Andrij Bogdanow został w piątek piłkarzem Arki Gdynia. Niespełna 28-letni ukraiński ofensywny pomocnik podpisał z szóstym zespołem ekstraklasy kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia. Jest pierwszym zawodnikiem pozyskanym w przerwie zimowej przez klub. 

 

Bogdanow jest wychowankiem Dynama Kijów, ale do Arki trafił z Olimpiku Donieck. W poprzednim sezonie w barwach tej drużyny rozegrał 23 mecze, w których zdobył cztery bramki, natomiast w obecnym wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił dwa gole. Jego były już zespół plasuje się w ukraińskiej ekstraklasie na szóstej pozycji.

 

„W zimowym okienku założyliśmy odchudzenie kadry i pozyskanie jednego, dwóch zawodników na wcześniej wytypowane pozycje. Jedną z nich był ofensywny pomocnik. Andrija oglądaliśmy już wcześniej, a od 1 stycznia mogliśmy przejść do konkretów i szybko doszliśmy do porozumienia. Jeśli na wiosnę Bogdanow spełni nasze oczekiwania, to kontrakt zostanie przedłużony na kolejny sezon” – powiedział cytowany na klubowej stronie dyrektor sportowy Arki Edward Klejndinst.

 

 Źródło: PAP