18.10.2017

Arka II wygrała z Jaguarem Gdańsk w regionalnym Pucharze Polski.

Arka II wygrała w Gdańsku z Jaguarem 5:3 po dogrywce i awansowała do kolejnej rundy regionalnego Pucharu Polski. Trzy bramki dla żółto-niebieskich zdobył Norbert Hołtyn, a po jednym trafieniu dołożyli Dorian Affeld i Dominik Gniadecki.

V runda regionalnego Pucharu Polski (okręg Gdańsk)

Jaguar Gdańsk - Arka II Gdynia 3:5 (2:2, 0:2)

Bramki: 65', 75', 109' - Hołtyn 3 (11', 20', 105'), Affeld 108', Gniadecki 119'

Arka II: Krzepisz - Polański (85' Bugajewski), Lengiewicz, Manteufel, Krakowiak - Wieczorek (66' Babiński), Sikorski - Sz.Nowicki (66' Łoś), B.Nowicki (74' Affeld), Gniadecki - Hołtyn

Żółto-niebiescy zrewanżowali się Jaguarowi za porażkę w lidze i zwyciężyli w Gdańsku w meczu pucharowym. Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania należała do Arki, która po 45 min. prowadziła 2:0. Obie bramki zdobył Hołtyn. W 11 min. kapitan naszej drużyny popisał się celnym uderzeniem w górny róg bramki po zagraniu Gniadeckiego, a w 20 min. pokonał bramkarza strzałem z rzutu wolnego z ok. 25 metrów.

W drugiej połowie gospodarze złapali kontakt w 65 min. po pechowej interwencji i samobójczym trafieniu naszego zawodnika. W 75 min. doprowadzili zaś do remisu po rzucie rożnym i celnym strzale głową. Wynik 2:2 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie gry żółto-niebiescy ponownie objęli dwubramkowe prowadzenie. W 105 min. swojego trzeciego gola w meczu zdobył Hołtyn, który doszedł do prostopadłego podania od Bugajewskiego i w sytuacji "sam na sam" zmieścił piłkę pod poprzeczką bramki. W 108 min. na 4:2 podwyższył Affeld. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie pomocnik celnie uderzył z ponad 30 metrów.

Jaguar chwilę później zdobył kontaktową bramkę, ale ostatnie słowo należało do Arki. W 119 min. Gniadecki zakończył skutecznym strzałem indywidualną akcję, ustalił wynik meczu na 5:3 i przypieczętował awans naszej drużyny do kolejnej rundy regionalnego Pucharu Polski.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Po bardzo dobrej pierwszej połowie, niestety w drugiej oddaliśmy inicjatywę rywalom. To się zemściło, straciliśmy dwie bramki i mecz zaczął się od nowa. W dogrywce na boisku panował już nasz młody zespół. Stwarzaliśmy sobie sytuacje i mogliśmy się pokusić o jeszcze wyższe zwycięstwo.

Teraz Arka II wraca do rywalizacji w lidze. W sobotę żółto-niebiescy zmierzą się z Powiślem Dzierzgoń.

Komplet wyników V rundy regionalnego Pucharu Polski (okręg Gdańsk):

Jaguar Gdańsk – Arka II Gdynia 3:5 po dogr.

GKS Kowale – Stolem Gniewino 1:3

Zwycięzcy zagrają w 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski. Na tym etapie rozgrywek dołączą do nich drużyny z okręgu malborskiego i słupskiego: Grom Nowy Staw, Powiśle Dzierzgoń, Olimpia Sztum, Spójnia Sadlinki, Gryf Słupsk, Anioły Garczegorze, Pogoń Lębork i Bytovia II Bytów.