05.09.2018

Arka II na piątkę w meczu z Gedanią

W meczu 7. kolejki grupy pomorskiej IV ligi Arka II Gdynia pokonała Gedanię 5:1! Bramki dla żółto-niebieskich zdobywali Gułajski (2), Hołtyn (2) i Lewiński.

4 liga no10.pl - 7. kolejka

Arka II Gdynia - Gedania Gdańsk 5:1 (1:1)

Bramki: Gułajski 20', 66', Lewiński 46', Hołtyn 58', 61' - Wiśniewski 35' (s)

Arka II: Krzepisz - Lewiński, Blok, Lisiecki, Wiśniewski - Markiewicz (74' Wilczyński), Pek (64' Szałecki) - Matejek (69' Stępień), Bednarski (74' Lengiewicz), Gułajski - Hołtyn

Żółte kartki: Wilczyński - Ulczyński, Bemben, Deja, Malinowski

Gdyby starać się prognozować mecz po pierwszych minutach spotkania, to należałoby się spodziewać otwartej gry z obydwu stron. Pierwszą groźną sytuację Arka II stworzyła już w czwartej minucie. Dobrą indywidualną akcję Bednarskiego powstrzymał dopiero bramkarz gości. Z kolei minutę później to piłkarze z Gdańska zmarnowali okazję sam na sam.

Strzelanie rozpoczęli jednak żółto-niebiescy. W 20 min. po szybkiej i składnej akcji Hołtyn zagrał na drugą stronę do Gułajskiego, który sytuację zwieńczył strzałem. Ten po rykoszecie wylądował w bramce bezradnego bramkarza Gedanii. Kwadrans później gola na 1:1 również wypracowali… Arkowcy. W 35 min. po stracie w środku pola i dośrodkowaniu z lewej strony w pole karne niefortunna interwencja Wiśniewskiego dała gościom remis, który utrzymał się do końca 1. części gry.

Od mocnego uderzenia drugą połowę rozpoczęli żółto-niebiescy. W 46 min. wolejem zza pola karnego w samo okienko popisał się Lewiński, nie dając zupełnie szans na interwencję bramkarzowi. Kolejne dwie bramki były dziełem Hołtyna. Najpierw w 58 min. po prostopadłym zagraniu Markiewicza wykorzystał on sytuację sam na sam, a trzy minuty później po zagraniu Gułajskiego wzdłuż bramki skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości. Kanonadę Arkowców w 66 min. zakończył Gułajski, który podwyższył wynik na 5:1.

Po kolejne punkty Arka II wybierze się do Słupska, gdzie 8 września o 17.00 rozegra spotkanie z tamtejszym Gryfem.

Specjalne podziękowanie dla Jacka Kaszubowskiego-byłego zawodnika Arki,  za ufundowane lodówek przenośnych dla grup młodzieżowych!