19.08.2017

CLJ U-17: Porażka juniorów młodszych.

Na inaugurację rozgrywek nasi juniorzy młodsi zmierzyli się z wymagającym rywalem, jakim zawsze jest Lech Poznań. Mimo ambitnej postawy podopieczni Jakuba Frydrycha przegrali 0:2. Wynik ustalono do przerwy.

Centralna Liga Juniorów U17 - 1 kolejka

Arka Gdynia – Lech Poznań 0:2 (0:2)

Bramki: Szymczak 17', Marzec 25'

Arka: Molenda - Szaflarski, Branicki (50' Jańczak), Wojda (60' Ossowski), Bohm, Jahn, Zbiranek, Stępień, Faltyński, Urbański (53' Żywicki), Talaśka

Początek spotkania należał do młodych "Arkowców", którzy stworzyli sobie dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Dobrze w bramce dysponowany był golkiper gości. Z upływem minut przewagę osiągnął Lech, zdobywając dwie bramki w 17 i 25 minucie, wykorzystując błędy naszych obrońców. Po przerwie żółto niebiescy zdecydowanie ruszyli do odrabiania strat i zyskali przewagę w grze. Świetne okazje do zdobycia bramek mieli  Faltyński, Stępień i Ossowski, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki.

Trener Jakub Frydrych:
Szkoda straconych punktów. W pierwszej części zagraliśmy zbyt asekuracyjnie i Lech wykorzystał swoje okazje. W drugiej osiągnęliśmy przewagę, stworzyliśmy sporo sytuacji. Szkoda, że nie udało się przynajmniej części z nich zamienić na bramki. Liga jest wymagająca i w każdym spotkaniu musimy zagrać bardzo skoncentrowani. Mam nadzieję, że w kolejnym uda nam się wygrać.