17.01.2018

Sparing nr 2: W Stężycy wygrywamy z Drutex-Bytovią 3:2.

Dzisiaj Arka rozgrywała drugi sparing podczas przygotowań przed rundą wiosenną. Jej rywalem był 11-sty zespół 1 ligi Drutex-Bytovia. Arka wygrała 3:2 zdobywając wszystkie bramki w I połowie.

Zima 2017- sparing nr 2:

Arka Gdynia - Drutex-Bytovia  3:2 (3:1)

Bramki: da Silva 14' (karny), Kun - 2 (32', 45') Kpassa 10', Wilk 55'

Arka I połowa: Więckowicz - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak  Bogdanov, Krivets - da Silva, Hołtyn (32' B.Nowicki), Kun - Żebrakowski

Arka II połowa: Więckowicz (63' Krzepisz) – Socha, Sołdecki, Helstrup, Marciniak – Nalepa – Zarandia, Szwoch, Piesio, Łoś (80' B. Nowicki)  - Jurado

Drutex-Bytovia I połowa: Szromnik - Duda, Stasiak, Wróbel, Kuzdra, Wilczyński, Poczobut, Wacławczyk, Kotlyar, Szewczyk, Kpassa.

Drutex-Bytovia II połowa: Witan – Duda, Stasiak,Wróbel, Kuzdra, Poczobut (72′ Błaszkowski), Wilk,  Hebel, Biel, Opałacz, Kpassa (65′ Surdykowski).

Przed wyjazdem na drugie zgrupowanie w Turcji, nasz zespół w nieco odmiennych warunkach zaliczył drugi sparing podczas zimowych przygotowań. Kilku zawodników przechodzi rehabilitację, a kilku odczuwa lekkie urazy stąd do Stężycy pojechali dwaj zawodnicy drugiego zespołu: Bartosz Nowicki oraz Norbert Hołtyn. To kolejni młodzieżowcy, którym szanse na pokazanie się dał trener Leszek Ojrzyński.

W pierwszych sparingach oba zespoły zanotowały odmienne rezultaty. Arka wygrała z Miedzią Legnica 2:1, a Bytovia przegrała 1:3 z 3 - ligowym GKS Przodkowo.

W zespole Bytovii grało kilku byłych „Arkowców”, w tym wypożyczony w tym sezonie Maksymilian Hebel. W wyjściowym składzie znaleźli się Michał Szromnik i Wojciech Wilczyński.

Oba zespoły na trudnej murawie rozpoczęły dość dynamicznie. Bytovia na początku wykonywała dwa rzuty wolne. Pierwszy został zablokowany, a dobitka Dudy przeszła obok słupka, natomiast drugi nie przyniósł zagrożenia bramki Arki.

W 9 min. groźna akcje przeprowadziła Arka, lecz dośrodkowanie Norberta Hołtyna pewnie złapał Szromnik. Minutę później Bytovia objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kotlyara, piłkę głowa do siatki skierował Kpassa. Arka wyrównała 4 minuty później. Szybka kontra zakończona podaniem Damiana Zbozienia do Marcusa przyniosła faul w polu karnym. Poszkodowany pewnie zmylił bramkarza i mieliśmy remis 1:1.

W 28 min.  dobra akcja Patryka Kuna lewą stroną, podanie po ziemi do Michała Żebrakowskiego, który będąc w polu karnym nie trafił w piłkę. 3 minuty później Kun znakomicie wykończył  kontrę Arki i przelobował Szromnika. Asystę zaliczył Sergei Krivets.

Arka zwiększała przewagę. W 35 min. silnie z rzutu wolnego uderzał Marcin Warcholak, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później dobra akcja Arki zakończyła się niecelnym uderzeniem Krivetsa.

W końcówce 1 połowy Arka potwierdziła dominację na boisku. Akcja w trójkącie Bartosz Nowicki, Da Silva, Warcholak zakończyła się uderzeniem tego ostatniego na bramkę Szromnika. Do odbitej od słupka piłki dopadł Kun i zdobył trzecią bramkę dla żółto-niebieskich.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Bytovii. Silnym strzałem zza pola karnego popisał się Wojciech Wilczyński, lecz Więckowicz znakomicie odbił na róg piłkę zmierzającą niemal w samo okienko.

W 55 min. rywale zdobyli kontaktową bramkę. Piłkę w środku pola stracił Luka Zarandia i Jakub Wilk przelobował naszego bramkarza. W odpowiedzi mocnym uderzeniem popisał się Grzegorz Piesio. Broniący w drugiej połowie Andrzej Witan był na posterunku. W 66 min. w słupek trafił Jan Łoś.  W rewanżu strzał głowa Janusza Surdykowskiego obronił dobrze ustawiony, wprowadzony w 63 min. Kacper Krzepisz. W 77 min. dobrą kontrę wyprowadził duet Nalepa - Szwoch. Piłka trafiła do Rubena Jurado, który strzelił jednak niecelnie.

W końcówce Bytovia dążyła do wyrównania. W 81 min. okazja był rzut wolny z 25 metrów jednak Maksymilian Hebel trafił w mur „Arkowców”.

Arka wygrała drugi sparing tej zimy i w dobrych nastrojach w czwartek ruszy na zgrupowanie w Turcji.