25.06.2018

Sparing nr 2: Arka - Maccabi Tel Aviv 1:1

Po wygranej w piątek z Apoelem Nikozja, Arka dzisiaj po raz drugi zmierzyła się na Arenie Mistrzów w Gniewinie z wymagającym rywalem. Tym razem rywalem było Maccabi Tel Awiw, 22-krotny mistrz Izraela, aktualny wicemistrz. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a bramkę dla żółto-niebieskich zdobył po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Michał Janota. Kolejny sparing zaplanowany także w Gniewinie, odbędzie się 2 lipca o godz. 18.00. Rywalem Arki będzie zespół AFE Hiszpania (zawodnicy niezrzeszeni).

Sparing nr 2 - Lato 2018

Arka Gdynia - Maccabi Tel Aviv  1:1  (1:0)

Bramki: Janota 27' - Atar 73'

Arka I połowa: Krzepisz - Sulewski, Maghoma, Helstrup, Klimczak - Zarandia, Bogdanov, Nalepa, Danielak - Janota, Kolev

Arka II połowa: Krzepisz - Stolc, Danch, Repka, Socha - Młyński, B.Nowicki, Sołdecki, Sławek - Siemaszko, Łoś

Maccabi I połowa: Tenenbaum - Fiban, Goldberg, Micha, Dasa, Glazer, D. Peretz, Kjartansson, Atzily, Tchibota, Shechter.

Maccabi II połowa: Ohayon - Tibi, Dasa, Golasa, Rikan, E. Peretz, Bersky, Hozez, Atar, Schoenfeld, Cohen.

żółte kartki: Siemaszko.

0 min - to drugi sparing tego lata, a zarazem kolejny etap przygotowań żółto-niebieskich do nowego sezonu.

0 min - na obie połowy trener Zbigniew Smółka przygotował dwa zupełnie inne zestawienia jedenastek. W pierwszej zobaczymy obu strzelców bramek dla Arki z pierwszej gry testowej tego lata - APOEL'em, czyli Janotę i Sulewskiego.

0 min - Arka rozegra ten mecz w niebieskich kompletach strojów, zespół z Izraela - w białych.

1 min - rozpoczęli Arkowcy.

4 min - pierwszy korner dla Arki. Na razie bez zagrożenia bramce zespołu z Tel Awiwu.

7 min - Maccabi próbuje wysoko naciskać na naszych zawodników. Arkowcy jednak skutecznie się asekurują i nawet przejęcie piłki nie skutkuje stworzeniem sytuacji pod naszą bramką.

9 min - Micha przebił się lewą stroną w nasze pole karne, ale na nasze szczęście próba dogrania przed bramkę nie znalazła adresata.

10 min - indywidualna akcja Zarandii i strzał z 22 metrów mija światło bramki strzeżonej przez Tenenbauma w niedużej odległości.

15 min - dobre wyjście z bramki Krzepisza, który w ostatniej chwili wyprzedził Kjartanssona na granicy pola karnego.

18 min - Janota zacentrował z rzutu rożnego, a przy dalszymsłupku akcję próbował zamknąć Sulewski. Robert niestety nie sięgnął futbolówki.

21 min - Maghoma wybił piłkę spod nóg Peretza i nasi rywale mają rzut rożny.

21 min - Atzili dośrodkował, a nasi zawodnicy z drobnymi problemami, ale ostatecznie wybili piłkę poza naszą szesnastkę.

23 min - skuteczna interwencja Krzepisza po uderzeniu głową Glazera. Okazuje się, że zawodnik Maccabi i tak był na pozycji spalonej.

24 min - popisowa akcja Zarandii przy linii końcowej! Oszukał rywala efektownym zwodem i zagrał na piąty metr przed bramkę, gdzie jednak nie odnalazł się żaden z Arkowców.

25 min - Z rzutu wolengo z lewej strony boiska zacentrował Bogdanov, a Kolev był bliski oddania strzału głową. Chwilę później Zarandia został sfaulowany 22 metry od bramki Maccabi.

27 min - gooolll dla Arki! Fantastyczne uderzenie z wolnego Michała Janoty!

28 min - czyżby rzuty wolne miały być znakiem rozpoznawczym Arki w nowym sezonie? Niewykluczone. W drugim kolejnym meczu nasz zespół skutecznie egzekwuje ten stały fragment gry.

34 min - Danielak nieźle uderzył z 15 metrów, ale w sam środek bramki, więc Tenenbaum nie miał większych problemów ze skuteczną interwencją.

35 min - odpowiedź Maccabi. Kjartansson oddał strzał z 16 metrów, a piłka po rykoszecie mija światło bramki w bardzo niewielkiej odległości!

36 min - skutecznie wybroniliśmy się z rzutu rożnego.

38 min - szybka akcja zespołu z Tel Awiwu zakończyła się celnym strzałem Atzili'ego i dobrą interwencją Krzepisza.

40 min - Krzepisz ofiarnie wybija piłkę za linię boczną pod naciskiem Shechtera.

42 min - dokładna wrzutka Janoty z prawej strony w pole karne, a tam główkował Kolev! Niestety nieznacznie chybił bułgarski napastnik.

44 min - bardzo bliski wyrównania był Atzili! Uderzył technicznie z 15 metrów i minimalnie chybił!

PRZERWA

46 min - w przerwie doszło do wymiany wszystkich zawodników z pola po stronie Arki.  Maccabi wymieniło wszystkich jedenastu zawodników.

46 min - goście zaczynają od niecelnego uderzenia Cohena zza pola karnego.

48 min - Eliel Peretz był bliski zaskoczenia Krzepisza, ale chybił przy strzale z 7 metrów! Dośrodkował z lewej strony Atar.

50 min - Atar tym razem w roli uderzającego. Piłka posłana z siedemnastu metrów przeleciała jednak wysoko nad poprzeczką naszej bramki.

56 min - dużo szczęścia przy naszym zespole! Schoenfeld poprowadził akcję do linii końcowej, skąd wyłożył piłkę Peretzowi. Na szczęście piłkarz Maccabi mimo dogodnej pozycji nie trafił w światło naszej bramki!

60 min - Maccabi wyraźnie przeważa w drugiej połowie, ale tego można było się spodziewać po wyraźnym odmłodzeniu naszej jedenastki. Na razie jednak wynik pozostaje bez zmian.

64 min - Stolc sfaulowany został z prawej strony pola karnego Maccabi.

65 min - z rzutu wolnego dośrodkował Młyński, ale piłkę z pola karnego wybili zawodnicy z Izraela.

67 min - Młyński pociagnął z piłką kilkanaście metrów, ale próba dogrania w pole karne została zablokowana. Do odbitej piłki doskoczył Nowicki i bez zastanowienia oddał strzał, który jednak minął bramkę Maccabi.

70 min - znów z dystansu swoich sił spróbował Nowicki, znów bez powodzenia.

72 min - zdecydowanie lepszy okres gry Arki, która zaczęła dłużej utrzymywać się przy piłce i przeniosła ciężar gry na połowę przeciwnika.

73 min - niestety szybka kontra Maccabi zakończyła się golem. Atar wykorzystał sytuację sam na sam z Krzepiszem.

78 min - Siemaszko przerwał szarżę Golasy faulem i obejrzał żółtą kartkę.

80 min - Arkowcy bardzo dobrze poradzili sobie z rzutem rożnym wykonanym przez Cohena.

82 min - Barsky zdecydował się na strzał z 30 metrów, ale nie było zagrożenia bramce Krzepisza.

82 min - Teraz szczęścia strzałem z większej odległości szukał Atar, ale również bez powodzenia.

85 min - kolejna nieudana próba uderzenia z dystansu zawodnika Maccabi. Tym razem strzelał Hozez. Piłka minęła naszą bramkę w bardzo dużej odległości.

87 min - Krzepisz dobrze przecina zagranie wzdłuż bramki Schoenfelda.