04.11.2018

CLJ U17: Kolejorz wywozi z Gdyni 3 punkty

W spotkaniu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Arka uległa na własnym boisku Lechowi Poznań. Zajmujący trzecie miejsce w tabeli Kolejorz zapewnił sobie zwycięstwo już w 9 min. gry.

Centralna Liga Juniorów U17  - 12. kolejka

Arka Gdynia –  Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramki: 9'

Arka: Skowronek - Tomczak (62' Dopierał), Rusnak, Stec, Parulski, Dobek, Nowicki (76' Lademann), Przyborowski, Chmurzyński, Pestka (41' Książkiewicz), Kamiński (41' Zwoliński)

Juniorzy młodsi przegrali w Gdyni niedziele spotkanie ze znajdującym się wyżej w tabeli Lechem Poznań. Goście przewagę posiadali już od pierwszych minut meczu. Udało się ją udokumentować już po 9 min. Poznaniacy wykorzystali wtedy brak zdecydowania żółto-niebieskich we własnym polu karnym.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. To Lech posiadał przewagę, jednak nie potrafił ponownie znaleźć sposobu na formację defensywną Arki, w której współpraca podczas meczu funkcjonowała należycie. Pomimo ambitnej gry i prób zmiany rezultatu naszym piłkarzom nie udało się doprowadzić do remisu. W meczu przyjaźni lokomotywa z Poznania wywozi znad morza komplet punktów.

Juniorom młodszym Arki do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze w jesiennej części sezonu CLJ U17. Najbliższe spotkanie rozegrają oni 11 listopada o 16.00 Naszym rywalem będą Błękitni Wronki.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Zagraliśmy zbyt asekurancko i mało agresywnie w grze defensywnej. Zabrakło nam też konkretów w ofensywie - dłuższego utrzymania się przy piłce i cierpliwości w jej rozegraniu. Moi zawodnicy muszą nauczyć, że w każdym meczu trzeba grać z determinacją  oraz wkładać w grę na 100% możliwości.