24.09.2017

Arka II bez punktów w starciu z Cartusią.

W meczu 9 kolejki grupy pomorskiej Saltex 4 ligi Arka II Gdynia przegrała u siebie z Cartusią Kartuzy 0:2 (0:1).

9 kolejka Saltex 4 ligi

Arka II Gdynia - Cartusia Kartuzy 0:2 (0:1)

Bramki: Niedźwiecki 28', Dampc 86'

Arka II: Więckowicz - Babiński, Sikorski, Kosut (61' Wieczorek), Kozakowski - Olszewski (56' Blok), B.Nowicki - Wójtowicz, Markiewicz (80' Sarnowski), Gniadecki (80' Bugajewski)  - Hołtyn

Cartusia: Babiński - Bielicki, Adamkiewicz, Dampc, Iwański, Paniński (88' Piór), Toporek, Siłkowski, Niedźwiecki (78' Kitowski), Sienkiewicz (82' Wołoszyk), Leszkiewicz (64' Sierszyński)

Żółte kartki: Hołtyn, Kosut, Nowicki, Więckowicz - Toporek, Iwański

Sędzia: Krzysztof Kochel (Pomorski ZPN)

Widzów: 100

Młodzi zawodnicy Arki rywalizują na dwóch frontach - w Centralnej Lidze Juniorów i 4 lidze. Wczoraj w meczu CLJ w Legnicy zagrało kilku zawodników, którzy wcześniej występowali głównie w 4 lidze, m.in. Łoś, Ryk czy Lengiewicz. Wiązało się to z pewnymi roszadami w składzie naszego drugiego zespołu na dzisiejsze spotkanie z Cartusią.

Pierwsze minuty meczu upłynęły pod znakiem przewagi Arki. W 9 min. po zagraniu Wójtowicza uderzał po ziemi Hołtyn. Bramkarz zdołał jednak odbić strzał na słupek. W 26 min. piłkę na połowie rywali przejął Nowicki, szybko rozegrał ją z Hołtynem, a następnie uderzył na bramkę, jednak ponownie dobrze interweniował Artur Babiński.

W 28 min. Cartusia, która wcześniej nie zagroziła poważniej bramce Arki, objęła prowadzenie. Niedźwiecki otrzymał dobre podanie z głębi pola i w sytuacji "sam na sam" trafił do siatki. Kilka minut później mógł wyrównać Hołtyn, jednak uderzył nad poprzeczką. Po chwili ponownie próbował Niedźwiedzki, ale tym razem zawodnikowi z Kartuz zabrakło precyzji.

W drugiej połowie Arka dążyła do odrobienia strat. W 68 min. ładną akcją popisał się Gniadecki, który dograł do Wójtowicza, ale ten został zablokowany. Chwilę później po rzucie rożnym Babiński przeniósł piłkę nad poprzeczką. W ostatnim kwadransie dwukrotnie na bramkę uderzał Blok, ale za każdym razem skutecznie interweniował bramkarz rywali.

Arce nie udało się w tym meczu zdobyć bramki, a w końcówce po raz drugi uczynili to goście. W 86 min. Dampc  wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Więckowicza na wprowadzonym chwilę wcześniej Wołoszyku. Tym samym ustalił wynik meczu na 2:0.

Arka II w dalszym ciągu ma na swoim koncie 11 pkt. W następnej kolejce nasz zespół czeka trudny wyjazd i mecz w Stężycy z Radunią.