23.02.2018

Zagłębie - Arka 0:0. Skuteczna defensywa dała punkt.

Skuteczna gra w obronie żółto-niebieskich uniemożliwiła Zagłębiu zdobycie trzech punktów na własnym boisku. Pierwszy w historii ligowy remis w Lubinie przypłaciliśmy żółtymi kartkami, które uniemożliwią występ w kolejnym spotkaniu Kunowi i Zbozieniowi.

24. kolejka Lotto Ekstraklasy

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:0

Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Guldan, Kopacz, Balić - Kubicki, Matuszczyk - Starzyński (89' Pakulski), Jagiełło, Pawłowski (67' Mazek) - Mares (63' Woźniak)

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Sołdecki - Kun (46' Zarandia), Bogdanov (81' Piesio), Nalepa - Szwoch - Siemaszko (72' Esqueda).

Żółte kartki: Guldan, Czerwiński - Kun, Marcjanik, Zbozień, Esqueda

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 3032

0 min - trzy zmiany zarządził trener Ojrzyński w wyjściowym składzie Arki. W porównaniu do wyjściowej jedenastki z Krakowa tym razem zabraknie Łukasiewicza, Piesio i Jurado. W ich miejsce swoją szansę otrzymali Sołdecki, Nalepa i wracający po kontuzji Siemaszko.

0 min - powrót Siemaszki do składu oznaczał, że nasz trener musiał jednego z zabranych do Lubina napastników posadzić na trybunach. Ten los spotkał dziś Rubena Jurado. Na ławce rezerwowych na swoją szansę czekać za to będzie Meksykanin Esqueda.

0 min - w Lubinie, podobnie jak w Gdyni, temperatura spadła dziś poniżej zera. W tym momencie dokładnie o dwa stopnie.

0 min - zmiany nie ominęły także Zagłębia. W wyjściowym składzie są dziś nieobecni przed tygodniem w Płocku Guldan i Kubicki.

0 min - zespół trenera Lewandowskiego zaczął ligę w tym roku od dwóch porażek, więc dziś z pewnością za wszelką cenę będzie poszukiwał trzech punktów. Wiosną w Lubinie nie mogą już jednak liczyć na swojego superstrzelca Jakuba Świerczoka, który zmienił polską ligę na bułgarską. Jest za to Czech Jakub Mares, który w debiucie ustrzelił dublet.

0 min - mocno trzymamy kciuki za Rafała Siemaszkę, który w okresie przygotowawczym nie rozegrał żadnego meczu z powodu kontuzji, ale swoimi umiejętnościami i doświadczeniem potrafi z pewnością zaskoczyć każdego bramkarza w Polsce.

0 min - pod nieobecność Antoniego Łukasiewicza w wyjściowym składzie, z opaską kapitańską zespół na boisko wyprowadzi Adam Marciniak.

0 min - niska temperatura, a może też słabsze wyniki na początku tego roku Zagłębia, spowodowały, że dziś na stadionie w Lubinie dużo wolnych krzesełek. Szkoda.

1 min - piłka w grze!

2 min - Balić przebiegł z piłką przy nodze ponad pół długości boiska, ale piłka uciekła mu za linię końcową i wznowi grę Steinbors.

3 min - od początku wysoko atakują naszych zawodników gospodarze. Arkowcy wychodzą sprzed własnego pola karnego, ale po przekroczeniu połowy boiska tracą piłkę.

4 min - żółta kartka dla Patryka Kuna. To oznacza, że zabraknie go w kolejnym meczu. Szkoda tak szybko otrzymanej kartki, ale też trochę pochopna decyzja sędziego.

6 min - z rzutu wolnego centrował Starzyński, ale dobrze wybronili się z tej sytuacji goście.

7 min - bardzo nieudana próba Pawłowskiego uderzenia z powietrza.

9 min - przez moment było groźnie w naszym polu karnym, lecz gospodarze nie zdołali wykreować sobie pozycji do oddania strzału.

10 min - drugi w krótkim odstępie czasu rzut wolny dla Zagłębia z boku naszego pola karnego. Znów okazja przed Starzyńskim na groźne dośrodkowanie.

10 min - ponownie dobrze spisali się gdynianie przy wolnym Starzyńskiego. Szwoch wybił piłkę poza szesnastkę.

12 min - 35 metrów od naszej bramki i znów faul na zawodniku gospodarzy. Nalepa faulował Jagiełłę.

12 min - piłka w bramce Arki! Był jednak ewidentnie na pozycji spalonej Balić i gol nie został uznany! VAR sprzymierzeńcem gdynian, ale to duży sygnał alarmowy dla Arki!

18 min - Zagłębie cały czas szuka błędów w naszej defensywie. Próba prostopadłego podania do Maresa nieudana, bo Czech był na pozycji spalonej, ale też czujnie zachował się Helstrup, który przejął piłkę.

24 min - pierwsza groźna akcja Arki. Prawą stroną pomknął Siemaszko, będąc przed polem karnym zagrał w kierunku wbiegającego tam Kuna, lecz przecięli to podanie obrońcy Zagłębia.

25 min - Marciniak próbował walczyć o piłkę zagraną z narożnika boiska przez Bogdanova, lecz to on wybił ją poza boisko.

31 min - Zbozień ofiarnie blokował Pawłowskiego w naszym polu karnym i długo nie podnosił się z boiska. Poświęcenie Damiana było jednak konieczne, aby zawodnik z Lubina nie mógł oddać strzału z 11 metrów!

34 min - Steinbors! Najpierw wybił piłkę przed polem karnym Maresowi, a chwilę później odbił już w polu karnym strzał Starzyńskiego oddany w kierunku opuszczonej przez Łotysza bramki!

40 min - wreszcie gościmy pod polem karnym Zagłębia. Szansa przed Zbozieniem na wrzut w pole karne zza linii bocznej.

41 min - i było groźnie, tyle że nie zdołaliśmy oddać strzału.

41 min - i znów Zbozień z autu w pole karne gospodarzy, ale tym razem nasi zawodnicy faulowali pod bramką Hładuna.

42 min - Marcjanik faulował Maresa i obejrzał żółtą kartkę.

43 min - dużo mieliśmy teraz szczęścia! Guldan doskonale zacentrował z lewej strony na 7-8 metr przed naszą bramką, a tam uderzał głową Balić, lecz ponad poprzeczkę!

45 min - tym razem żółta kartka dla Guldana za zagranie ręką z lewej strony własnego pola karnego. Rzut wolny dla Arki

45+1 min - Bogdanov zacentrował, lecz Guldan i Hładun skutecznie oddalili niebezpieczeństwo.

PRZERWA - Arka skoncentrowała się przede wszystkim na obronie, więc zero po stronie strat na pewno musi cieszyć. Gorzej było w ofensywie, gdzie nie oddaliśmy ani jednego strzału w kierunku bramki gospodarzy. Po zmianie stron liczymy na utrzymanie skuteczności w defensywie, ale zdecydowanie więcej chcielibyśmy zobaczyć pod bramką Hładuna.

Do wejścia na boisko przygotowany jest już Luka Zarandia.

46 min - Zarandia zmienił na boisku Kuna.

48 min - Zbozień z autu w pole karne lubinian, Balić wybija piłkę.

49 min - Siemaszko spróbował strzału z 18 metrów, lecz został zablokowany. Oby był to sygnał bardziej ofensywnej gry gdynian.

50 min - brawa dla Nalepy! Mijał z piłką kolejnych rywali, aż uderzył z siedemnastu metrów, ale ponieważ był w tym momencie popychany, to uderzenie nie mogło być udane! Nie ma faulu!? Ale to była świetna akcja Michała!

53 min - Jagiełło zdecydował się na strzał z 17 metrów. Mierzył pod poprzeczkę, ale spudłował, bo futbolówka przeszła ponad naszą bramką!

55 min - Szwoch zablokował dośrodkowanie Starzyńskiego, będzie tylko aut dla gospodarzy.

58 min - Zbozień kolejny raz z autu pod bramkę Miedziowych, lecz bez efektu.

59 min - faulowany Zarandia, będzie okazja dla Arki, aby zacentrować w pole karne ze stałego fragmentu.

59 min - niestety nieudane dośrodkowanie Bogdanova.

60 min - składna akcja Arki od własnego pola karnego. Szkoda, że do dośrodkowanie Marciniaka wpadło wprost w ręce Hładuna.

61 min - efektowny drybling Zarandii, podanie do Siemaszki w polu karnym i w ostatniej chwili wybili piłkę spod nóg naszego napastnika obrońcy z Lubina!

63  min - pierwsza zmiana w Zagłębiu. Za Maresa wchodzi Arkadiusz Woźniak.

64 min - po zagraniu na 16 metr Szwocha, Nalepa zgrał piłkę do Siemaszki, a ten znów w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę.

65 min - Zbozień fauluje Pawłowskiego i jego też zabraknie w meczu z Piastem, bo ogląda żółtą kartkę...

66 min - bardzo złe wykonanie rzutu wolnego przez Pawłowskiego.

67 min - Kamil Mazek zmienia Pawłowskiego w drużynie Zagłębia.

70 min - Zbozień wybija piłkę dobrze zacentrowaną z prawej strony przez Czerwińskiego.

72 min - druga korekta w naszym składzie. Esqueda za Siemaszkę.

73 min - Steinbors fantastycznie odbija strzał Czerwińskiego z kilku metrów! To była najlepsza okazja dla gospodarzy w drugiej części meczu! Rzut rożny dla lubinian.

73 min - Starzyński wykonał rzut rożny, w polu karnym najwyżej w górę wyszedł Guldan i i groźnie główkował, ale znów Steinbors nie dał się zaskoczyć!

76 min - Esqueda walczył w powietrzu o piłkę z Kopaczem w polu karnym gospodarzy, ale to była trudna pozycja dla Meksykanina.

78 min - Mazek spod linii końcowej wyłożył piłkę na jedenasty metr Starzyńskiemu, ale ten w idealnej sytuacji posyła piłkę w trybuny!

80 min - w ostatniej chwili Zbozień wyłuskał piłkę spod nóg bardzo szybkiego Mazka! Rzut rożny.

80 min - dobrze wybroniliśmy się z tego stałego fragmentu gry.

81 min - Piesio zmienia Bogdanova. To ostatnia zmiana w Arce.

83 min - kolejny stały fragment dla Zagłębia. Centruje Starzyński w kierunku Balića, ale Zbozień nie pozwolił na przejęcie piłki Czarnogórcowi.

84 min - Piesio fauluje przy linii bocznej Jagiełłę i znów przed szansą Zagłębie.

85 min - Starzyński zacentrował, a przed obrońców wyszedł Woźniak, którego strzał "szczupakiem" minął naszą bramkę!

87 min - tym razem bliski szczęścia był Mazek! Woźniak posłał płaską piłkę z prawego skrzydła w naszą szesnastkę, a tam Mazek spróbował strzał bez przyjęcia i chybił!

88 min - znów szarża Nalepy w tym meczu, lecz tym razem Michał wyjechał poza linię końcówą.

89 min - ostatnia zmiana na boisku. Pakulski zastąpił Starzyńskiego.

90 min - Alan Czerwiński ogląda żółty kartonik.

90+1 min - Steinbors daleko wypiąstkował piłkę po centrze jednego z zawodników Zagłębia!

90+2 min - Guldan pada w naszym polu karnym, nie ma gwizdka sędziego! VAR sprawdził tą sytuację, ale nie ma mowy o rzucie karnym!

90+3 min - Esqueda ukarany żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry.

KONIEC - ten mecz z pewnością nie mógł porwać niewiele ponad 3 tysiące widzów na trybunach w Lubinie. Mecz Arki sprzed tygodnia w Krakowie może był ciekawszy, ale to z Dolnego Śląska zespół Ojrzyńskiego przywiezie cenny punkt. Dziś Zagłębie było drużyną groźniejszą, ale nieskuteczną, a na wysokie noty zasłużyli także Steinbors i cała gdyńska defensywa. Niestety bezbramkowy remis powoduje, że w dwumeczu lepszy bilans ma Zagłębie i obie drużyny zamieniły się miejscami w tabeli. Szkoda też czwartych żółtek kartek dla Zbozienia i Kuna, ale nie ma nic za darmo...