10.11.2019

4. liga: Arka II wygrała z Pogonią Lębork. Relacja

Arka II Gdynia odniosła 12 zwycięstwo w tym sezonie 4. ligi RWS Investment Group. Żółto-niebiescy pokonali siebie Pogoń Lębork 2:1 (1:1) po golach Daniela Chmielnickiego z karnego oraz Juliana Goyke.

4. liga RWS Investment Group - 15. kolejka

Arka II Gdynia - Pogoń Lębork 2:1 (1:1)
Bramki:
Chmielnicki 8' k., Goyke 65' - Kostuch 33' k.

Arka II: Staniszewski - Talaśka, Branicki, Chmielnicki, Janczak - Markiewicz, Szałecki - Wiśniewski (82' Urbański), Faltyński (85' Rudowski), Szopa (61' Goyke) - Wilczyński (69' Zbiranek)

Żółte kartki: Szopa, Chmielnicki - Kozerkiewicz, Śmigielski
Sędzia: Krzysztof Borycki (Pomorski ZPN)
Widzów: 100

Drużyny Arki II i Pogoni Lębork stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Obie drużyny grały odważnie i szukały swoich szans do zdobycia bramki, dzięki czemu zgromadzeni na stadionie kibice nie mogli narzekać na brak emocji przed całe 90 minut.

W pierwszej części gry padły dwie bramki po strzałach z 11 metrów. Wszystko rozpoczęło się świetnie dla Arki, która już na początku meczu wyszła na prowadzenie. W 8 min. Chmielnicki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Wiśniewskim. Goście mogli odpowiedzieć jeszcze w pierwszym kwadransie. W 13 min. Staniszewski świetnie obronił uderzenie Iwańskiego, a po chwili interwencja na linii zapobiegła utracie bramki po strzale Jerucia. W 21 min. nasz bramkarz po raz kolejny spisał się dobrze i odbił strzał Musuły. W odpowiedzi w 30 min. groźnie głową uderzał Wilczyński po dośrodkowaniu Markiewicza. Na przerwę zespoły schodziły jednak przy wyniku remisowym. W 33 min. sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni, a jego skutecznym egzekutorem był Kostuch.

W 53 min. piłka znalazła się po raz drugi w bramce Arki, ale gol nie został uznany ze względu na spalonego. W 65 min. żółto-niebiescy przeprowadzili skuteczną akcję, która dała im zwycięstwo. Wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Goyke otrzymał podanie od Faltyńskiego i po kilkudziesięciometrowym rajdzie w sytuacji "1 na 1" pokonał bramkarza. Ten sam zawodnik był w końcówce bliski jeszcze jednego trafienia, ale po kapitalnym strzale z dystansu piłka minimalnie minęła okienko bramki Pogoni. Goście najbliżej wyrównania byli zaś w 73 min. po strzale Kostucha z rzutu wolnego oraz 77 min., gdy uderzenie Kwaśnika obronił Staniszewski. 22-letni bramkarz był jednym z bohaterów spotkania i wydatnie przyczynił się do zdobycia przez Arkę kompletu punktów.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa, bo był to dla nas bardzo ciężki mecz. Marcin Staniszewski kilka razy ratował nas przed utratą bramki. Ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo. Można powiedzieć, że "wyszarpaliśmy" te 3 pkt, a zapewnił nam je Julek Goyke, który fantastycznie wszedł w mecz.

Arka II ma po tym meczu 38 pkt. i prowadzili w tabeli z przewagą 4 pkt. nad GKS-em Przodkowo i 7 pkt. nad Kaszubią. Właśnie z zespołem z Kościerzyny nasze rezerwy zagrają w następnej kolejce.