09.11.2019

PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:1!!!

Drugie zwycięstwo Arki z Wisłą w Krakowie stało się faktem! W bardzo ważnym meczu żółto-niebiescy wygrali 1:0 po trafieniu Macieja Jankowskiego! Trzy punkty pozwoliły Arce wyskoczyć w tabeli ponad grupę spadkową.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 15. kolejka

Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramki: Jankowski 71'

Wisła: Buchalik - Sadlok, Janicki, Klemenz, Niepsuj - Basha, Silva Rocha - Mak (58' Chuca), Wojtkowski, Boguski (67' Błaszczykowski) - Brożek.

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Danch, Marciniak - Busuladzić, Vejinović, Antonik (86' Młyński), Nalepa (90' da Silva), Jankowski - Skhirtladze.

Kartki: Sadlok, Klemenz - Vejinović, Maghoma, Zbozień, Busuladzić.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów:10076

0 min - trudno przecenić wagę dzisiejszego meczu. Na boisku zagrają dwie drużyny rozczarowane dotychczasowym przebiegiem rozgrywek. Zwycięstwo pozwoli nieco bardziej optymistycznie wyczekiwać na spotkania rewanżowe.

0 min - do wyjściowego składu Arki powróci dziś Azer Busuladzić. Trafił do niego również po długiej przerwie Kamil Antonik, który w roli młodzieżowca zastąpi Kubę Wawszczyka.

0 min - przed meczem trener Stolarczyk nie ukrywał zadowolenia z faktu, że na treningach w ostatnim tygodniu miał do dyspozycji niemal całą swoją kadrę. Do składu Białej Gwiazdy powrócił Paweł Brożek, a na ławce rezerwowych zasiadł m.in. Kuba Błaszczykowski.

0 min - bramki Wisły strzeże Michał Buchalik, który przed laty był bliski trafienia do Arki. Jako zawodnik jeszcze Odry Wodzisław dołączył do zimowego zgrupowania Arki w Turcji, ale ostatecznie w Gdyni nie zdecydowano się na pozyskanie tego zawodnika.

0 min - na ławce Arki zasiadł m.in. Mateusz Młyński, który powrócił do treningów po kontuzji. Niewykluczone, że zobaczymy dziś Mateusza na boisku.

0 min - w Arce nadal utrzymujemy komfort związany z brakiem zawodników zagrożonych pauzą w następnej kolejce.

0 min - wspomniany Paweł Brożek wystąpił w 11 meczach tego sezonu, które pozwoliły mu na uzbieranie aż siedmiu trafień i rolę lidera strzelców w swoim zespole. Na niego z pewnością bardzo będą musieli uważać nasi obrońcy.

0 min - w Krakowie temperatura sięga obecnie ok. 9 st.C, a z nieba pada drobny deszcz.

0 min - obie drużyny wyszły już na murawę. Arka zagra na żółto-niebiesko, gospodarze na czerwono-biało. Za chwilę Mazurek Dąbrowskiego, bo już za dwa dni obchodzić będziemy Święto Niepodległości.

0 min - sędzią spotkania jest nasz najbardziej rozpoznawany na świecie arbiter Szymon Marciniak. Życzymy mu, oby po tym spotkaniu nikt nie rozmawiał o jego decyzjach podejmowanych tego wieczora.

1 min - rozpoczęliśmy spotkanie.

3 min - lewą stroną przedzierał się Skhirtladze, ale po wejsciu w pole karne obrońcy wybili mu piłkę spod nóg i ta wpadła w ręce Buchalika.

4 min - bardzo dobra akcja Arki! Vejinović sprytnie zagrał w pole karne do Antonika, ale w ostatniej chwili wyprzedził go Boguski!

4 min - dośrodkowanie Nalepy wybili obrońcy Wisły, ale chwilę później Michał znów wszedł w posiadanie piłki, którą zagrał do Antonika, a ten mimo bardzo ostrego kąta oddał celny strzał obroniony przez Buchalika!

9 min - pierwszy kontakt z piłką Steinbiorsa, który wyłapał piłkę wrzuconą w pole karne przez Boguskiego.

11 min - furę szczęścia miała Arka! Błąd w rozegraniu piłki od bramkarza, przejęli piłkę gospodarze, w idealnej sytuacji strzelał Brożek, ale Steinbors ratuje Arkę. Chwilę później znów uderzał Brożek, ale przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką!

12 min - niecelny strzał głową Sadloka z lewej strony naszej bramki.

14 min - Vejinović fauluje Sadloka ok. 28 metrów od naszej bramki. Będzie okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

15 min - Steinbors znów kapitalnie broni! Uderzał Wojtkowski.

16 min - Wojtkowski faulowany z lewej strony naszej szesnastki. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany, a Steinbors w ogromnym tłoku świetnie piąstkuje piłkę i oddala niebezpieczeństwo!

17 min - Sadlok tym razem w roli faulującego i ogląda żółtą kartkę.

17 min - spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy, lecz ostatecznie piłka trafia do rąk bramkarza Wisły.

21 min - indywidualna akcja Antonika, który wszedł z piłką w pole karne, ale podanie do Vejinovića już nie było dokładne

21 min - Vejinović sfaulował Silvę Rochę i zobaczył żółtą kartkę.

23 min - wrzucał piłkę z autu Zbozień. Piłka przeszła obok kilku zawodników w polu karnym Wisły, ale nie spadła pod nogi żadnego Arkowca.

25 min - groźny strzał Silvy Rochy z dystansu, lecz po raz kolejny kapitalnie spisuje się Steinbors!

28 min - niezłe uderzenie Vejinovića zza pola karnego, z którym Buchalik ma spore problemy! Wiślacy wybili piłkę na aut.

29 min - Znów Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne gospodarzy i znów powstało tam spore zamieszanie z którego ostatecznie szczęśliwie wyszli Wiślacy.

30 min - ależ strzał z dystansu Vejinovića! Piłka trafia w poprzeczkę i odbija się od ziemi, ale ma styczność z linią bramkową! Nie ma gola!

35 min - lekki i niecelny strzał Maka zza pola karnego.

36 min - Skhirtladze wywalczył kornera dla Arki.

37 min - było groźnie po dośrodkowaniu Nalepy. Piłkę przedłużył Marciniak, ale Skhirtladze sfaulował rywala...

38 min - Buchalik odbija niezły strzał Jankowskiego, lecz piłka nie trafiła pod nogi żadnego z Arkowców, aby móc to uderzenie dobić!

39 min - okazja dla Gdynian na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Nalepa zacentrował i znów było groźnie i znów szczęście pozostało przy gospodarzach!

40 min - znów rzut wolny dla Arki, tym razem z lewej strony pola karnego Wisły

41 min - piłka zagrana przez Nalepę nie trafiła do żadnego zawodnika w żółto-niebieskim stroju.

41 min - żółta kartka dla Maghomy

41 min - kolejna piłka posłana w pole karny Wisły trafia na głowę Skhirtladze, który mimo ustawienia tyłem do bramki zdecydował się ją trącić w kierunku bramki. Chybił nasz napastnik.

43 min - Wojtkowski doszedł do piłka zagranej w nasze pole karne i skierował ją w środek bramki, gdzie spokojnie chwycił ją Steinbors.

44 min - Jankes zagrał do Skhirtladze, a ten posłał piłkę wzdłuż bramki. Sadlok o mały włos nie trafił do własnej siatki!

PRZERWA - bramki nie padły, ale szansę na nie miały obie strony. Od początku było na boisku bardzo nerwowo, a to było przyczynkiem do błędów. Wisła po takim właśnie błędzie naszych zawodników w rozegraniu piłki od bramki miała swoją okazję, a Arka przede wszystkim po uderzeniu Vejinovića (my nadal nie jesteśmy przekonani, czy piłka nie minęła linii bramkowej), ale też pamiętamy o strzałach Jankowskiego czy Antonika. Jak zwykle słowa uznania trzeba skierować w kierunku Steinborsa, który znów fantastycznie spisuje się w naszej bramce.

46 min - mecz wznowiony

49 min - tym razem wrzutka Zbozienia z autu w pole karne doprowadziła do strzału na bramkę Wisły! Uderzał głową Nalepa, ale w sam środek bramki i Buchalik spokojnie to obronił!

51 min - Nalepa wszedł lewym skrzydłem w pole karne Wisły, zagrał na 6 metr, gdzie wbiegł Antonik, ale spudłował! Powinien być gol dla Arki!

52 min - tym razem Antonik w roli dośrodkowującego, ale nie złe zagranie w kierunku Jankowskiego przecięli obrońcy gospodarzy.

53 min - faul Bashy na Skhirtladze i będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne.

54 min - Nalepa centruje, a Maghoma głową kieruje piłkę do siatki! Sędziowie jednak dopatrują się pozycji spalonej Anglika! Jest VAR!

55 min - nie ma gola!

58 min - pierwsza zmiana w Wiśle. Wchodzi Chuca, który zmienia Michała Maka.

59 min - cóż za obrona Zbozienia! Fantastycznie zablokował Brożka na 8 metrze, który już pytał Steinborsa, w którym rogu bramki umieścić ma piłkę!

61 min - służby medyczne udzielają pomocy Wojtkowskiemu.

65 min - Arkowcy w polu karnym Wisły, Jankowski do Nalepy, a podanie Michała pod bramke zablokowane.

65 min - odważna próba z dystansu Zbozienia, ale Buchalik miał problemy z obroną tego uderzenia!

66 min - owacja kibiców na stadionie, bo do wejścia na boisko szykuje się Błaszczykowski.

67 min - znów piłka w bramce Wisły, ale znów chorągiewka sędziego w górze! Strzelał Skhirtladze.

67 min - Błaszczykowski zmienił Boguskiego

69 min - Vejinović wystawia piłkę na strzał Zbozieniowi, ale strzał naszego obrońcy został zablokowany!

71 min - goooollll dla Arki! Wreszcie prawidłowy! Nalepa idealnie dorzucił piłkę na głowę Jankowskiego! Strzał głową Maćka poza zasięgiem Buchalika!

74 min - Arkowcy odbierają piłkę już na połowie Wisły. Nalepa wywalczył rzut rożny.

74 min - piłka trafia na 16 metr pod nogi Buzuladzića, ale niecelnie strzela nasz pomocnik!

75 min - znów odbieramy piłkę Wiśle! Skhirtladze sam przeciwko obrońcy, zszedł z piłką do prawej strony i uderzył z bardzo ostrego kąta, lecz Buchalik nie dał się pokonać.

76 min - kolejny przechwyt, Busuladzić zagrywa do Antonika, który po wejściu w pole karne oddaje bardzo niecelny strzał.

78 min - brzydki faul Klemenza na Skhirtladze. Żółta kartka.

79 min - Nalepa zacentrował z rzutu wolnego, a przy dalszym słupku zamknął niecelnmym strzałem akcję Danch.

79 min - zszedł Silva Rocha, a za niego wszedł Buksa.

80 min - Zbozień gonił Wojtkowskiego i sfaulował go 2 metry przed polem karnem. Żółta kartka i szansa dla gospodarzy.

81 min - strzał Wojtkowskiego przeszedł 2 metry nad naszą bramką.

83 min - w polu karnym Arki padł Janicki, ale nie może być mowy o przewinieniu któregoś z gdynian.

84 min - faul Busuladzića i żółta kartka.

85 min - Skhirtladze znów faulowany przez Klemenza, który ma już zółtą kartkę.

86 min - zmiana w Arce. Młyński za Antonika.

88 min - znów korner dla Arki. Nalepa w narożniku boiska.

88 min - Vejinović walczył o piłkę 18 metrów przed bramką Wisły i został sfaulowany. Świetna okazja przed Arką.

89 min - Vejinović trafia w poprzeczkę! Ależ było blisko!

90 min - indywidualna akcja Wojtkowskiego, który po przebiegnięciu 40 metrów oddaje niecelny strzał!

90 min - 5 minut doliczonych.

90+2 min - rzut rożny dla Wisły. Dośrodkował Błaszczykowski, piłka została trącona przez któregoś z Wiślaków, ale wybiliśmy piłkę.

90+3 min - zmiana w Arce. da Silva za Nalepę.

90+4 min - utrzymujemy piłkę na połowie Wisły.

KONIEC - walka i determinacja Arkowców przyniosła wymierny efekt w postaci trzech punktów. Arka trzykrotnie skierowała dziś piłkę do bramki gospodarzy, ale dopiero trzecia próba została uznana. Bardzo ważne zwycięstwo i bardzo ważne trzy punkty!