28.05.2017

Remis juniorów młodszych.

W meczu 12 kolejki ligi makroregionalnej nasi juniorzy młodsi zremisowali na wyjeździe z Wdą Świecie 2:2 (1:1).

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 12 kolejka

Wda Świecie - Arka Gdynia 2:2 (1:1)

Bramki: 34', 64' (k.) - Pek 18', Blok 66'

Arka: Schwarz - Grądziel (41' Kasprowicz), Lisiecki (26' Matejek), Blok (71' Wojtkowski), Sławek, Szałecki (41' Bednarski), Markiewicz, Gułajski, Młyński (55' Rumiński), Pek, Ziemann (65' Cierocki)

Prowadzenie żółto-niebieskim dał w 17 min. Jakub Pek. Gospodarze jeszcze w tej samej części gry doprowadzili do remisu i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 1:1. W drugiej połowie Wda objęła prowadzenie w 64 min. po rzucie karnym. Wynik 2:1 utrzymał się tylko dwie minuty. W 66 min. Dawid Blok zdobył bramkę na wagę remisu dla Arki.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Szkoda, że zagraliśmy tak niekonsekwentnie. Mieliśmy momenty dobrej gry, ale też fragmentami graliśmy źle - stracone dwie bramki. W piłce młodzieżowej, szczególnie na poziomie juniora młodszego, zdarzają się lepsze mecze i słabsze, ale nie powinniśmy w jednym meczu mieć tak dużej dysproporcji w grze.

W następnej kolejce Arka po raz drugi z rzędu zagra na wyjeździe. Tym razem zmierzy się w Szczecinie z Pogonią.