12.07.2019

Remis z Chelsea U18! Początek przygotowań Arki II i juniorów starszych

Zespoły Arki II i juniorów starszych (CLJ U18) rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym meczu sparingowym żółto-niebiescy zremisowali z drużyną Chelsea Londyn U18 1:1 (0:0).

Arka II Gdynia - Chelsea Londyn U18 1:1 (0:0)
Bramki: Faltyński 63' - 68’ karny

Arka II: Krzepisz (75' Skowronek) - Talaśka, Lisiecki, Branicki (46' Chmielnicki), Wiśniewski, (46' Parulski), Blok, Szałecki (46' Własny), Stępień (55' Urbański), Przyborowski (46' Magdziński), Zbiranek, Wilczyński

Podopieczni trenerów Roberta Wilczyńskiego (4 liga) i Jakub Frydrycha (CLJ U18) wrócili do treningów 8 lipca. W tym roku przerwa w rozgrywkach, szczególnie jeśli chodzi o drugi zespół, trwała bardzo krótko, gdyż ostatnia kolejka 4 ligi pomorskiej została rozegrana 23 czerwca. Jednak trenerzy, poprzez odpowiednią rotację w składzie w końcówce sezonu, zadbali o to, by zawodnicy mieli odpowiednio długi czas na odpoczynek.

Pierwszego dnia po powrocie do zajęć odbył się trening wprowadzający. Następnego dnia zawodnicy przeszli testy szybkościowe oraz wydolnościowe (tzw. beep test). Pierwszy tydzień zajęć nasza młodzież zakończyła zaś dzisiaj meczem sparingowym. Rywalem żółto-niebieskich była młodzieżowa drużyna Chelsea Londyn U18, która przebywa na zgrupowaniu w Gniewinie.

W tym sparingu wystąpili zarówno zawodnicy z kadry drugiego zespołu, juniorów starszych, jak również znajdujący się w kadrze pierwszej drużyny bramkarz Kacper Krzepisz i skrzydłowy Mateusz Stępień.

Mecz zakończył się remisem 1:1, a obie bramki padły w drugiej połowie. W 63 min. prowadzenie żółto-niebieskim dał Krystian Faltyński, który wykorzystał podanie Fabiana Urbańskiego. Po upływie 5 minut rywale strzelili wyrównującego gola z rzutu karnego.

Trener Robert Wilczyński po meczu sparingowym:

- Jestem zadowolony z tego spotkania. Możliwość gry z takim rywalem nie zdarza się często. Przed nami teraz proces budowania drużyny na kolejne rozgrywki, taka jest właśnie specyfika pracy z drugim zespołem.

Nasz drugi zespół i juniorzy starsi będą się przygotowywać do ligi na obiektach w Gdyni, a także w OPO Cetniewo, gdzie mają zaplanowane zgrupowanie w dniach 21-27 lipca.