13.12.2019

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1

Wymarzone pożegnanie Arki z kibicami w 2019 roku. Młyński i Jankowski podzielili się golami i asystami, co dało nam drugie zwycięstwo z rzędu! Na duże słowa pochwały zasłużył jednak cały zespół Arki, w którym dziś nie było słabych punktów.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 19. kolejka

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin  2:1 (1:1)

Bramki: Młyński 12', Jankowski 75' - Starzyński 22'(k)

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak - Budziński (81' Danch), Deja - Młyński, Nalepa (89' Busuladzić), Jankowski - Serrarens

Zagłębie: Forenc - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Oko - Slisz (84' Sirk), Tosik (84' Poręba), Szysz, Starzyński, Bohar - Białek.

Żółte kartki: Deja, Budziński, Maghoma - Guldan, Tosik, Oko (dwie)

Czerwona kartka: Oko (87' za dwie żółte)

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: 3820

0 min - ostatni mecz Arki w Gdyni w 2019 roku. Komplet punktów byłby spełnieniem marzeń po bardzo trudnej jesieni. Na przeszkodzie staje jednak zawsze solidne Zagłębie Lubin.

0 min - Arka radzić sobie musi bez Marko Vejinovicia, który już po końcowym gwizdku w Kielcach zobaczył czwartą żółtą kartkę w sezonie. Szansę występu od pierwszej minuty dostanie Marcin Budziński.

0 min - bez poważnych strat nie obyło się także u naszych rywali. W składzie zabraknie dzisiaj Sasy Zivca, jednego z najlepszych zawodników Zagłębia w ostatnich tygodniach. W wyjściowej jedenastce jest aż trzech młodzieżowców.

0 min - w naszym zespole czterech zawodników ma na koncie trzy żółte kartki, więc musi wystrzegać kary w dzisiejszym spotkaniu, aby móc udać się na ostatni mecz w tym roku do Poznania. W tej grupie są Zbozień, Deja, Busuladzić i Maghoma.

0 min - dziś wyjątkowy mecz dla Pavelsa Steinborsa. Reprezentant Łotwy zagra dziś po raz setny z rzędu w bramce Arki w meczu ligowym!

0 min - dziś sędziować będą arbitrzy z Warszawy. Jako główny decyzje podejmować będzie Łukasz Szczech, a na VARze wspomagać go będzie Bartosz Frankowski.

0 min - przy dźwiękach Roty drużyny pojawiły się na murawie. Zagłębie w białych strojach, Arka oczywiście na żółto-niebiesko. Losowanie stron zadecydowało, że w pierwszej połowie atakować będziemy bramkę przed trybuną GOSiR.

1 min - rozpoczęli Arkowcy.

1 min - już w pierwszej akcji wywalczyliśmy rzut rożny. Za krótko wybił piłkę jednak Nalepa i po chwili będziemy mieli wyrzut z autu.

2 min - zza linii bocznej w pole karne wrzucił piłkę Marciniak. Gospodarze wybili piłkę na 20 metr, gdzie z powietrza uderzył Deja! Piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

5 min - Arka niezmiennie w ataku. Nerwowo spisuje się defensywa Zagłębia, ale jednak udaje jej się odeprzeć ataki gdynian.

8 min - pierwsza składna akcja Zagłebia przynosi im kornera. Zagranie Czerwińskiego za linię końcową wybił Marciniak.

9 min - z narożnika centrował Starzyński, ale nie przyniosło to zagrożenia naszej bramce.

12 min - gooooollllll dla Arki!! Deja wznowił grę z rzutu wolnego dostrzegając wychodzącego bez asysty w środku pola Jankowskiego, a ten idealnym podaniem  obsłużył Młyńskiego, który posłał piłkę tuż przy Forencu do siatki!

16 min - Budziński sprytnie minął Guldana, ale ten postanowił jednak powalić Marcina na murawę. Żółta kartka.

18 min - mamy analizę VAR, która ma wykazać, czy nie było przewinienia w naszym polu karnym...

21 min - karny dla Zagłebia! Adam Deja na linii pola karnego uderzył łokciem Białka... Żółta kartka dla Dei. Adam nie zagra w Poznaniu.

22 min - Starzyński... i gol!

23 min - żółta kartka dla Budzińskiego za faul na Szyszu.

26 min - Starzyński pokusił się o uderzenie z 25 metrów i Steinbors z najwyższym trudem odbił piłkę do boku!

27 min - Zbozień zacentrował z prawej strony wprost na głowę Nalepy, który uderzył z 14 metrów daleko od bramki Forenca.

34 min - Forenc zmuszony do interwencji po dobrym strzale z 20 metrów Marciniaka.

35 min - piłkę idealną do oddania strzału z 16 metrów od Dei otrzymał Zbozień i skorzystał z okazji, tyle że fatalnie spudłował.

39 min - obrońcy z Lubina wybili piłkę ze swoją szesnastkę, którą z autu posłał tam z Zbozień. Deja doszedł do futbolówki i oddał strzał, który tym razem Adamowi nie wyszedł najlepiej.

40 min - strzał Guldana z 25 metrów choć celny, to nie mógł sprawić kłopotów Steinborsowi.

42 min - a tymczasem mamy opady deszczu ze śniegiem.

44 min - strzał zza pola karnego oddał Szysz. Steinbors wyłapuje piłkę posłaną po ziemi z 20 metrów.

45 min - doliczono 5 minut.

45+1 min - szybka akcja Zagłębia. Starzyński miał piłkę przy nodze, przed sobą Deję, i ddał zaskakujący, techniczny strzał po ziemi, po którym piłka odbiła się od naszego słupka!

45+2 min - Serrarens najpierw odebrał piłkę Tosikowi, a po chwili został przez niego sfaulowany. Żółta kartka dla zawodnika Zagłębia.

45+3 min - zablokowany strzał Dei przynosi nam rzut rożny.

45+4 min - zacentrował Nalepa, głowkował Jankowski, ale trafił... w Marciniaka!

45+5 min - Tosik uderzył wysoko ponad naszą bramką zza pola karnego.

45+5 min - strzał Budzińskiego zablokowany, ale tym razem nie będzie już rzutu rożnego dla Arki, bo sędzia zaprosił zawodników do szatni.

PRZERWA - dobrze rozpoczęło się to spotkanie dla Arki. Zagraliśmy odważnie i zostaliśmy nagrodzeni golem Młyńskiego. W najmniej spodziewanym momencie jednak Zagłębie wyrównało, bo arbiter dopatrzył się przewinienia Dei na pograniczu pola karnego i dał gościom rzut karny. Od tego momentu gra się wyrównała, a wynik już się nie zmienił. Oby po wznowieniu gry nasz zespół znów potrafił przycisnąć Miedziowych i pokusić się o kolejne gole!

46 min - mecz wznowiony.

50 min - próba Nalepy dogrania przed bramkę zablokowana. Będzie rzut rożny.

51 min - dośrodkowanie Nalepy wybili obrońcy Zagłębia.

53 min - niewiele brakowało! Zbozień zacentrował w pole karne, tam głową Jankowski zgrał do Serrarensa, a Holender uderzył z powietrza, ale minimalnie chybił!

55 min - po faulu Oko na Serrarensie mamy rzut wolny z prawej strony szesnastki gości z Lubina.

55 min - dobra centra Nalepy z wolnego, ale jednak piłkę sięgnął Oko, czym wyprzedził Jankowskiego.

57 min - Jankowski sięgnął piłkę głową, wrzuconą z autu na 10 metr przez Zbozienia! Niestety piłka minęła światło bramki Forenca!

58 min - ależ niewiele zabrakło, aby strzał Nalepy z lewej nogi wpadł w okienko bramki Zagłębia!

60 min - Starzyński przejął piłkę 17 metrów od naszej bramki i natychmiast oddał strzał, który Steinbors pewnie wybronił!

66 min - nieudana próba strzału z 20 metrów Młyńskiego.

67 min - wyśmienite podanie Młyńskiego do wychodzącego na pozycję Jankowskiego, ale jednak Forenc okazał się najszybszy przy piłce!

70 min - znów składna akcja Arki i Serrarens miał okazję na gola! Jego strzał broni jednak Forenc!

71 min - Marić nie po raz pierwszy w tym meczu perfekcyjnie przerywa groźną akcję Zagłębia Lubin.

71 min - Bohar chciał uderzyć technicznie w kierunku dalszego słupka, ale wyraźnie chybił.

73 min - żółta kartka dla Maghomy za faul na Starzyńskim. To oznacza, że dla Chrisa to ostatni mecz przed przerwą zimową.

75 min - goooollll dla Arki!!! Tym razem Młyński zrewanżował się Jankowskiemu idealnym podaniem! Wzdłuż bramki, spokojnie zagrał Młyński, a Jankes z 1 metra skierował piłkę do siatki!

76 min - żółta kartka dla Oko.

81 min - niecelny strzał z dystansu Starzyńskiego.

81 min - Budziński opuszcza boisko, a w jego miejsce Danch.

82 min - Forenc interweniował na 16 metrze, a piłka trafiła pod nogi Serrarensa. Ten próbował strzelić ponad zawodnikami Zagłębia, ale nieczysto trafił w piłkę!

84 min - zmiany w Zagłębiu. Za Tosika Poręba, a za Szysza Sirk.

87 min - druga żółta kartka dla Oko! Zagłębie w osłabieniu!

89 min - druga zmiana w Arce. Za Nalepę wchodzi Busuladzić.

90 min - dwie minuty doliczone!

90+1 min - rzut wolny z lewej strony pola karnego Zagłębia. Arka jednak krótko rozegrała ten stały fragment, aby zyskać kolejne sekundy.

KONIEC - Arka zagrała dziś świetne zawody i dostała za to zasłużoną nagrodę w postaci trzech punktów. Cały zespół zasłużył na słowa pochwały, bo w naszym zespole nie było słabych punktów. Brawo Arkowcy!