26.08.2018

Wysokie zwycięstwo Arki II

W meczu 5. kolejki grupy pomorskiej 4 ligi wzmocniona zawodnikami z kadry pierwszego zespołu Arka II Gdynia rozgromiła Grom Nowy Staw 6:1 (3:1). Po dwie bramki w tym meczu zdobyli Maciej Jankowski i Norbert Hołtyn, a cztery asysty zanotował Robert Sulewski.

4 liga no10.pl - 5. kolejka

Arka II Gdynia - Grom Nowy Staw 6:1 (3:1)

Bramki: Jankowski 2 (11', 34'), Hołtyn 2 (74', 76'), da Silva 9', Sulewski 78' - Gruszewski 45' k.

Arka II: Staniszewski - Socha, Danch, Lengiewicz, Klimczak - Nalepa (68' Markiewicz), Pek (81' Matys) - Sulewski, da Silva, Danielak (68' Gułajski) - Jankowski (61' Hołtyn)

Sędzia: Adam Czyż (Pom. ZPN)
Widzów: 150

W meczu z Gromem, który rozgrywany był na bocznym boisku GCS, trener Robert Wilczyński wystawił skład oparty w większości na zawodnikach z pierwszej drużyny. Wzmocnienia przyniosły oczekiwany efekt i Arka II odniosła wysokie zwycięstwo nad rywalem, który do tej pory wygrał wszystkie ligowe mecze w tym sezonie.

Już na początku spotkania żółto-niebiescy objęli dwubramkowe prowadzenie. W 9 min. głową do siatki trafił da Silva po dośrodkowaniu Sulewskiego. Dwie minuty później ponownie dogrywał z prawej strony Sulewski, a tym razem akcję skutecznie zakończył Jankowski. Ten sam zawodnik w 34 min. popisał się precyzyjnym uderzeniem lewą nogą w róg i podwyższył na 3:0. W końcówce pierwszej połowy honorową bramkę zdobyli goście, a jej strzelcem był Gruszewski, którzy skutecznie wykonał rzut karny.

Po zmianie stron nadal stroną dominującą była Arka. Żółto-niebiescy udokumentowali przewagę zdobyciem trzech kolejnych bramek w ciągu 4 minut. Dwukrotnie (74 i 76 min.) do siatki trafił Hołtyn, który najpierw wykorzystał dogranie z prawej strony, a kilkadziesiąt sekund później doszedł do prostopadłego podania, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Przy obu tych trafieniach asystował Sulewski. W 78 min. ten zawodnik do czterech asyst dołożył gola, pokonując bramkarza rywali w sytuacji "sam na sam" i ustalając wynik meczu na 6:1 dla naszego zespołu.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Konfrontacja drużyny z 4 ligi z drużyną ekstraklasową. Tak trzeba porównać dwa zespoły, gdyż w naszym zespole zagrało wielu zawodników z kadry pierwszej drużyny. Wynik nie mógł być inny. Najlepszym zawodnikiem według mojej oceny był Robert Sulewski, jednakże trzeba wyróżnić cały zespół. Drużynie gości życzę awansu, gdyż jest to solidny zespół już od kilku lat i zasługuje on na wyższą ligę.

W kolejnej serii spotkań Arka II pauzuję, a swoje następne spotkanie ligowe rozegra w środę 5 września z Gedanią Gdańsk.