12.12.2017

Arka - Górnik 1:0! Jaki rok w Gdyni, taki jego koniec! Fantastyczny!

Niesamowite zakończenie meczu i całego piłkarskiego roku w Gdyni! Arka znów triumfuje! Po efektownej wygranej w Kielcach z Koroną, teraz Górnik Zabrze musiał uznać wyższość zespołu Leszka Ojrzyńskiego! Złotą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Damian Zbozień!

20. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
Bramki: 90+3' Zbozień

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Łukasiewicz, Krivets (63' Nalepa), Zarandia (71' Kun), Szwoch, Piesio - Siemaszko (84' Jurado)

Górnik Zabrze: Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Ambrosiewicz, Matuszek, Żurkowski (79' Ledecky), Kurzawa - Ł.Wolsztyński (61' Kądzior), Angulo

Żółte kartki: Marcjanik - Koj, Ledecky, Kądzior

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 6923

0 min - mocnym akcentem kończy się historyczny rok dla Arki. Na Olimpijską przyjechał aktualny lider, a zarazem beniaminek z Zabrza, Górnik.

0 min - idealną puentą dla tego roku byłoby ogranie lidera i mocne usadowienie się w górnej połowie tabeli. Mamy pełne podstawy, aby liczyć na sukces żółto-niebieskich, bo forma zaprezentowana przed trzema dniami w Kielcach zaimponowała wszystkim kibicom, nie tylko naszym.

0 min - w pamięci mamy także bardzo dobry występ Arki w pierwszym starciu obu zespołów w Zabrzu, gdzie podopieczni Leszka Ojrzyński prezentowali się lepiej i byli bliscy przywiezienia kompletu punktów nad morze, lecz chwilę po zdobytej przez siebie bramce dali się zaskoczyć i Górnik ostatecznie wywalczył remis.

0 min - mecz z Górnikiem to także mecz wielu starych znajomych. Tam pracował Leszek Ojrzyński, tam grali Pavels Steinbors, Antoni Łukasiewicz, czy dziś nieobecni Adam Marciniak i Adam Danch. Z kolei w Górniku zagra dziś Maciej Ambrosiewicz, który spędził w zespołach młodzieżowych Arki.

0 min - wciąż zagrożeni pauzą w następnym spotkaniu są Michał Marcjanik i Damian Zbozień, dziś rozpoczynający mecz w wyjściowym składzie. W podobnym położeniu są Marcus da Silva i Dawid Sołdecki, ale oni usiedli na ławce rezerwowych.

0 min - przypominając najmocniejsze ogniwa zabrzan, nie sposób nie napisać o najlepszym strzelcu Górnika, liderze klasyfikacji strzelców Igorze Angulo, który ma już na koncie 18 trafień. Bardzo ważną postacią w tym zespole jest także kapitalnie wykonujący stałe fragmenty gry Rafał Kurzawa i zbierający w ten sposób seryjnie asysty.

0 min - drużyny wychodzą na murawę. Arka na żółto-niebiesko, goście na czerwono.

1 min - zaczęła Arka!

2 min - kibice pamiętają o wypadkach grudniowych z 1970 roku i śpiewają Mazurek Dąbrowskiego.

3 min - Piesio bardzo groźnie zacentrował w pole karne Górnika, Loska trochę nerwowo, ale ostatecznie skutecznie wypiąstkował piłkę.

5 min - Siemaszko zagrał piłkę wzdłuż 16 metra, dojść do piłki mógł Zarandia, ale stracił równowagę przy zmianie kierunku biegu.

7 min - strzał Zarandii zablokowany, będzie korner!

8 min - nienajlepsze zagranie Krivetsa z narożnika boiska, ale uratował piłkę Piesio, a zza pleców obrońców wybiegł Zarandia. Po minięciu dwóch zawodników oddał mocny strzał ponad poprzeczką!

9 min - kontrę prawym skrzydłem wyprowadził Krivets. Do zagranej wzdłuż 16 metra piłki doszedł Warcholak i uderzył obok bramki Loski!

15 min - Kurzawa dośrodkował z rzutu wolnego z ok. 40 metra. Piłka spadła na głowę Angulo, ale z 15 metrów Hiszpan nie był w stanie oddać celnego strzału.

16 min - doskonała okazja Piesio! Warcholak wrzucił piłkę z autu na szósty metr, gdzie znalazł się Piesio, ale zagłówkował ponad poprzeczkę!

19 min - jeden bład naszych obrońców i przed szansą stanął Wolsztyński! Uderzył mocno w kierunku dalszego słupka, ale my mamy w bramce Steinborsa! Kolejna, wielka interwencja Łotysza tej jesieni!

21 min - niecelny strzał z dystansu Kurzawy.

23 min - o uderzenie z 27-28 metrów pokusił się Łukasiewicz. Niecelna to była próba, ale uderzający z dystansu Antek to nieczęsty obrazek.

26 min - tym razem bez zagrożenia po wrzuceniu piłki z autu w pole karne Górnika przez Damiana Zbozienia.

27 min - zablokowane dośrodkowanie Krivetsa, mamy róg.

28 min - krótkie rozegranie rzutu rożnego, piłka zmieniła stronę, ale nie udała się próba centry Warcholakowi.

30 min - kolejny rzut rożny dla żółto-niebieskich.

31 min - piłkę zacentrowaną przez Krivetsa wybili obrońcy, ale Warcholak zagrał ją ponownie w szesnastkę, wybiegł zza pleców Siemaszko i niewiele zabrakło, a wyprzedziłby Loskę! Rafał trącił jednak piłkę, a ta minęła bramkarza Górnika, ale także światło bramki!

33 min - podobna sytuacja w polu karnym Górnika, tyle że teraz piłkę gonił Zarandia! Znów szczęście przy gościach!

34 min - Zarandia tym razem strzela zza pola karnego, ponownie jednak niecelnie.

37 min - dwie nieudane próby dośrodkowania z lewej strony Arkowców, mamy rzut rożny.

38 min - centra Krivetsa skierowana tuż przed bramkę, tam zrobiło się gęsto od zawodników obu drużyn, a piłka o centymetry przeszła obok poprzeczki!

39 min - rzut wolny sprytnie rozegrany przez Arkę. Krivets zagrał na skrzydło do Zarandii, ten od razu na dalszy słupek do Warcholaka, ale strzał naszego obrońcy zablokowany!

40 min - konta Górnika zakończyła się niezbyt groźnym uderzeniem Żurkowskiego zza pola karnego. Steinbors pewnie łapie piłkę.

43 min - rzut wolny dla Górnika ok. 30 metrów od naszej bramki.

43 min - Kurzawa uderza w słupek! Tym razem fortuna przy Arce!

44 min - strzał głową Wieteski zablokowany. Okazja dla Górnika przyszła po rzucie rożnym wykonanym przez Kurzawę.

45 min - przewaga w ostatnich minutach lidera z Zabrza. Znów rzut rożny wykonuje Kurzawa, ale Arkowcy ponownie bezbłędni.

PRZERWA - bez goli w pierwszych trzech kwadransach, ale na nudę kibice nie mogli narzekać. Obie drużyny więcej myślały o ofensywie, dlatego kilka razy stworzyły sobie podbramkowe sytuacje. Liczymy, że po przerwie szczęście uśmiechnie się do gospodarzy i Arka zakończy ten rok zwycięstwem!

46 min - wznowili grę podopieczni trenera Brosza.

49 min - rzut wolny w środkowej strefie boiska wykonał Kurzawa, piłkę wybijali obrońcy, ale ta niebezpiecznie wróciła w naszą szesnastkę. Ostatecznie Angulo na spalonym.

50 min - Marcjanik otrzymuje żółtą kartkę za faul na Żurkowskim. To oznacza pauzę w meczu w Szczecinie.

51 min - celny strzał Warcholaka z dystansu, ale pewnie broni Loska.

55 min - długo piłka krążyła wokół naszego pola karnego, ale udało się uniknąć większego zagrożenia naszej bramce.

60 min - po dośrodkowaniu Zbozienia, błąd popełnili obrońcy Górnika na siódmym metrze, ale piłka nieszczęśliwie trafiła w miejsce, gdzie nie było już żadnego z gdynian...

61 min - pierwsza zmiana w zespole gości. Za Wolsztyńskiego na boisku pojawił się Damian Kądzior.

63 min - zmienia także Ojrzyński. Schodzi Krivets, za niego Nalepa.

64 min - poza boiskiem opatrywany Angulo, ale za chwilę wraca na plac gry.

67 min - 35 metrów od naszej bramki goście mają rzut wolny.

67 min - i było groźnie! Centra Kurzawy trafia na głowę nabiegającego Wieteski, ale ten nieznacznie pudłuje!

71 min - schodzi Zarandia. W jego miejsce witamy Patryka Kuna.

72 min - rzut wolny spod linii bocznej wykona Kurzawa. Może być niebezpiecznie.

73 min - faulowany Helstrup i sędzia Gil odgwizduje faul na naszym obrońcy.

75 min - faul Koja z prawej strony własnego pola karnego na Nalepie. Żółta kartka i szansa przed Arką.

76 min - do dośrodkowania Szwocha próbował dojść Helstrup, ale uważnie go przypilnowali zabrzanie.

79 min - zmiana w Górniku. Schodzi Żurkowski , wchodzi Ledecky.

80 min - efektownego strzału przewrotką spróbował Siemaszko, ale trafia piłką w głowę obrońcy. rzut rożny!

81 min - zakotłowało się w polu karnym Górnika, ale nie udało się oddać strzału na bramkę!

81 min - Siemaszko znów strzelał efektownie, ale tym razem był na spalonym!

83 min - dla odmiany bardzo groźnie pod naszą bramką! Kądzior znalazł się bez pokrycia w polu karnym, oddał strzał i został zablokowany! Mógł dobijac jeszcze Angulo, lecz nie trafił w piłkę!

84 min - ostatnia zmiana. Za Siemaszkę wszedł Jurado, strzelec gola z Zabrza.

87 min - efektowne dwa zagrania piętą Kuna i Szwocha, jednak nie dali się oszukać obrońcy Górnika.

88 min - kolejna wrzutka z autu Zbozienia w pole karne, z którym radzą sobie goście.

89 min - żółta kartka dla Ledecky'ego.

90+1 min - teraz kartką ukarany Kądzior.
90+3 min - goooooollllll dla Arki!!!! Suarez popełnia fatalny błąd we własnym polu karnym, zabiera piłkę Jurado i zagrywa wzdłuż bramki, odbił ją Loska, lecz pod nogi Zbozienia, a ten pakuje ja z bliska do siatki!

KONIEC - fantastyczny finisz meczu, wymarzony koniec roku piłkarskiego w Gdyni! Jaki rok, taki ten mecz! Gdy wydawało się nierealne, że w tym meczu może dojść do rozstrzygnięcia na rzecz którejś ze stron, Arkowcy znów uszczęsliwili swoich kibiców!!! DZIĘKUJEMY ZA TEN MECZ, DZIĘKUJEMY ZA TEN PIĘKNY ROK!

Najlepszy prezent? - Karnet na mecze Arki!