TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport

Wirtualna wycieczka

Aktualności

img

03.08.2017

Zbozień vs. Socha. Najzdrowsza rywalizacja o pozycję w Arce.

Damian Zbozień o pozycję na prawej obronie w Arce rywalizuje z Tadeuszem Sochą. Obaj prezentują wyrównany poziom, jeden nie odbiega od drugiego. Często o tym, kto w danym momencie jest lepszy, decyduje forma. W lepszej jest ostatnio Socha, dlatego na niego w pierwszej kolejności stawia trener.
 

Leszek Ojrzyński niejednokrotnie wspominał przy okazji wszelakich konferencji prasowych, że mając na każdej pozycji taką rywalizację  jak na prawej obronie, byłby spokojny o wyniki drużyny. Socha i Zbozień to bardzo zbliżony poziom piłkarski. Szkoleniowiec Arki ma ten komfort, że gdy jeden nie spełnia chwilowo jego oczekiwań, w odwodzie jest drugi – o podobnych parametrach.

 

Wygląda na to, że obecnie to Socha jest na lekkim prowadzeniu w tej rywalizacji. Potwierdza to jego forma, bo przeciwko Midtjylland zagrał jeden z lepszym meczów w barwach Arki, a może i w całej karierze. Zbozień jednak przyjmuje to z ogromnym uśmiechem. Cieszy się, że prawa obrona jest w Arce tak dobrze obsadzona. Obaj panowie często sobie podpowiadają, żartują i zbijają piątki po meczach. W ich reakcjach nie widać wzajemnej zawiści spowodowanej powodzeniem jednego z nich, a wsparcie i uśmiech.

 

– O tym, że dostanę szansę przeciwko Wiśle Płock, dowiedziałem się tuż przed meczem, ale już wcześniej czułem, że w tym meczu zagram ja, a nie Tadek. On miał za sobą trzy dni wcześniej wyczerpujący mecz, a mając na tej pozycji dwóch w miarę wyrównanych poziomem zawodników, trener bez wahania bierze do gry drugiego – mówi nam Damian Zbozień.

 

– Jestem też przygotowany na występ w czwartek w rewanżu z Midtjylland, ale domyślam się, ze prawdopodobnie zagra Tadek – uśmiecha się obrońca Arki.

 

Dawid Kowalski
Poprzedni Następny

Mapa Strony