17.03.2018

28. kolejka Lotto Ekstraklasy: Było tak blisko...

Ten mecz przejdzie do historii. Arka w czwartej i piątej minucie doliczonego czasu gry traci najpierw wygraną, a potem choćby remis w spotkaniu z Jagiellonią. Coś niewiarygodnego...

28. kolejka Lotto Ekstraklasy

Jagiellonia - Arka Gdynia 3:2 (1:1)
Bramki: Bezjak 40', Burliga 90+4', Wójcicki 90+5' - Szwoch 20'(k), 63'

Jagiellonia: Kelemen - Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme - Wlazło (80' Sheridan), Romanczuk, Frankowski, Pospisil, Novikovas (75' Świderski) - Bezjak (86' Wójcicki).

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak -  Sołdecki - Zarandia (61' Kun), Bogdanov, Nalepa (90' Piesio), Szwoch -  Jankowski (46' Jurado)

Żółte kartki: Novikovas, Frankowski, Świderski - Sołdecki, Warcholak

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 8787

0 min - po efektownej wygranej z Bruk-Betem, Arka mierzy się z liderem na wyjeździe. Zadanie przed żółto-niebieskimi nadzwyczaj trudne, ale my wierzymy naszym piłkarzom, którzy zapewniali, że do Białegostoku jadą po punkty.

0 min - trener Ojrzyński zaordynował tym razem tylko jedną zmianę w składzie w porównaniu do poprzedniego spotkania. Za Rubena Jurado mecz od pierwszej minuty rozpocznie Dawid Sołdecki.

0 min - wysoką porażkę w Poznaniu kibice Jagiellonii tłumaczą m.in. brakiem w składzie Mitrovića. Dziś ten piłkarz już jest w wyjściowym składzie zespołu trenera Ireneusza Mamrota.

0 min - jak już pisaliśmy na naszej stronie, ostatnie mecze Arki z Jagiellonią kończyły się pięcioma golami. Jeśli jedną więcej zdobędą gdynianie, nie mamy nic przeciwko temu, aby historia się powtórzyła także dzisiaj.

0 min - temperatura w Białymstoku spadła dziś do 5 st. poniżej zera, więc warunki pogodowe przypominają te, które towarzyszyły nam w Gdyni w spotkaniu z Piastem Gliwice. Kibiców starają się nieco rozgrzać cheerleaderki zespołu gospodarzy.

0 min - sektor dla kibiców gości szczelnie dziś wypełniony. Arkowcy mają dziś naprawdę solidne i głośne wsparcie z trybun!

0 min - obie drużyny już na murawie. Arka dziś cała na niebiesko, gospodarze oczywiście na żółto-czerwono. Kapitanem, podobnie jak w poniedziałek, Michał Marcjanik.

0 min - mamy minutę ciszy poświęconą zmarłemu jednemu z lokalnych zasłużonych kibiców Jagiellonii.

1 min - rozpoczęli Arkowcy!

3 min - błąd Steinborsa, który otrzymał podanie od Helstrupa, ale zagrał pod nogi Novikovasa! Novikovas zagrał do Burligi, strzał zablokowany!

4 min - Novikovas uderza z 16 metrów, ale wprost w Steinborsa!

6 min - Arka uspokaja grę. Wymieniamy dużo podań, aż w końcu konstruujemy akcję na prawym skrzydle, która kończy się faulem na jednym z obrońców Jagiellonii.

7 min - błąd Jagi w wyprowadzeniu piłki! Nalepa przejął futbolówkę i uderzył z 16 metrów tuż obok słupka!

9 min - szybka kontra gospodarzy! Pospisil wpada w pole karne, wykłada piłkę Bezjakowi, a strzał napastnika Jagiellonii z 5 metrów kapitalnie broni Steinbors!

12 min - Steinbors! Znów świetnie broni po koronkowej akcji gospodarzy zakończonej płaskim strzałem Pospisila!

14 min - sędzia Złotek ocenił faul Sołdeckiego na żółtą kartkę. Naszym zdaniem nieco na wyrost...

14 min - a teraz przerwana akcja Arki faulem na Jankowskim i kartki nie ma.

18 min - Wlazło fauluje Nalepę, który wyprowadzał szybką akcję naszej drużyny... i znów bez kartki.

19 min - karny dla Arki! Bogdanov podał do wpadającego w szesnastkę Zarandii, a ten przyśpieszył i został sfaulowany przez Guilherme!

20 min - goooollll dla Arki! Szwoch pewnie przy słupku, choć Kelemen wyczuł intencje strzelca!

24 min - korner dla Jagiellonii. Centruje Novikovas, zagotowało się pod naszą bramką, ale ostatecznie oddalamy niebezpieczeństwo.

26 min - słupek ratuje Arkę! Novikovas zacentrował z rzutu wolnego, a Wlazło zagłówkował na nasze szczęscie tylko w słupek!

26 min - żółta kartka dla Novikovasa.

29 min - ależ było blisko! Wielkie szczęście Jagiellonii! Zagrywał piłkę wzdłuż bramki Warcholak, trącają piłkę gospodarze, a ta spada na nogę Sołdeckiego, który strzela na opuszczoną przez Kelemena bramkę! Jakimś cudem odbijają to obrońcy z Białegostoku!

30 min - popełniają błędy gospodarze w obronie! Znów Zarandia chciał się zabrać z piłką, ale za mocno wypuścił sobie futbolówkę.

32 min - Novikovas uderzył z rzutu wolnego z 30 metrów i trafia w mur. Piłka spada jeszcze w pobliże Bezjaka, który uderza przewrotką, a Steinbors świetnie broni!

33 min - żółta kartka dla Frankowskiego.

36 min - Warcholak z autu w pole karne Jagiellonii. Z problemami wybijają piłkę gospodarze.

39 min - ponownie obrońcy z Białegostoku radzą sobie z wrzutką Warcholaka.

40 min - gol dla Jagiellonii! Niestety udało się przebić do linii końcowej Guilherme, który wyłożył piłkę na szósty metr do Bezjaka, a ten nie dał szans Steinborsowi!

44 min - Szwoch blokuje Burligę i jagiellonia ma rzut rożny.

44 min - po kornerze wykonanym przez Frankowskiego dobrze bronią się Arkowcy. Wyprowadzamy kontrę, jest faul i... nie ma znów kartki.

PRZERWA - za nami ciekawe 45 minut meczu. Arka objęła prowadzenie i im bliżej było końca tej części spotkania wydawało się, że coraz mniejsze zagrożenie stwarzali nam gospodarze. Niestety nie udało się uniknąć błędu, po którym Bezjak odrobił straty. Mamy jednak pełne podstawy, aby liczyć na dobre humory po 90 minucie spotkania, bo żółto-niebiescy grają jak do tej pory doibre zawody w Białymstoku.

46 min - grę wznowili gospodarze. Jedna zmiana w Arce - za Jankowskiego wszedł Jurado.

46 min - Steinbors skutecznie wypiąstkował piłkę wrzuconą w pole karne przez Frankowskiego.

49 min - rzut wolny z 30 metrów dla Arki. Uderzał Warcholak, piłka przedarła się przez mur, ale Kelemen mógł już spokojnie złapać piłkę.

51 min - Novikovas indywidualnie wzdłuż linii naszego pola karnego, oddał strzał, który znów doskonale broni Steinbors!

53 min - Marcjanik zablokował składającego się do uderzenia głową Bezjaka i rzut rożny.

53 min - wybijamy centrę Novikovasa poza pole karne.

54 min - Jagiellonia ma rzut wolny przy linii bocznej. Centruje Novikovas, ale skończyło się bez zagrożenia bramce Steinborsa.

55 min - Steinbors odbija groźny strzał z dystansu Frankowskiego!

56 min - dośrodkowanie Zbozienia wpada wprost w ręce Kelemena.

58 min - ależ było blisko po akcji Jagiellonii na prowadzenie gospodarzy! Frankowski wpadł w pole karne i zagrał w kierunku dalszego słupka, gdzie nie sięgnęli piłki jego koledzy z zespołu, a ta o centymetry minęła bramkę!

60 min - Zbozień z autu w pole karne gospodarzy. Radzą sobie w tej sytuacji zawodnicy trenera Mamrota.

61 min - druga zmiana w Arce. Schodzi Zarandia, za niego Kun.

62 min - żółta kartka dla Marcina Warcholaka. To oznacza przymusową pauzę naszego zawodnika w następnym meczu.

64 min - gooooolllll dla Arki!!!! Fenomenalny gol Szwocha! Błąd w defensywie Jagiellonii, Mateusz przejął piłkę i uderzył z okolicy narożnika pola karnego, technicznie i przepięknie!

67 min - Jurado faulowany przy linii bocznej na wysokości pola karnego. Dośrodkowywać będzie Bogdanov.

68 min - dobra centra Ukraińca, ale też bezbłędnie ustawieni gospodarze, wybija piłkę Runje.

70 min - mocno naciska Jagiellonia. Arka dobrze się broni i liczy na wyprowadzenie kontry.

71 min - rzut rożny wykonuje Novikovas. Romańczuk miał miejsce na oddanie strzału głową, ale przenosi piłkę wysoko nad bramką!

74 min - Nalepa wybija piłkę w aut, bo pomocy potrzebuje Zbozień.

75 min - zmiana w Jagiellonii. Za Novikovasa grać będzie Świderski

79 min - Mateusz Szwoch coraz bliższy tytułu gracza meczu. Kapitalnie wrócił do defensywy, aby przejąć piłkę zagraną przez Frankowskiego i zainicjować atak Arki.

80 min - Sheridan zmienia Wlazło.

82 min - szkoda, że teraz Arkowcy nie zdecydowali się na uderzenie bramkę Kelemena. Przejęli piłkę w środku pola, atakowali czwórką, ale trochę zabrakło pomysłu na rozegranie tej akcji.

83 min - Steinbors chwyta piłkę, którą Frankowski już przyjmował w naszym polu karnym!

84 min - akcja Arki w polu karnym gospodarzy. Niestety ani Jurado, ani Kun nie mieli okazji do oddania strzału na bramkę.

86 min - ostatnia zmiana trenera Mamrota. Za Bezjaka wszedł Wójcicki.

87 min - żółta kartlka dla Świderskiego.

88 min - okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Jagi. Dobrze broni się Arka przy centrze Guilherme.

90 min - Piesio za Nalepę.

90+1 min - cóż za interwecja Steinborsa! Fantastycznie odbija strzał z kilku metrów Romanczuka!

90+3 min - ogromne nerwy i szczęśliwie wciąz bronią się Arkowcy!

90+4 min - nie do wiary... gol dla Jagiellonii! Po rzucie rożnym Burliga znalazł drogę do naszej bramki!

90+5 min - 3:2 dla Jagiellonii!!! To się nie dzieje... Wójcicki trąca piłkę zagraną przez Sheridana i pakuje do naszej bramki.

KONIEC - dziś przeżyliśmy to, co Bayern w pamiętnym finale Ligi Mistrzów z Manchesterem United. W doliczonym czasie gry tracimy niemal pewne trzy punkty. Doskonałe zawody rozgrywaliśmy w Białymstoku, aż do czwartej minuty doliczonego czasu gry...