali w Bełchatowie 1:1.

0 min - Juliusz Letniowski nie tylko szybko kolekcjonuje bramki, ale niestety też żółte kartki. Julek ma już trzy kartoniki w tym kolorze, co oznacza, że każdy kolejny spowoduje przymusową pauzę w następnym meczu.

0 min - w dzisiejszym meczu z pewnością nie zobaczymy Mateusza Żebrowskiego, który w piątek w Niecieczy nabawił się urazu i jego występy w najbliższych kolejkach nie będą możliwe.

0 min - arbitrem spotkania będzie Paweł Malec z Łodzi. W tym sezonie ten sędzia prowadził jeden mecz, w którym Chrobry Głogów pokonał GKS Jastrzębie 1:0.

0 min - na murawie pojawiły się oba zespoły. Goście zagrają w czarnych kostiumach, Arka na żółto-niebiesko.

1 min - od środka rozpoczęli mecz goście z Tych.

2 min - z rzutu wolnego Grzeszczyk posłał piłkę w nasze pole karne, ale nie było zagrożenia dla naszej bramki.

4 min - Wolsztyński został sfaulowany w okolicach prawego narożnika pola karnego gości. Będzie okazja na dośrodkowanie dla Drewniaka.

5 min - Drewniak postanowił zaskoczyć Jałochę strzałem na bramkę! Rosły bramkarz GKS-u wybił piłkę ponad poprzeczkę!

5 min - goście wybili piłkę zacentrowaną z narożnika boiska przez Szymona Drewniaka.

6 min - kolejny rzut rożny dla Arki, tym razem z lewej strony boiska.

7 min - tym razem krótko rozegraliśmy stały fragment. Piłka zawędrowała na 20 metr do Letniowskiego, ale goście nie pozwolili Julkowi na uderzenie sprzed pola karnego.

9 min - Grzeszczyk oddał niecelny strzał z 23 metrów.

11 min - tym razem zza pola karnego uderzał Paprzycki, a Kajzer sparował piłkę na rzut rożny.

11 min - obyło się bez zagrożenia dla naszej bramki.

14 min - celny, ale niespecjalnie groźny dla Kajzera strzał oddał z 25 metrów Damian Nowak.

16 min - dobre dośrodkowanie z lewej strony posłał Marciniak i bliski dojścia do piłki był Mazek. Niewiele zabrakło!

18 min - wyraźnie pomylił się Letniowski przy strzale z dystansu.

19 min - gol dla GKS-u! Dobrą akcję na lewym skrzydle przeprowadził Nowak, który dokładnie wyłożył piłkę do Biela, a ten nie dał szans Kajzerowi przy strzale z 11 metrów!

20 min - z dystansu uderzał Deja, ale piłka odbiła się od nóg obrońców i mamy rzut rożny.

21 min - dośrodkowanie Drewniaka pewnie wyłapał Jałocha.

23 min - niecelna próba strzału zza pola karnego Grzeszczyka.

24 min - dobra akcja Mazka pod linią końcową. Dokładnie dograł do Dei, który od razu uderzył, ale trafił w nogi Sołowieja! Chwilę później Mazek uderzał z dystansu, lecz chybił.

26 min - Letniowski doszedł do podania Marciniaka z lewego skrzydła, ale strzał Julka odbił się od nóg obrońców i mamy rzut rożny.

27 min - dośrodkowanie Drewniaka goście wybili poza pole karne. Tam udało się stworzyć okazję do strzału Letniowskiemu, który nieznacznie chybił!

31 min - nieudane podanie Letniowskiego w pole karne GKS-u. Piłka opuściła boisko.

35 min - bardzo groźne uderzenie Stebleckiego z 17 metrów! Piłka trafia w boczną siatkę.

37 min - za faul na Dei Steblecki otrzymuje żółtą kartkę.

38 min - po dośrodkowaniu Drewniaka piłka dociera do Dei, którego strzał Jałocha odbija na rzut rożny!

38 min - Jałocha wyłapuje piłkę wrzuconą przez Drewniaka z narożnika boiska.

40 min - płaski strzał Młyńskiego zza pola karnego spokojnie wybronił Jałocha.

45 min - Jałocha wyjściem poza pole karne wyprzedził Wolsztyńskiego. Piłka trafiona głową przez golkipera gości spadła pod nogi Letniowskiego, ale Julek nie miał szans na oddanie natychmiastowego strzału...

PRZERWA - Arka posiada optyczną przewagę, ale to rywale cieszą się z prowadzenia. Ataki naszej drużyny są urozmaicone - wyprowadzamy je raz z lewej, raz prawej strony, nie brakuje stałych fragmentów. Mimo to goście unikają błędów i nie dają się zaskoczyć, ponadto dobrze spisuje się w bramce Jałocha. Z pewnością nasz zespół stać na odwrócenie wyniku, ale do tego potrzeba jeszcze bardziej zdecydowanej gry i skuteczności pod bramką. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!

46 min -  gramy.

47 min - żółta kartka dla Letniowskiego. To oznacza pauzę w niedzielnym meczu w Opolu.

49 min - efektowny drybling Młyńskiego przy linii bocznej pola karnego. Udało się Mateuszowi podać do Dei, ale nasz pomocnik wydawał się zaskoczony powodzeniem akcji Młyńskiego i nie zdołał oddać mocnego strzału na bramkę!

52 min - Mazek wywalczył rzut rożny dla Arki.

52 min - Kwiecień sięgnął piłkę głową zacentrowaną przez Drewniaka, ale nie był w stanie oddać groźnego strzału na bramkę Jałochy.

54 min - żółta kartka dla Kasperkiewicza za przerwanie faulem w zarodku akcji rywali.

57 min - Steblecki wpadł z piłką w pole karne, ale Kajzer dobrze broni strzał z ostrego kąta!

57 min - niebezpieczny strzał z dystansu Biegańskiego! Piłka trafia w tyczkę podtrzymującą siatkę w naszej bramce.

59 min - dobrze rozprowadzony atak Arki. Z prawej strony okazję na dośrodkowanie miał Mazek, ale Sołowiej przeciął zagranie pod bramkę GKS-u!

60 min - strzał Grzeszczyka odbija się od Drewniaka, a to oznacza korner dla gości.

62 min - Sołowiej otrzymał żółtą kartkę za faul w środku pola.

62 min - Letniowski i Mazek opuszczają pole gry. W ich miejsce Jankowski i Siemaszko.

63 min - Deja zablokowany przy strzale z 16 metrów! Korner dla Arki.

64 min - dośrodkowanie Drewniaka z rożnego kolejny raz wpada w rękawice Jałochy.

65 min - zmiana w GKS-ie. Moneta za Stebleckiego.

66 min - Marcjanik dobrze blokuje pierwszą akcję Monety. Korner dla tyszan.

67 min - gol dla GKS-u! Bardzo precyzyjny strzał Wołkowicza, nie do obrony dla Kajzera! Piłkę z rzutu rożnego wykonanego przez Grzeszczyka wybili obrońcy, ale wprost na nogę zawodnika z Tych!

70 min - po faulu na Wolsztyńskim Arka będzie miała okazję z rzutu wolnego.

71 min - dośrodkowanie Drewniaka spada na głowy obrońców. Znów dobrze się bronią goście.

74 min - Nowak dość niespodziewanie dotknął piłki na szóstym metrze, gdzie skierował ją Grzeszczyk. Na szczęście skierował ją wprost w Kajzera.

75 min - zagranie Siemaszki z prawej strony przed bramkę padło łupem Jałochy.

77 min - po dośrodkowaniu Siemaszki niepewnie interweniował Jałocha, ale walczący o piłkę Deja sfaulował obrońcę i sędzia przerwał grę.

77 min - Kasprzyk za Nowaka w zespole z Tych.

80 min - zablokowany strzał z dystansu Marciniaka.

81 min - znów zagranie Siemaszki pod bramkę GKS-u trafia wprost do Jałochy.

82 min - indywidualna akcja Grzeszczyka zakończyła się 5 metrów przed naszą bramką na Marcjaniku.

84 min - Danch zmienia Kasperkiewicza.

85 min - Grzeszczyk opuszcza boisko, pojawia się na nim Szymura.

87 min - trener Derbin otrzymał żółtą kartkę za krytykę decyzji sędziowskich.

90 min - Wolsztyński znalazł się na pozycji spalonej przy zagraniu Drewniaka z rzutu wolnego, co nie uszło uwadze arbitra.

90 min - 4 minuty doliczone.

90+1 min - niezła akcja Młyńskiego owocuje rzutem rożnym.

90+2 min - groźnego urazu nabawił się zawodnik GKS-u Kasprzyk, będziemy mieli przerwę w grze. Zupełnie oszołomiony piłkarz nie ma możliwości kontynuowania gry.

90+4 min - lekki strzał głową Jankowskiego wyłapuje Jałocha.

KONIEC - po przerwie nie zmieniło się oblicze tego meczu. Arkowcom trudno odmówić zaangażowania i starań, aby odmienić losy meczu, ale tyszanie mogli imponować skutecznością w grze defensywnej i ofensywnej. Ich postawa została nagrodzona trzema punktami, których Arkowcy będą musieli poszukać w niedzielnym meczu z Odrą w Opolu.