29.01.2019

Cenne zwycięstwo Arki nad mocnym rywalem

Po remisie ze Slavią Sofia (0-0) i wygranej z Czerno More Warna (1-0) Arka Gdynia, na tureckim zgrupowaniu, w meczu sparingowym, pokonała 3. zespół ekstraklasy Ukrainy - FK Oleksandrija 2-0.

W I połowie Luka Zarandia, jak i Maksymilian Banaszewski próbowali zdobyć prowadzenie, ale zarówno jednemu z lepszych snajperów Ekstraklasy, jak i młodemu kandydatowi do tego miana nic z tego nie wyszło. W końcówce I odsłony próbował listę strzelców wpisać się Adam Deja, ale po składnej kontrze Arki uderzył ponad poprzeczką.

Zarandia, po kilku spotkaniach bez zdobyczy bramkowych, w 60. minucie pięknym uderzeniem zza pola karnego zdobył prowadzenie dla "Żółto-Niebieskich". Na 2-0 podwyższył Rafał Siemaszko, po dośrodkowaniu Gorana Cvijanovicia.

Zważywszy na fakt, że Ukraińcy grali podstawowym składem, Arka osiągnęła cenny wynik.

Arka Gdynia - FK Oleksandrija 2-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Zarandia (60.), 2-0 Siemaszko (83.).

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień (70. Tadeusz Socha), Luka Marić (70. Christian Maghoma), Frederik Helstrup (79. Dawid Sołdecki), Adam Marciniak (70. Michael Olczyk) - Adam Deja (79. Dawid Blok), Michał Nalepa (70. Adam Danch) - Luka Zarandia (70. Stępień), Michał Janota (79. Goran Cvijanović), Maksymilian Banaszewski (70. Jan Łoś) - Maciej Jankowski (70. Rafał Siemaszko).