28.04.2019

Korona Kielce - Arka 0:2! Skuteczna Arka sięga po 3 punkty!

W meczu na wodzie w Kielcach Arka górą! Bezcenne trzy punkty zapewniły gole Vejinovića i Marcianiaka! Spotkanie toczyło się w arcytrudnych warunkach, piłka wielokrotnie płatała figle zawodnikom obu drużyn, ale szczęście było przy Arce, która wykonała kolejny krok do utrzymania w Lotto Ekstraklasie!

Lotto Ekstraklasa - 33. kolejka

Korona Kielce - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Vejinović 40', Marciniak 80'

Korona: Hamrol - Malarczyk, Kovacević (8' Gnjatić), Jukić (62' Cebula), Żubrowski, Kosakiewicz, Arweładze, Rymaniak, Pućko (46' Brown Forbes), Marquez, Soriano

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Helstrup, Marciniak - Danch, Vejinović -  da Silva (88' Młyński), Nalepa, Banaszewski (66' Socha) - Jankowski (62' Aankour)

Żółte kartki: Maghoma, Jankowski, Vejinović, Marciniak, Socha

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 4479

0 min - w czwartek wszyscy w Gdyni złapali głęboki oddech. Arkowcy wygrali bardzo ważny mecz z Miedzią i wyskoczyli poza strefę spadkową. Aby tam jednak nie wrócić, trzeba sięgnąć po punkty w Kielcach.

0 min - już na pomeczowej konferencji prasowej trener Zieliński przestrzegał przed huraoptymizmem i zapowiadał ciężką pracę i walkę w kolejnych meczach. Jedno zwycięstwo nie wystarczy, trzeba szukać punktów w kazdym spotkaniu.

0 min - znów poza składem pozostał Luka Zarandia, poturbowany w meczu z Miedzią. Brakuje też Adama Dei.

0 min - do wyjściowej jedenastki powrócił Helstrup. Adam Danch, który z Miedzią zagrał w linii obrony, dziś wskakuje na pozycję Adama Dei, czyli do drugiej linii. Na pozycji Luki Zarandii zobaczymy Banaszewskiego.

0 min - jeszcze wczoraj cała Polska cieszyła się ze wspaniałej, letniej pogody. Dziś niestety mamy intensywne opady i znaczne obniżenie temperatury. Murawa na stadionie w Kielcach mocno przesiąknięta - zobaczymy, komu takie warunki bardziej będą przeszkadzać w grze.

0 min - trzech byłych zawodników Korony Kielce: Janota, Aankour i Cvijanović, mecz rozpocznie w roli zawodników rezerwowych.

0 min - gospodarze postanowili uraczyć kibiców na stadionie melodią "Dancing in the rain", co w oczywisty sposób oddaje dzisiejsze warunki pogodowe. Oby to Arka dziś zatańczyła z Koroną!

0 min - Arka i Korona już na murawie. Dziś zagramy w niebieskich kompletach strojów, bo gospodarze wyszli w żółto-czerwonych.

1 min - od środka mecz rozpoczęli zawodnicy Korony.

1 min - od razu widać, że piłka może dziś często płatać figle zawodnikom i zatrzymywać się na przesiąkniętej murawie.

3 min - po faulu Banaszewskiego na Rymaniaku rzut wolny dla Korony.

3 min - i do razu było bardzo groźnie pod naszą bramką. Po dośrodkowaniu Arweładze, Soriano doszedł do strzału głową i minimalnie chybił!

5 min - pomocy masażystów potrzebuje Kovacević.

7 min - znów Banaszewski fauluje Rymaniaka i ponopwnie Korona przed szansą na dośrodkowanie z naszej lewej strony w pole karne.

8 min - a tymczasem mamy zmianę. Za kontuzjowanego Kovacevića wszedł Gnjatić.

8 min - tym razem bez zagrożenia po rzucie wolnym. Rymaniak faulował Vejinovića i sędzia przerwał grę.

9 min - pędził lewym skrzydłem Marciniak z piłką przy nodze, lecz ta po chwili stanęła w kałuży! Takich sytuacji będzie dziś więcej. Prawdziwy mecz na wodzie w Kielcach!

11 min - Marciniak wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale widać, że piłka też chyba przybrała na masie...

11 min - Vejinovic z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Korony, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Hamrol i daleko ją wypiąstkował.

12 min - Maghoma wygrał pojedynek z Soriano na 20 metrze, ale zdaniem sędziego faulował. Pokazał naszemu zawodnikowi żółtą kartkę, a rywale będa mieli bardzo dobrą okazję z rzutu wolnego. Dla Maghomy kartka oznacza pauzę w kolejnym meczu.

13 min - strzałem ponad murem chciał Steinborsa zaskoczyć Arweładze, ale mocno się pomylił.

15 min - kartka także Jankowskiego, który przeszkadzał gospodarzom przy wznowieniu gry z rzutu wolnego.

17 min - no i tym razem woda zatrzymała piłkę przed Steinborsem i to w momencie, gdy Łotysz chciał ja wybić w pole po zagraniu od Helstrupa! Na szczęście gospodarze nie mieli okazji, aby skorzystać z tej sytuacji...

20 min - Kosakiewicz uderzył z ok. 23 metrów, lecz piłka poszybowała 1,5 metra nad poprzeczką.

20 min - znów piłka stanęła w kałuży w naszym polu karnym, ale tym razem uniemożliwiło to strzał gospodarzom w kierunku naszej bramki!

23 min - przypadek rządzi wydarzeniami na Suzuki Arenie w Kielcach. Piłka raz po raz zatrzymuje się w wodzie.

25 min - piłkę zagraną z rzutu wolnego w szesnastkę Korony przez Vejinovića wybili zawodnicy Korony. Przejął ją na 20 metrze Banaszewski i pokusił się o strzał, lecz wyraźnie spudłował.

30 min - akcja Arki zapowiadała się nieźle, ale znów z kałużą przegrał Jankowski.

34 min - Vejinović skorzystał z prezentu, przejął piłkę na połowie boiska i pognał z nią w kierunku bramki Hamrola! Niestety poruszanie się w tych warunkach do łatwych nie nalezy, obrońca szybko się zbliżył i Holender zdecydował się na uderzenie sprzed szesnastki! Niestety to nie była udana próba Marko.

36 min - piłka o włos mija słupek naszej bramki! To nie był strzał Żubrowskiego, lecz dośrodkowanie, do którego nie doskoczył żaden z piłkarzy w polu karnym, a futbolówka o mało co nie zakończyła lotu w siatce!

40 min - goooolll dla Arki!!! Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne, piłka znów zatańczyła na wodzie i zatrzymała się pod nogami Vejinovića, który nie zmarnował takiej okazji!

42 min - mogło być już 2:0 dla Arki! Dośrodkowanie Marciniaka odbił Hamrol, a piłka spadła na nogę Vejinovića, który nie trafił czysto w piłkę na 6 metrze!

45 min - bramka podziałała pozytywnie na Arkę. Kilka dobrych zagrań w polu karnym gospodarzy, obrońcy znaleźli się w dużych opałach i ratują się wybiciem piłki na rzut rożny.

45 min - Vejinović rozegrał kornera z Nalepą, dośrodkował Holender, ale zagrał zbyt mocno, więc piłka opuściła boisko.

PRZERWA - prawdziwy mecz na wodzie w Kielcach. Wydarzeniami na boisku rządzi przypadek, bo piłka raz po raz zatrzymuje się w kałużach i płata figle piłkarzom. Lepiej na tym wyszła Arka, bo z takiej piłki w polu karnym gospodarzy skorzystał Vejinović i otworzył wynik meczu. Wielka szkoda, że tego samego piłkarza szczęście opuściło dwie minuty później, gdy mógł podwyższyć prowadzenie Arki. Jesteśmy bardzo dalecy od tego, aby przesądzać o losach meczu, bo Korona pokazała, że potrafi być bardzo groźna i musimy zagrać bardzo ostrożnie w drugiej połowie, by nie oddać prowadzenia w tym spotkaniu.

46 min - Arkowcy wznowili spotkanie. Jedna zmiana w Koronie - za Pućko pojawił się Brown Forbes.

47 min - po faulu na da Silvie rzut wolny dla Arki z prawej strony pola karnego Korony.

47 min - dwa razy centrował Vejinović, dwukrotnie wybijali piłkę gospodarze.

48 min - Vejinović tym razem przerwał akcję Korony na środku boiska i obejrzał żółtą kartkę.

49 min - Holender znów wykonywał rzut wolny, tym razem z lewej strony pola karnego gospodarzy. Piłka po jego zagraniu przeszła jednak przez szesnastkę Korony nietknięta przez nikogo.

51 min - ależ interwencja Steinborsa! Sam na sam z Łotyszem wyszedł Brown Forbes, ale nasz bramkarz zdołał odbić uderzenie napastnika Korony na rzut rożny!

52 min - obyło się bez większego zagrożenia naszej bramce po rzucie rożnym.

53 min - wielkie szczęście przy Arce! Brown Forbes spudłował z 5 metrów, oddając strzał głową! Doskonałe dośrodkowanie od Kosakiewicza!

56 min - znów Vejinović chciał uderzyć po wrzucie z autu Zbozienia, lecz tym razem został skutecznie zablokowany!

58 min - Arweładze kiwał się z piłką przy nodze w naszym polu karnym, padł na murawę, ale o faulu nie może być mowy!

60 min - nie opuszcza szczęście naszej drużyny! Steinbors świetnie broni groźny strzał Forbesa!

61 min - żółta kartka dla Marciniaka. On także będzie pauzował w następnym meczu.

62 min - Aankour zmienił Jankowskiego, który nie pierwszy raz w tym sezonie ma rozbity nos.

62 min - tym razem Marquez doszedł do strzału w naszym polu karnym! Trafia tylko w boczną siatkę!

66 min - opuszcza plac gry Banaszewski, a w jego miejsce wejdzie Socha.

67 min - rzut rożny dla Arki.

68 min - dośrodkował Vejinović, a piłka spadła pod nogi Danchowi. Niestety Adam podjął nieudaną próbę rozegrania piłki w polu karnym Korony.

69 min - świetna asekuracja piłki Marciniaka, który przypilnował, aby ta opuściła boisko

71 min - zagranie z bliska zawodnika Korony trafia w okolice ręki naszego obrońcy. Szybka analiza VAR nie pozwoliła na przyznanie karnego gospodarzom.

74 min - dynamiczna akcja Cebuli zaprowadziło go aż w nasze pole karne, tam wybił mu piłkę spod nóg Maghoma, ale tylko pod nogi Soriano, który niecelnie uderza!

76 min - znów Steinbors skutecznie broni, tym razem po strzale Żubrowskiego!

78 min - żółta kartka dla Sochy.

80 min - 2:0 dla Arki!!! Adam Marciniak skutecznie główkuje po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Vejinovića!

82 min - opatrywany jest Gnjatić. Korona atakowała, Korona oddawała strzały na naszą bramkę, ale to Arka trafia do siatki i jest o włos od wygranej w Kielcach!

84 min - skuteczne wyjście Steinborsa, który chwyta piłkę skierowaną do Soriano.

85 min - znów piłka w rękach Łotysza po strzale Cebuli.

86 min - z lewej strony pola karnego Korony powalczył da Silva i w efekcie mamy rzut wolny. Znów okazja dla Vejinovića na dośrodkowanie.

86 min - z zagraniem Holendra poradzili sobie obrońcy Korony.

87 min - Marcus da Silva nie podnosi się z murawy. Od razu gotowy do gry jest Młyński.

90 min - sędzia dolicza nie mniej niż 4 minuty

90+1 min - rzut wolny dla Korony z ok. 22 metrów. Może być bardzo groźnie.

90+2 min - fatalny strzał Soriano z wolnego.

90+4 min - i jeszcze jeden rzut wolny dla Korony.

KONIEC - druga połowa toczyła się pod dyktando Korony Kielce, ale gospodarze byli dziś bardzo nieskuteczni. Świetnie dysponowany był także Pavels Steinbors, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed utratą gola. Skuteczność nie zawiodła za to Arki, która za sprawą strzału głową Marciniaka podwyższyła prowadzenie i nie oddała go do ostatniego gwizdka!