20.09.2017

Puchar Polski: Arka Gdynia wciąż z nadziejami.

We wtorek późnym wieczorem Arka Gdynia mogła świętować awans do ćwierćfinału Pucharu Polski sezonu 2017/18. Obrońcy tytułu w 1/8 finału rozgrywek mierzyli się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Choć pierwszoligowiec postawił trudne warunki, to "Arkowcy" po dogrywce zdołali wywalczyć promocję. Zapewnił ją bohater finału poprzednich rozgrywek o krajowe trofeum - Luka Zarandia.

Arka Gdynia po cichu liczy na to, że uda się powtórzyć ogromny sukces z zeszłego sezonu. Wówczas to, świeżo objęta przez Leszka Ojrzyńskiego, ekipa z Trójmiasta w finale Pucharu Polski na PGE Narodowym wygrała z Lechem Poznań i wzniosła do góry trofeum, zapisując się złotymi zgłoskami w klubowej historii. Po 1/8 finału kolejnej edycji walki o krajowy Puchar "Arkowcy" wciąż są w grze. We wtorek pokonali na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała, choć problemów z tym mieli całkiem sporo.

Walka o ćwierćfinał dla żółto-niebieskich zaczęła się jak marzenie. Już po kwadransie gry na prowadzenie przyjezdnych z Pomorza wyprowadził Grzegorz Piesio. Radość podopiecznych trenera Ojrzyńskiego nie trwała jednak zbyt długo. Już po kolejnych pięciu minutach do wyrównania doprowadził Szymon Sobczak. Wynikiem 1:1 zakończyła się nie tylko pierwsza połowa, lecz także druga i w Bielsku-Białej doszło do dogrywki.

Po piętnastu minutach dodatkowego czasu gry wciąż nie mieliśmy kolejnych goli. Kibice, zarówno na stadionie, jak i przed telewizorami, spodziewali się więc emocjonującego konkursu rzutów karnych. Nerwów sobie i kolegom z drużyny oszczędził jednak Luka Zarandia. Strzelec jednego z goli poprzedniego finału w sto dziesiątej minucie zdecydował się na uderzenie z dystansu i zaskoczył Rafała Leszczyńskiego. Tym samym, po zwycięstwie 2:1, Arka zameldowała się w ćwierćfinale, a Podbeskidzie odpadło z dalszej rywalizacji.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 1:2 - po dogr. (1:1, 1:1)
Bramki: Szymon Sobczak 20 - Grzegorz Piesio 15, Luka Zarandia 110

Żółte kartki: Podgórski, Sobczak, Wiktorski, Rakowski, Sabala, Kozak, Jaroch - Socha, Łukasiewicz, Żebrakowski, Sobieraj

Podbeskidzie: Leszczyński – Jaroch, Wiktorski, Malec, Moskwik – Sobczak (69. Kozak), Hanzel, Rakowski (113. Tomczyk), Sierpina – Podgórski (75. Iliew) – Sabala

Arka: Pilarz – Socha, Danch, Sobieraj, Warcholak – Łukasiewicz – Zarandia, Ray, Kriwiec (87. Szwoch), Piesio (46. Żebrakowski) – Jurado (70. Kun)