09.07.2017

Arka Gdynia kroczy od sensacji do sensacji.

Arka Gdynia znów to zrobiła! Ponownie utarła nosa faworytowi i sięgnęła po trofeum! Wcześniej zrobiła to w finale Pucharu Polski z Lechem Poznań, a teraz w meczu o Superpuchar. Gdynianie pokonali mistrzów Polski w konkursie rzutów karnych. Strzelali je bezbłędnie, a podopieczni Jacka Magiery fatalnie zmarnowali dwie "jedenastki".

Superpuchar Polski został rozstrzygnięty w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Obie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw to Arka sensacyjnie wyszła na prowadzenie po samobójczym trafieniu Michała Pazdana, a kilka minut później mistrzowie Polski doprowadzili do wyrównania. Thibault Moulin kapitalnie uderzył zewnętrzną częścią stopy i nie dał szans Pavelsovi Steinborsowi.

W drugiej połowie wynik się nie zmienił, więc piłkarze od razu wykonywali rzuty karne. W meczu o Superpuchar nie ma dogrywki. Czterech zawodników Arki bezbłędnie strzelało z 11. metra, natomiast w Legii mylili się Moulin oraz Kopczyński. Obaj strzelili po prostu słabo, a bramkarz gdynian wyczuł ich zamiary.

Arka nie musiała już wykonywać piątego rzutu karnego. Po drugiej obronie Steinborsa drużyna oszalała! Wygrała Superpuchar Polski z faworytem.

LEGIA WARSZAWA - ARKA GDYNIA 1:2* (w regulaminowym czasie gry 1:1)
(*3:4 w rzutach karnych)