18.08.2018

Juniorzy ze zmiennym szczęściem

Ze zmiennym szczęściem na wyjazdach zagrali dzisiaj nasi juniorzy.  Młodsi pokonali w Bydgoszczy CWZS 3:0, a starsi przegrali z Koroną w Kielcach 1:2. Dobrze w rozgrywkach CLJ U15 wystartowali juniorzy SI Arka Gdynia.

Centralna Liga Juniorów U18- 3. kolejka

Korona Kielce - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Górski 30'k, Sewerzyński 49' - Szałecki 65'

Arka: Molenda - Zbiranek, Urbański (55' Bohm), Wilczyński, Sławek (55' Gułajski), Łoś, Bednarski, Szaflarski, Faltyński, Szałecki, Branicki (46' Talaśka)

Mecz stał na dobrym poziomie. Od początku obie drużyny narzuciły wysokie tempo gry. W pierwszych minutach więcej okazji mieli kielczanie, głównie po rzutach różnych. W 30 minucie Branicki nieprzepisowo zatrzymał rywala i sędzia podyktował rzut karny. Po przerwie inicjatywę przejęli żółto-niebiescy, jednak z kolejnej bramki cieszył się zawodnik Korony,  który uderzył z 25 m pod poprzeczkę. Arkowcy odpowiedzieli w 65 minucie bramką Szałeckiego i zepchnęli rywali do defensywy. Bardzo dobrych okazji nie wykorzystali jednak Wilczyński, Talaśka i Łoś.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

Zagraliśmy dzisiaj z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Po błędzie indywidualnym straciliśmy bramkę i schodziliśmy do szatni w nie najlepszych nastrojach. Po przerwie dążyliśmy do wyrównania i zdominowaliśmy przeciwnika. Mieliśmy swoje okazje, których nie wykorzystaliśmy.  Najbardziej boli kontrowersja w ostatnich minutach meczu, gdzie nasz zawodnik wychodził w sytuacji sam na sam z bramkarzem i został wręcz powalony w polu karnym bez konsekwencji dla rywali... W ostatnich meczach szczęście sprzyjało gospodarzom. Liczymy, że w końcu uśmiechnie się do nas, bo do gry naszego zespołu nie mam zastrzeżeń.

Centralna Liga Juniorów  U17 - 1. kolejka

CWZS Bydgoszcz - Arka Gdynia 0:3 (0:2)

Bramki: Parulski 9’, Stępień - 2 (10' , 51').

Arka: Gajda - Parulski, Rusnak, Stec, Tomczak, Dobek, Nowicki (73’ Życzyński), Czochór (41’ Chmurzyński), Stępień (64’ Dopierała), Własny, Kamiński (76’ Lubowicz)

Czerwona kartka: Parulski 45’

Bardzo udanie rozpoczęli rozgrywki juniorzy młodsi wygrywając na wyjeździe z CWZS Bydgoszcz 3:0.  Początek meczu był wyśmienity. W  9 min. bramkę zdobył Parulski, a minutę później po składnej akcji było już 2:0. Stępień wykorzystał sytuację sam na sam.

Arka w tej połowie miała jeszcze klika sytuacji bramkowych.  Sam na sam pojedynek przegrał Dobek, a dogodnych sytuacji nie wykorzystali Stępień i Czochór.

W drugiej połowie po błędzie w obronie, czerwoną kartkę otrzymał Parulski, a sędzia podyktował rzut karny. Patryk Gajda wyczuł intencję strzelca i znakomicie obronił. W dalszej części pomimo gry w osłabieniu Arka zdobyła bramkę na 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Stępień.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:
Cieszy na pewno zwycięstwo i zdobyte bramki, ale wiemy że też popełniliśmy kilka błędów w grze defensywnej oraz zabrakło lepszej skuteczności w sytuacjach stuprocentowych.

*****

Rozpoczęły się także rozgrywki CLJ U15, gdzie gra zespół Stowarzyszenia Inicjatywa Arka. Drużyna trenera Ireneusza Michalika wygrała u siebie na inaugurację 1:0.

Centralna Liga Juniorów  U15 - 1. kolejka

SI Arka Gdynia - AP Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Bramka: Babś 33'

Arka: Styn - Matwiszyn, Puścikowski (Sobieszczyk), Krasiński, Czyż (Capar) - Gontarz, Galiński - Kościów (Luchowski), Babś, Gasiński (Łyszkiewicz-Dustet) - Kucharzewski (Bojarczuk)