29.01.2019

Arka wygrywa z trzecim zespołem ligi ukraińskiej.

Przybywający na zgrupowaniu w tureckim Kargicak piłkarze Arki rozegrali trzeci sparing. Pokazali się w nim z bardzo dobrej strony, pokonując 2:0 trzeci aktualnie zespół ukraińskiej ekstraklasy FK Oleksandrija. Gole dla gdynian zdobyli Luka Zarandia oraz Rafał Siemaszko.

Piłkarze Arki w dwóch poprzednich sparingach, granych z zespołami bułgarskimi, najpierw bezbramkowo zremisowali ze Slavią Sofia, a potem pokonali 1:0 Czerno More Warna. Zatem na zgrupowaniu w Turcji gdynianie jeszcze nie dali sobie wbić żadnego gola, a bramkarze żółto-niebieskich są już niepokonani od 300 minut (sparing z Czerno More odbywał się bowiem w formacie 4x30 minut).

Na spotkanie z trzecim zespołem ligi ukraińskiej trener Zbigniew Smółka po raz kolejny wystawił najmocniejszy możliwy skład. Z grona zawodników ubył mu w trakcie zgrupowania Mateusz Młyński, który z powodu kontuzji musiał przedwcześnie udać się do Gdyni.

Nieuchwytny Zarandia

Od początku spotkania znakomicie spisywał się Luka Zarandia, który raz po raz nękał rywali rajdami prawą stroną. Gruzin oddał kilka niebezpiecznych strzałów, miał również dobre dośrodkowania, ale bramka rywali była jak zaczarowana. Z drugiej strony bardzo dobrze spisywał się Pavels Steinbors, który zaliczył kilka świetnych interwencji. Na sam koniec pierwszej połowy blisko szczęścia był jeszcze Adam Deja, ale jego strzał przeszedł tuż nad poprzeczką.

Co nie udało się przed przerwą, stało się kwadrans po rozpoczęciu drugiej części gry. Zarandia przeprowadził kolejną dynamiczną akcję, zszedł do środka boiska i potężnym uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę w bramce rywali. To był naprawdę przepiękny gol! Po jego strzeleniu Gruzin nie spuścił nogi z gazu i wciąż był nieuchwytny dla rywali.

Siemaszko znów trafił

Co ciekawe, trener Smółka na pierwsze zmiany zdecydował się dopiero w 70. minucie. Rezerwowi spisali się równie dobrze i w końcówce zdobyli drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gorana Cvijanovicia gola głową zdobył Rafał Siemaszko, dla którego było to drugie trafienie w Turcji.

Zatem arkowcy rozkręcają się z meczu na mecz, a przed nimi jeszcze dwa sparingi – oba rozegrane zostaną 31 stycznia. Najpierw zmierzą się z FK Makedonija Gjorcze Petrow Skopje (Macedonia), a potem z Szachtiorem Karaganda (Kazachstan).

Arka Gdynia – FK Oleksandrija 2:0 (0:0)

Bramki: Zarandia (60.), Siemaszko (83.)

Arka: Steinbors – Zbozień (70. Socha), Marić (70. Maghoma), Helstrup (79. Sołdecki), Marciniak (70. Olczyk) – Deja (79. Blok), Nalepa (70. Danch) – Zarandia (70. Stępień), Janota (79. Cvijanović), Banaszewski (70. Łoś) – Jankowski (70. Siemaszko)