18.11.2017

Remis drugiego zespołu na zakończenie rundy.

W 17 kolejce Saltex 4 ligi Arka II zremisowała na własnym boisku z Bytovią II Bytów 2:2 (0:0). Tym spotkaniem nasz drugi zespół zakończył rundę jesienną.

17 kolejka Saltex 4 ligi

Arka II Gdynia - Drutex-Bytovia II Bytów 2:2 (0:0)

Bramki: Nowicki 62', Olszewski 64' - Czapiewski 2 (61', 88')

Arka II: Więckowicz - Grabowski, Lengiewicz, Kosut, Krakowiak - Olszewski, Hołtyn - Affeld (59' B.Nowicki), Rey, Bugajewski (83' Sarnowski) - Żebrakowski

Bytovia II: Szromnik - Błaszkowski, Brozis (87' Cecot), Cieślik, Czapiewski, Domżalski (83' Wdowiak), Jeżewski (72' Zaborowski), Kropidłowski, Stenka (61' Zagdan), Szmidke, Urbański

Żółte kartki: Olszewski, Kosut - Szromnik, Wdowiak

Sędzia: Łukasz Kofluk (Pom. ZPN)
Widzów: 50

W pierwszej połowie inicjatywa należała do żółto-niebieskich, którzy dużo częściej zagrażali bramce rywali. W 23 min. Żebrakowski uderzył głową nad poprzeczką po dośrodkowaniu Hołtyna. Następnie strzałów z dystansu próbowali Hołtyn i Affeld. W 38 min. Żebrakowski po indywidualnej akcji z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. W końcówce tej części gry na strzał zdecydował się Rey, jednak nie trafił w światło bramki.

Po zmianie stron po raz kolejny uderzał Hołtyn, ale Szromnik odbił piłkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry piłka trafiła do znajdującego się przed polem karnym Affelda, który ograł jednego z rywali i nieznacznie się pomylił przy strzale z ok. 18 metrów.

W 61 min. niespodziewanie prowadzenie objęli goście. Przed polem karnym do piłki doszedł Czapiewski i technicznym strzałem pokonał Więckowicza. Arka odpowiedziała już po niecałej minucie. Z lewej strony dośrodkował Krakowiak, a pięknym uderzeniem z powietrza piłkę w siatce umieścił wprowadzony chwilę wcześniej Nowicki. W 64 min. było już 2:1 dla Arki II po tym jak Olszewski strzałem po ziemi nie dał szans Szromnikowi.

W kolejnych minutach nasi zawodnicy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, ale nie udało im się po raz trzeci trafić do siatki. Swoją okazję w końcówce spotkania wykorzystali natomiast goście. W 88 min. strzałem głową drugą bramkę zdobył Czapiewski i ustalił wynik meczu na 2:2.

Dzisiejszym meczem Arka II zakończyła rywalizację w lidze w tym roku. Do walki o punkty drużyna trenera Wilczyńskiego powróci w marcu.