18.08.2018

Wisła Płock - Arka 1:3! Pierwszy komplet punktów!

Na bramki musieliśmy czekać dopiero do drugiej połowy, ale było warto. Arka wreszcie zademonstrowała skuteczną grę i wypunktowała płocką Wisłę 3:1. Bramki zdobyli Kolev, Jankowski i Siemaszko, a trzy punkty przenoszą żółto-niebieskich w środkową część ligowej tabeli.

Lotto Ekstraklasa - 5. kolejka

Wisła Płock - Arka Gdynia 1:3 (0:0)

Bramki: Ricardinho 70' - Kolev 55', Jankowski 82', Siemaszko 90+1'

Wisła: Dahne - Stefańczyk, Dźwigała, Uryga, Stępiński - Varela (57' Szwoch), Furman, Szymański, Merebashvili (64' Stilić) - Ricardinho, Zawada.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak (67' Danch) - Sołdecki - Aankour (75' Jankowski), Janota, Cvijanović (79' Bogdanov),  Siemaszko - Kolev

Żółte kartki: Siemaszko, Kolev

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 4082

0 min - przed tygodniem Arka przełamała swoją strzelecką niemoc i za sprawą Michała Janoty zdobyła pierwszą bramkę w sezonie. W Płocku liczymy na kolejne przełamanie, tym razem pierwsze ligowe zwycięstwo.

0 min - spragnieni zwycięstwa będą także gospodarze, bo Wisła również jeszcze nie zgarnęła kompletu punktów w tym sezonie. Dwa remisy i dwie porażki - to dorobek płocczan w bieżących rozgrywkach.

0 min - w Płocku sporo doskonale znanych nam twarzy. Na ławce trenerskiej, schedę po Jerzym Brzęczku przejął Dariusz Dźwigała, który w sezonie 2014/15 poprowadził Arkę w roli szkoleniowca w dziewięciu spotkaniach. Na boisku zobaczymy byłego Arkowca Mateusza Szwocha, a z powodu kontuzji tylko na trybunach zasiądzie inny były nasz zawodnik Marcin Warcholak.

0 min - w meczu z Górnikiem kontuzjowanego Koleva zastąpił Rafał Siemaszko, a dziś trener Smółka znalazł miejsce na boisku dla obu tych zawodników. Do wyjściowego składu powrócili także Aankour i Cvijanović. Niezmienne pozostaje zestawienie defensywy i obsada pozycji bramkarza.

0 min - oba zespoły wychodzą na murawę. Arka dziś cała na żółto, gospodarze w koszulkach biało-niebieskie poprzeczne pasy.

1 min - sędzia Paweł Gil rozpoczął spotkanie. Sędzią VAR jest dziś Paweł Raczkowski z Warszawy.

2 min - próba indywidualnej akcji Merebashvilego skończyła się stratą piłki przez Gruzina i pewnym chwytem piłki przez Steinborsa.

4 min - Damian Zbozień w swoim styluw rzucił piłkę z autu w pole karne Wisły, lecz tam sędzia dopatrzył się faulu któregoś z gdynian.

4 min - kolejna indywidualna akcja gospodarzy. Tym razem z piłką w naszą szesnastkę wbiegł Zawada i oddał strzał z ostrego kąta, lecz bez zagrożenia naszej bramce.

7 min - z prawej strony niezłą piłkę w pole karne Wisły posłał Aankour, lecz Siemaszko nie miał większych szans, aby sięgnąć głową tę futbolówkę.

10 min - pierwszy korner dla Arki, po tym jak zablokowany został Siemaszko.

10 min - dośrodkował Cvijanović, a gospodarze wybili piłkę poza własną szesnastkę.

13 min - Kolev był na nieznacznym spalonym, gdy prostopadłą piłkę w jego kierunku posłał Janota. Szkoda, bo przed Bułgarem był tylko Dahne.

18 min - pierwszego rzutu rożnego doczekali się gospodarze. Piłka zagrana przez Furmana okazała się jednak zbyt mocna i opuściła pole karne.

21 min - Wisła miała rzut wolny w środkowej strefie boiska. Furman posłał piłkę w pole karne, ale po strąceniu głową przez jednego z płocczan, futbolówka opuściła plac gry.

24 min - błąd Dahne! Źle wybita piłka przez Niemca spada pod nogi Siemaszki. Rafał po przyjęciu chciał od razu strzelać, lecz źle trafił w piłkę!

25 min - ależ było niebezpiecznie! Szymański pokusił się strzał z ok. 25 metrów i trafił w słupek! Steinbors nie miałby szans, gdyby piłka zmierzała do siatki!

31 min - Aaunkour sfaulował Merebashvilego tuż przy linii bocznej, ale niedaleko pola karnego. Będzie okazja dla Wisły.

31 min - do dosrodkowania Furmana wyskoczył Steinbors i wysłał piłkę za linię końcową. Będzie korner.

32 min - Dźwigała, syn trenera Wisły, sięgnął piłkę głową, ale nieznacznie pzrestrzelił!

33 min - i znów bardzo groźnie! Tym razem Ricardinho strzelił z 15 metrów, ale niecelnie!

34 min - to powinna być bramka dla Arki! Rafał Siemaszko wyskoczył zza pleców obrońców Wisły i sam pognał na bramkę od 40 metra! Gdy dotarł do pola karnego, postanowił jeszcze podać do wychodzącego z lewej strony Koleva, ale to nie było dokładne zagranie, bo przeciął je obrońca Wisły!

37 min - Zbozień wykorzystał podanie od Sołdeckiego, przyjął piłkę w polu karnym Wisły i od razu oddał strzał, lecz wprost w Dahne!

41 min - niecelny strzał z dystansu oddał Ricardinho, lecz Steinbors musiał być bardzo czujny, bo piłka nie minęła słupka jego bramki w dużej odległości.

42 min - po faulu na Kolevie z prawej strony pola karnego Wisły, Arka będzie miała szansę na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

43 min - Janota zacentrował z rzutu wolnego, lecz gospodarze bez kłopotów wybili piłkę poza szesnastkę.

45+1 min - rzut rożny dla Wisły. Steinbors wybija jednak daleko piłkę zagraną przez Furmana.

PRZERWA - wyrównane spotkanie w Płocku. Obie drużyny miały swoje okazje na strzelenie bramek, lecz zawodzi je skuteczność. My najbardziej żałować będziemy sytuacji Siemaszki sam na sam z Dahne oraz uderzenie Zbozienia obronione przez bramkarza Wisły. Gospodarze mogli z kolei otworzyć wynik meczu, gdyby nieco lepiej z dystansu przymierzył Szymański i nie trafił tylko w słupek.

46 min - Arka wznowiła grę.

46 min - od razu mamy rzut rożny, który wywalczył Aankour.

46 min - dośrodkowanie Janoty przedłużył Dahne, ale piłka spadła pod nogi Marciniakowi, który od razu uderzył w światło bramki! Niestety Szymański przeciął lot piłki i nie dopuścił do straty gola...

51 min - Cvijanović zacentrował z rzutu wolnego po lewej stronie szesnastki gospodarzy. Niewiele zabrakło Siemaszce, by przy dalszym słupku trącić piłkę i skierować do siatki!

52 min - z rzutu rożnego dosrodkował ostro Janota, lecz Dahne wybija tą piłkę, taranując przy tym Aankoura.

55 min - gooooollll dla Arki!!! Piękna, składna akcja gdynian! Janota, technicznie zagrał ponad obrońcami do Cvijanovica, a ten dokładnie zacentrował na 4 metr przed bramkę, gdzie głowę przystawił Kolev i otworzył wynik meczu!

57 min - Janota przed szansą na podwyższenie! W polu karnym uderzył z powietrza, lecz Dahne odbił piłkę!

57 min - witamy na boisku Szwocha, który zmienił Varelę.

61 min - rzut rożny Furmana przeszył nasze pole karne, ale ostatecznie wybijamy piłkę. Gorzej, że kontuzji doznał Adam Marciniak i potrzebuje interwencji masażystów.

64 min - wchodzi na boisko Stilić, opuszcza je Merebashvili.

64 min - strzał z dystansu Furmana, Steinbors wybija na rzut rożny.

66 min - to powinno być 2:0! Szybka kontra Arki, drybling Janoty w polu karnym i wyłożona piłka Kolevowi, który jednak trafia w lezącego już na murawie Dahne!

67 min - Oliveira zmienia Zawadę i to ostatnia zmiana w Wiśle.

67 min - jednak opuszcza boisko Marciniak. Za niego wszedł Adam Danch.

68 min - Danch od razu kapitalnie uprzedza Ricardinho w naszym polu karnym! Brawo!

70 min - niestety mamy remis... Z błędu naszych obrońców korzysta Ricardinho, który z bliska kieruje piłkę do siatki.

72 min - kolejny stały fragment dla Wisły, kolejne zagrożenie ze strony Stilića. Dwukrotnie bezskutecznie próbowaliśmy wybić piłkę z naszej szesnastki, w końcu uderzał Uryga i nieznacznie chybił!

75 min - druga zmiana w naszym zespole. Zszedł Aankour, a za niego pojawił się Jankowski.

78 min - zbyt głęboko dośrodkowywał Jankowski. Zamiast Janota, piłkę przejął Dahne.

79 min - ostatnia korekta trenera Smółki. Za Cvijanovića na boisku melduje się Bogdanov.

81 min - znów bardzo niebezpiecznie pod naszą bramką. Oliveira zatańczył z piłką w naszej szesnastce, ale strzelił niecelnie!

82 min - gooollll dla Arki! Zbozień dośrodkował na siódmy metr, a Jankowski precyzyjnie główkuje!

84 min - kolejny korner dla Wisły. Arka skutecznie oddala zagrożenie.

86 min - tym razem rzut wolny z lewej strony naszego pola wykona Stilić. Zbyt mocna centra opuszcza naszą szesnastkę.

88 min - trwa oblężenie naszego pola karnego. Niezliczona ilość piłek posyłana jest pod bramkę Steinborsa, ale skutecznie się bronimy.

89 min - Kolev otrzymuje żółtą kartkę za faul na środku boiska.

89 min - strzał przewrotką Ricardinho niecelny. Steinbors spokojnie mógł odprowadzić piłkę wzrokiem.

90 min - 5 minut dolicza sędzia Gil.

90+1 min - gooolll!!! Siemaszko! Znakomite wyjście z kontrą Arki. Janota spokojnie przytrzymał piłkę i wyłożył ją wchodzącemu w pole karne Siemaszce, który pewnie trafia!

KONIEC - nareszcie doczekaliśmy się skutecznej Arki w Lotto Ekstraklasie w tym sezonie. Nasz zespół po przerwie skonstruował kilka świetnych akcji, a co najważniejsze zamieniał je na bramki. Gdy po golu Koleva Wisła wyrównała i zaczęła mocno naciskać, zaczęliśmy drżeć o losy tego spotkania. Niepotrzebnie, bo Arka postanowiła nie zadowalać się obroną remisu, lecz szukała bramek. I znalazła!