03.08.2017

FC Midtjylland - Arka 2:1. Zabrakło 120 sekund!

120 sekund zabrakło do wielkiej sensacji, jaką byłby awans Arki do kolejnej rundy rozgrywek europejskich. Po bramce Sołdeckiego nasz zespół był o włos od historycznego awansu, ale desperackie ataki FC Midtjylland przyniosły spodziewany efekt. Najpierw niefortunna interwencja Sochy wlała nadzieję w serca gospodarzy, a po bramce Sorlotha w doliczonym czasie gry to Duńczycy przeważyli losy awansu na własną korzyść.

Wielkie brawa dla naszych piłkarzy, którzy dostarczyli nam tak wielkich emocji i byli bliscy spełnienia swoich i naszych marzeń. Dokonali i tak rzeczy wielkich i na pewno im tego nie zapomnimy!

3 runda kwalifikacji Ligi Europy- mecz nr 2:

FC Midtjylland - Arka Gdynia 2:1 (0:0)

Bramki: Socha 77'(s), Sorloth 90+3' - Sołdecki 59'

FC Midtjylland: J. Hansen - Kristensen K. Hansen, Korcsmar, Dal Hende (69' Novak) - Sparv - Borring (58' Sorloth), Poulsen, Hassan, Wikheim - Onuachu

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Sołdecki, Marciniak - Piesio, Sambea, da Silva (75' Rey) - Kun (56' Siemaszko)

Żółte kartki: Hassan - Socha, da Silva, Sobieraj, Marciniak

Sędzia: Eitan Shmuelevitz (Izrael)

Widzów: 8138

0 min - duńskie Herning powitało Arkę i jej kibiców bardzo kapryśną pogodą; od ulewnego deszczu po ciepłe promienie słońca, pojawiające się naprzemiennie w ciągu kilkunastu minut. W takich warunkach przyjdzie żółto-niebieskim rozegrać jedno z najważniejszych spotkań w historii klubu.

0 min - kibice z Gdyni zapełniają coraz szczelniej trybunę za jedną z bramek kameralnego stadionu FC Midtjylland. Już zdążyli zademonstrować "swoją siłę", witając wbiegających na rozgrzewkę bramkarzy Arki. Wygląda na to, że nasi zawodnicy mają szansę poczuć się dziś jak na własnym terenie.

0 min - trener Ojrzyński dzisiaj postanowił skorzystac z dokładnie z tej samej jedenastki, która rozpoczynała spotkanie z Duńczykami w Gdyni.

0 min - z rozmów z lokalnymi przedstawicielami prasy wynika jasno, że gospodarze są niemal przekonani o swoim awansie do kolejnej rundy. Nie dopuszczają możliwości, aby dziś nie wygrać spotkania. Tym większy mamy apetyt, aby Duńczyków zaskoczyć.

0 min - obie drużyny już po rozgrzewce, schodzą do szatni. 15 minut do meczu!

0 min - jednego jesteśmy pewni, nasi kibice będą dziś dwunastym zawodnikiem Arki. Próby zorganizowanego dopingu gospodarzy wypadają dość blado na tle ogłuszających pieśni żółto-niebieskiej trybuny.

0 min - efektowne wejście na murawę... klubowej maskotki FC Midtjylland, czarnego wilka.

0 min - a teraz już główni aktorzy dzisiejszego widowiska pojawiają się na murawie. Arka, podobnie jak w Gdyni, zagra na żółto-niebiesko, gospodarze na czerwono.

1 min - gramy! Rozpoczęli Duńczycy.

1 min - pierwsza akcja gospodarzy nieudana, od bramki wznowi grę Steinbors.

2 min - wrzut z autu Warcholaka w pole karne Midtjylland spada na głowę Piesia, ale ten nie miał szans na oddanie strzału w kierunku bramki.

4 min - piłka dociera do Onuachu w naszym polu karnym, ale szybko otoczyli go nasi obrońcy i oddalili nniebezpieczeństwo.

5 min - Socha przerwał faulem szybki atak wyprowadzany przez Dal Hende i otrzymał żółtą kartkę.

9 min - zagranie z głębi pola w kierunku Onuachu z amocne i spokojnie przechwytuje futbolówkę Steinbors.

11 min - nieporozumienie w naszych szeregach obronnych i o mały włos nie skorzystał z prezentu Hassan, który z ostrego kąta trafił w słupek!

12 min - rzut rożny wykonał da Silva, piłka została wybita na 17 metr, gdzie bez zastanowienia, z powietrza uderzył Piesio! Potężnie, ale niecelnie!

15 min - da Silva spróbował walki w powietrzu z bramkarzem Midtjylland, ale był bez większych szans.

16 min - znów trochę nerwowo Arkowcy w obronie, choć tym razem obyło się bez większych tarapatów. Trzeba jednak nerwy uspokoić i nie prowokować samemu niebezpiecznych sytuacji.

17 min - znów da Silva wdał się w pojedynek z bramkarzem gospodarzy, tym razem skończyło się na faulu Marcusa. Obaj długo nie podnoszą się z murawy, choć w gorszym położeniu jest Jesper Hansen, bo potrzebuje interwencji masażystów.

18 min - a tymczasem nad stadionem coraz silniejsze opady deszczu i momentami dość mocno powiewa.

20 min - gra wznowiona.

22 min - najlepsza okazja dla Arki! da Silva zacentrował z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, tam piłka trafiła pod nogi Marcjanika, a jego strzał ofiarnie odbija Hansen!

24 min - świetna interwencja Marcjanika, który ofiarnym wślizgiem w naszym polu karnym wygarnął piłkę spod nóg Dal Hende.

29 min - momentami gospodarze wyglądają na bezradnych przy dobrze zorganizowanej grze defensywnej Arki. Wcale nas to nie martwi. Oby tylko wystrzegać się prostych własnych błędów.

30 min - odrobinę niedokładne zagranie Piesio do da Silvy przed szesnastkę gospodarzy... Szkoda.

32 min - świetna akcja Piesio, który został sfaulowany i stworzył okazję na dośrodkowanie w pole karne Midtjylland.

33 min - z zagraniem da Silvy z rzutu wolnego poradzili sobie gospodarze.

34 min - Socha doskonale przerwał akcję Borringa na lewym skrzydle.

34 min - próba strzału z 16 metrów jednego z gospodarzy zablokowana.

37 min - Borring doszedł do wysokiego dośrodkowania w nasze pole karne, strącił piłkę w kierunku Onuachu, ale Steinbors okazał się szybszy!

38 min - indywidualna akcja Sołdeckiego, który pokusił się o strzał z 25 metrów i nieznacznie chybił!

39 min - Marcjanik w dość niebezpiecznej sytuacji w naszym polu karnym nie kombinował i wybił piłkę na rzut rożny.

40 min - dośrodkowanie Poulsena przeszyło nasze pole karne, lecz co najważniejsze nie dotarło do żadnego z zawodników duńskich.

42 min - da Silva przerywa atak wyprowadzany przez Hassana i ogląda żółtą kartkę.

44 min - zamieszanie w szesnastce gospodarzy, trochę zabrakło nam szczęścia, aby móc oddać silnny strzał na bramkę.

45 min - jeszcze trzy minuty potrwa ta część meczu.

45+3 min - żółta kartka dla Sobieraja za przepychanki z Onuachu.

45+3 min - nerwowo w naszym polu karnym w ostatniej akcji pierwszej połowy tego spotkania, znów Sobieraj mocno przepychał się z reprezentantem Nigerii w barwach gospodarzy, lecz ostatecznie wychodzimy z tego obronną ręką.

PRZERWA - jesteśmy o 45 minut bliżej od awansu do czwartej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy niż przed rozpoczęciem tego spotkania. Oczywiście nic nie jest jeszcze przesądzone, ale przebieg wydarzeń bardzo przypomina nam to, co działo się przed tygodniem w Gdyni, a to dość optymistyczna wiadomość. Gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, ale jak dotąd nie potrafili stworzyć sami dogodnej sytuacji pod naszą bramką. Najgroźniej było po własnych błędach Arkowców i jeśli tego będziemy unikać, to nasze szanse na końcowy sukces są jeszcze większe. Ważne, że sami też potrafimy poważnie zagrozić bramce Duńczyków i byliśmy już bliscy pokonania Hansena. Nie można też zapomnieć, aby wystrzegać się kartek, bo nasi zawodnicy już trzykrotnie otrzymali indywidualną karę od sędziego z Izraela.

46 min - gra wznowiona. Do boju Arkowcy! Przed Wami wielka szansa! Oba zespoły bez zmian w składach.

46 min - uspokoiła się pogoda, przestało padać w Herning.

47 min - Warcholak faulowany w bocznej strefie boiska. Marcus będzie centrował.

47 min - Socha o włos mija się z piłką! Jednak był na pozycji spalonej.

50 min - w pierwszych minutach 2. połowy stroną dominującą są gdynianie. Wcale nas to nie martwi.

53 min - szarża Nissena w naszym polu karnym, długo Duńczyk utrzymywał się przy piłce, w końcu udało się oddalić zagrożenie.

54 min - Hassan uderzył zza pola karnego. Piłka posłana po ziemi minęła naszą bramkę w bezpiecznej odległości.

55 min - świetne zachowanie Kuna, który dał się sfaulować na wysokości pola karnego gospodarzy!

55 min - ależ było blisko! Zacentrował da Silva, piłka przedostała się bezpośrednio pod bramkę Hansena i jak po dotknięciu jej przez Sołdeckiego nie wpadła do bramki, nie mamy pojęcia!

56 min - Siemaszko na boisku! Zmienił Kuna.

57 min - żółta kartka dla Hassana za faul na Piesiu.

58 min - Sorloth za Borringa w zespole duńskim.

58 min - i już pierwsza okazja przed Siemaszką! W ostatniej chwili wybijają obrońcy duńscy piłkę spod nóg Rafała na rzut rożny!

59 min - goooollll dla Arki! rzut rożny wykonał da Silva, piłkę głową sięgnął Sołdecki i skierował ją tuż pod poprzeczkę!!! Sensacja wisi w powietrzu!

62 min - Sorloth przejął piłkę już w naszym polu karnym i na szczęście źle uderzył!

64 min - sprytne zagranie w nasze pole karne przez Nissena, główkował tam Hassan, ale niecelnie.

68 min - pełen spokój u Sobieraja, który klatką piersiowo odgrywa do Steinborsa. To podoba się gdyńskim kibicom.

69 min - druga zmiana w zespole FC Midtjylland. Filip Novak za Marca Dal Hende.

73 min - zupełnie nie klei się gra gospodarzom. Co rusz faulują naszych zawodników lub posyłają piłkę w aut.

75 min - zmiana ostatnia u Duńczyków. Schodzi Sparv, wchodzi Kraev.

75 min - zmiana także w Arce. Wszedł debiutant Alvaro Rey, zszedł Marcus da Silva.

76 min - na strzał zdecydował się Piesio, był rykoszet i Hansen z najwyższym trudem ratuje swój zespół!

77 min - gol dla FC Midtjylland. Wyrzut z autu Kiana Hansena spadł na głowę Sochy, który skierował ją do naszej siatki...

79 min - żółta kartka dla Marciniaka

79 min - kontratak Arki! Piesio sam przebiegł kilkanaście metrów i uderzył na bramkę, co jednak odbił Hansen!

81 min - pomoc udzielana jest Marciniakowi

82 min - rzut rożny dla Duńczyków.

83 min - dośrodkowuje Poulsen, główkuje Sorloth, lecz bardzo niecelnie.

84 min - na murawę pada Piesio, ale sędzia nie pozwala na wejście masażystów.

85 min - asystent trenera Thorupa odesłany na trybuny.

86 min - Piesio przewraca się w polu karnym Midtjylland, ale sędzia to ignoruje. To była świetna akcja naszego zawodnika.

87 min - indywidualna akcja i strzał Hassana zza pola karnego. Piłka wysoko przeniesiona nad naszą bramką.

89 min - dobrze, długo celebrujemy każde wznowienie gry. Ostatnia minuta meczu przed nami. A właściwie regularnego czasu gry.

90 min - nieudana próba strzału z 17 metrów Kraeva.

90 min - pięć minut doliczonych.

90+2 min - każda piłka jest teraz posyłana w nasze pole karne.

90+3 min - niestety. Sorloth przyjmuje piłkę na ósmym metrze i pakuje ją do naszej siatki.

90+4 min - daleka piłka w pole karne gospodarzy, niestetyy Siemaszko fauluje jednego z zawodników duńskich.

KONIEC - było już tak pięknie, kończy się jednak smutno. Dopiero w doliczonym czasie gry wymknęła się nam z rąk historyczna szansa na awans do 4. rundy kw. Ligi Europy. Wielkie podziękowania i wyrazy uznania należą się naszym zawodnikom, bo swoją grą w Europie dostarczyli nam niezapomnianych na lata emocji.