17.03.2019

Statystyka meczu Zagłębie Lubin - Arka

Arka z trudnego terenu w Lubinie wywozi cenny remis! To pierwszy punkt zdobyty w 2019 roku. Teraz przed nami przerwa na mecze reprezentacji i wracamy 30 marca spotkaniem w Gdyni ze Śląskiem Wrocław.

W I połowie  optyczną przewagę miało Zagłębie. Nieco większe posiadanie piłki i większa ilość podań nie sprawiły, że mieliśmy większe zagrożenie pod bramka Arki. Nieco problemów sprawiło Steinborsowi uderzenie Starzyńskiego z rzutu wolnego. Podobnie Michał Janota zatrudnił z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy, który odbił piłkę zmierzającą tuż przy słupku.

W ostatniej minucie I połowy mogla paść samobójcza bramka dla Arki, jednak uderzenie głową Poręby trafiło w słupek.

W II połowie dalej przewagę miało Zagłębie, lecz Arka nie dopuszczała gospodarzy do wielu groźnych sytuacji.

Mimo to gospodarze byli blisko zdobycia bramki w 59 min., gdy w słupek z wolnego uderzył Starzyński. Pięć minut później trafił w boczną siatkę.

Serca kibiców Arki zamarły w doliczonym czasie gry.  Najpierw Steinbors wygrał pojedynek z Balićem, który strzelał z kilku metrów po składnej akcji Zagłębia. Chwilę później po rzucie rożnym piłka trafiła w słupek naszej bramki.

W Arce najwięcej przebiegł Aleksandar Kolev (11,26km). Najszybszy był Luka Marić (32,55), a najwięcej sprintów wykonał Michael Olczyk (13).