29.07.2017

Zwycięstwa juniorów w sparingach.

Juniorzy starsi Arki wygrali w sparingu Naprzód Czyżowice 2:1 (0:0). Z kolei młodsi pokonali zespół z A-klasy FC Aquila Szczecin 5:0 (3:0).

Sparing - juniorzy starsi

Arka Gdynia - Naprzód Czyżowice 2:1 (0:0)

Bramka: Blok 80', Rumiński 90' - 85'

Arka: Knut (46' Schwarz) -  Sławek (60' Gułajski), Lisiecki (70' Matejek), Matys (46' Blok), Kasprowicz (70' Lewiński), Szałecki (65' Poręba), Markiewicz (70' Rumiński), Klecha (46' Wójtowicz), Bugajewski (46' Szopa), Pek, Sarnowski (46' Ziemann)

Do przerwy w sparingu Arki z Naprzodem (juniorzy starsi) nie padła żadna bramka. Bezbramkowy remis utrzymywał się przez długi czas także w drugiej połowie. O końcowym wyniku zadecydowało dopiero ostatnie 10 minut meczu. W 80 min. prowadzenie dla żółto-niebieskich uzyskał Dawid Blok. Goście szybko odpowiedzieli i już pięć minut później był remis 1:1. Ostatnie słowo należało jednak do naszej drużyny. W 90 min. bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Jakub Rumiński.

Teraz przed Arką mikrocykl treningowy przed pierwszym meczem ligowym w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Na inaugurację żółto-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Wartą Gorzów Wielkopolski. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę (6.08) o godz. 17.

Sparing - juniorzy młodsi

Arka Gdynia - FC Aquila Szczecin 5:0 (3:0)

Bramki: Stępień 4', Faltyński 23', Przybyszewski 2 (45', 55'), Lidmann 58'

Arka: Rudowski (46' Michniewicz), Wojda (46' Kaszuba), Szaflarski (46' Wierzba), Talaśka, Urbański (46' Lidmann), Bohm (46' Brodnicki), Faltyński, Żywicki (46' Przybyszewski), Jahn, Zbieranek, Stępień (46' Ossowski)

Podopieczni trenera Jakuba Frydrycha odnieśli pewne zwycięstwo nad występującym w szczecińskiej A-klasie FC Aquila. Prowadzenie żółto-niebieskim dał już w 4 min. Stępień, a w 23 min. na 2:0 podwyższył Faltyński. Następnie dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Przybyszewski, a wynik meczu na 5:0 ust