23.08.2019

Nasi rywale: Cracovia

Arka w poprzedniej kolejce zremisowała z Lechem Poznań po emocjonującym pojedynku. Kolejnym rywalem żółto - niebieskich będzie Cracovia. Podopieczni Michała Probierza zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

W ubiegłym sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie. Najpierw w Krakowie padł remis 0:0. W rewanżu w Gdyni Cracovia wygrała 3:0.

Sukcesy:
  • Mistrzostwo Polski - (5x) - 1921, 1930, 1932, 1937, 1948
  • Wicemistrzostwo Polski - (2x) - 1934, 1949

W poprzednim sezonie zespół Cracovii zajął 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 57 punktów.

W przerwie letniej w kadrze Cracovii doszło do sporych zmian. Drużynę opuścili: Airam Cabrera, Adrian Danek, Javi Hernandez, Filip Majchrowicz (wypożyczenie), Gerard Oliva, Jakub Serafin (wypożyczenie), Krystian Stępniowski oraz Marcin Budziński, który dołączył do Arki.

Do zespołu dołączyli: Lukas Hrosso, David Jablonsky, Kamil Pestka (powrót z wypożyczenia), Rafael Lopes, Rubio oraz Pelle van Amersfoort.

Cracovia przygotowywała się do sezonu na zgrupowaniu w Radenci. Łącznie podczas przygotowań zespół zagrał 7 spotkań sparingowych. Ich bilans to 3 wygrane oraz 4 porażki.

1.  24.06 NK Maribor 2-1 gole dla Cracovii: David Jablonsky, Bojan Cecaric
  2.  27.06 GNK Dinamo (Zagrzeb) 1-0 bramka dla Cracovii: Pelle van Amersfoort
  3.  29.06 FK Orenburg 0-1
  4.  02.07 Partizani Tirana 0-1
  5.  02.07 Pjunik Erewan 0-1
  6.  07.07 Puszcza Niepołomice 1-2 gol dla Cracovii: Damian Dąbrowski
  7.  30.07 Górnik Zabrze 3-1 gole dla Cracovii: Filip Piszczek, Rubio, Michał Rakoczy.

Przed rozpoczęciem sezonu ligowego Cracovia rozegrała dwa spotkania z FC DAC 1904 Dunajska Streda w ramach eliminacji do Ligi Europy. Na wyjeździe drużyna Michała Probierze zremisowała 1:1. W drugim spotkaniu także padł remis 1:1 w regulaminowym czasie gry. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której obie drużyny dołożyły po jednej bramce i to zespół z Słowacji awansował do kolejnej rundy.

Mecze Cracovii w lidze:

1. Zagłębie Lubin (w, liga) 1 - 1 Rafael Lopes 23
  2. ŁKS Łódź (d, liga) 1 - 2 Sergiu Hanca 90
  3. Raków Częstochowa (w, liga) 3 - 1 Emir Azemović 8 (s), Rafael Lopes 45, Cornel Râpă 56
  4. Korona Kielce (d, liga) 1 - 0 Sergiu Hanca 35
  5. Śląsk Wrocław (w, liga) 1 - 2 Rubio 71

Bilans spotkań Cracovii w sezonie 2019/2020: 2 zwycięstwa  – 1  remis – 2  porażki

U siebie: 1 zwycięstwo  – 0 remisów – 1 porażka
Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 1 remis  – 1 porażka

Bilans bramek: 7 strzelonych – 6 straconych

U siebie: 2 strzelone – 2 stracone
Na wyjeździe: 5 strzelonych  – 4 stracone