18.11.2017

Grali juniorzy. Derby dla Arki!

Juniorzy młodsi Arki pokonali w derbowym meczu Lechię Gdańsk 1:0 po bramce Mateusza Młyńskiego. Juniorzy starsi ulegli natomiast Warcie Gorzów Wlkp. 0:1.

Centralna Liga Juniorów U19 - 16 kolejka

Arka Gdynia - Warta Gorzów Wlkp. 0:1 (0:0)

Bramka: Piekarski 71'

Arka: Krzepisz - Polański, Lisiecki, Blok, Sławek, Szałecki, Markiewicz (72' Nowakowski), Gułajski (63' Rumiński), Gniadecki (70' Kasprowicz), Ryk, Wójtowicz

Naszym juniorom starszym nie udało się niestety zdobyć punktów w meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski, który otwierał rundę rewanżową w Centralnej Lidze Juniorów. Przez cały mecz Arka posiadała przewagę, ale goście bardzo dobrze się bronili i groźnie kontratakowali.

W 71 min. Warta wykorzystała jeden z szybkich ataków i zdobyła zwycięską bramkę po strzale Piekarskiego. Do końca meczu Arka starała się odrobić straty, jednak wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Zagraliśmy dziś zbyt chaotycznie w ataku. Mieliśmy swoje sytuacje bramkowe, ale zabrakło skuteczności i podjęcia lepszych decyzji pod bramką przeciwnika. Moim zawodnikom zabrakło trochę cierpliwości przy konstruowaniu ataku pozycyjnego, szybko chcieliśmy zdobyć bramkę. Widać u tych młodych chłopaków duże zaangażowanie i ambicję, ale brakuje momentami doświadczenia boiskowego.

W przyszły weekend nasi juniorzy starsi rozegrają ostatni mecz ligowy w tym roku. Będzie to derbowy pojedynek z Lechią Gdańsk.

WYNIKI I TABELA CLJ

Centralna Liga Juniorów U17 - 14 kolejka

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramka: Młyński 60'

Arka: Molenda - Branicki, Szaflarski, Janczak (41' Wiśniewski), Talaśka, Wojda, Bohm, Zbiranek (78' Ossowski), Młyński, Stępień (74' Obłąkowski), Urbanski (70' Żywicki)

W pierwszej połowie przewagę optyczną posiadali goście, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Rywale zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry. Żółto-niebiescy grali uważnie w obronie i próbowali zaskoczyć Lechię szybkimi atakami po przechwycie piłki.

Po zmianie stron przed szansą stanął Zbiranek, ale nie wykorzystał nieporozumienia w szeregach gości. W 60 min. starania Arki przyniosły powodzenie. Młyński popisał się indywidualną akcją i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach ten sam zawodnik mógł jeszcze podwyższyć wynik spotkania, ale jego strzał obronił bramkarz.

Arka odniosła cenne i prestiżowe zwycięstwo w ostatnim meczu ligowym w tym roku. Podopieczni trenera Frydrycha zakończyli pierwszą część sezonu na 4 miejscu w tabeli, wyprzedzając m.in. dzisiejszego rywala.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Zwycięstwo cieszy, tym bardziej że chcieliśmy zrewanżować się za ostatnie spotkanie. Byliśmy dziś bardzo zdyscyplinowani w swojej grze. W pierwszej połowie zbyt mało było gry piłką w naszym wykonaniu, jednak w drugiej stworzyliśmy kilka ciekawych akcji. Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Dzisiaj to my jesteśmy lepsi i cieszymy się z trzech punktów.