19.05.2017

Śląsk - Arka 4:1. Margines błędu wyczerpany.

Po świetnym początku, gdy Sołdecki dał gdynianom prowadzenie, Arce przytrafił się fatalny trzeci kwadrans meczu. W minutę stracone dwa gole, kilka chwil później trzecia bramka dla Śląska i nawet ambitna postawa po zmianie stron nie przyniosła powodzenia. Arka przegrała ze Śląskiem 4:1 i wyczerpała margines błędu przed ostatnimi meczami sezonu.

35. kolejka Lotto Ekstraklasy - grupa B

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia  4:1 (3:1)
Bramki: Pawelec 34', Pich 35', Biliński 41', Engels 60' - Sołdecki 15'

Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeban, Pawelec, Augusto (82' Lewandowski) - Kovacević (73' Stjepanović), Madej, Engels, Morioka, Pich - Biliński (83' Zwoliński)

Arka: Steinbors - Zbozień, Sołdecki, Sobieraj, Marciniak - Sambea, Łukasiewicz - Hofbauer (46' da Silva), Szwoch (46' Nalepa), Formella - Siemaszko (75' Zarandia)

Żółte kartki: Dankowski, Morioka - Hofbauer, Sołdecki, Marciniak, Nalepa, Sobieraj

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 7228

0 min - nie ma większego sensu przypominać, jak ważne jest to spotkanie - wystarczy spojrzeć na ligową tabelę.

0 min - dziś w wyjściowym składzie Arki kilka powrotów. Za wykartkowanego Marcjanika zagra Sołdecki, na bokach obrony zamiast Sochy i Warcholaka - Zbozień i Marciniak. Do środka pola, obok Sambei, wraca Łukasiewicz.

0 min - zagrożeni kartkami wykluczającymi z następnego meczu są: Hofbauer oraz niegrający od pierwszej minuty Socha i Warcholak.

0 min - spotkanie toczone będzie w wysokiej temperaturze, najwyższej w tym roku podczas meczów ligowych. Jesteśmy przekonani, że nie wpłynie to na naszych zawodników, którzy przecież ostatni mecz rozegrali zaledwie trzy dni temu.

0 min - zespoły wychodzą na murawę. Arka na żółto-niebiesko, gospodarze na zielono. Sędziowski rzut monetą wygrał kapitan Arki Krzysztof Sobieraj. Oby to był dobry znak!

1 min - gramy!

3 min - pierwsze sekundy pod znakiem spokojnej gry Arki, która pozostaje niemal bez przerwy w posiadaniu piłki.

6 min - pierwsza akcja Śląska i bliscy szczęścia byli gospodarze. Augusto zakończył akcję strzałem zza pola karnego i naprawdę niewiele się pomylił zawodnik z Wrocławia!

7 min - Arka odpowiedziała składną akcją w polu karnym Śląska i niedokładnym zagraniem z prawej strony w kierunku dalszego słupka.

12 min - znów składna akcja gdynian, rozpoczęta od własnej połowy boiska. Sytuację do strzału z 18 metrów wypracował sobie Formella, z czego skorzystał nasz zawodnik, ale trafił w światło bramki.

15 min - gooooollll dla Arki!!! Z autu wyrzucił piłkę Zbozień, a piłkę głową precyzyjnie uderzył Sołdecki!!!

17 min - bardzo ważne minuty przed Arką. Nie wolno skupić się tylko na obronie tego wyniku, trzeba wciąż niepokoić niepewną defensywę Śląska.

19 min - i znów Zbozień z autu, znów piłka spada na głowę Sołdeckiego, ale tym razem skierowana została nie w bramkę lecz do Siemaszki, a nasz napastnik na pozycji spalonej.

22 min - szybka akcja Arki, wyprowadził piłkę prawym skrzydłem Zbozień, ale niedokładne dośrodkowywał nasz obrońca.

25 min - groźna akcja gospodarzy, Engels z prawej strony naszego pola karnego szukał podaniem na 9-10 metr któregoś z kolegów, ale udało się zablokować to zagranie.

27 min - Hofbauer ukarany żółtą kartką i nie zagra z Ruchem.

29 min - Sołdecki przerywa akcję wrocławian ręką i otrzymuje żółtą kartkę. A dla Śląska rzut wolny z ok. 25 metrów.

31 min - Dankowski trafia w mur! A po chwili symuluje kolejny faul i otrzymuje żółtą kartkę.

33 min - kolejna żółta kartka. Tym razem dla Marciniaka. Trochę tego za dużo...

34 min - i remis... Pawelec pakuje z bliska piłkę do naszej bramki po tym, jak Pich zacentrował z rzutu wolnego. Wydaje się, że gol jednak nie powinien być uznany, bo piłka trafiła w rękę Morioki. Sędzia zdecydował inaczej.

35 min - Śląsk już prowadzi 2:1. Pich wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i dał prowadzenie Śląskowi.

40 min - rzut wolny dla Arki. Strzał Hofbauera z 30 metrów zablokowany.

41 min - 3:1 dla Śląska. Fatalnie stracił piłkę Sobieraj i Biliński popędził sam na bramkę Steinborsa. Łotewski bramkarz bez szans.

43 min - Arka stara się napierać, ale niedokładnie nasi zawodnicy centrują w pole karne gospodarzy.

45 min - szybka akcja Arki, Formella strzela po ziemi, a Pawełek niepewnie broni. Hofbauer nie zdążył z dobitką.

PRZERWA- wszystko zaczęło się pięknie od gola Sołdeckiego. Wydawało się, że kolejne minuty dobrze rozgrywamy, ale ostatni kwadrans wszystko odmienił. Najpierw kontrowersyjny gol Pawelca, a chwilę później Arkowcy zamiast szybko odbudować ustawienie, nadziali się kontrę i gol Picha. Potem jeszcze katastrofalny błąd Sobieraja i Śląsk w komfortowej sytuacji udał się na przerwę. Sytuacja jest bardzo zła, ale można, a nawet trzeba, podjąć walkę z gospodarzami. Nie można jednak popełniać tak banalnych błędów, a samemu wykazać się dokładnością i skutecznością w ofensywie.

46 min - Nalepa zmienia Szwocha, a da Silva Hofbauera.

46 min - ależ było blisko! Sobieraj miał piłkę na nodze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nalepy, ale ostatecznie piłkę zdołali gospodarze zablokować!

48 min - i znów dobra okazja dla Arki! Tym razem naciskany Siemaszko na 14 metrze nie zdołał oddać precyzyjnego strzału!

51 min - strata przy wyprowadzeniu piłki przez nasz zespół, Nalepa gonił Picha i 30 metrów przed naszą bramką sfaulował rywala. Żółta kartka.

52 min - rzut wolny Dankowskiego nieudany.

53 min - Zbozień znów znalazł wyrzutem z autu Sołdeckiego, ale nasz stoper nie posłał piłki w światło bramki. To była trudna sytuacja do oddania celnego strzału.

57 min - nieudany strzał z dystansu Morioki.

60 min - znów prosta strata w środku pola, piłka wędruje na prawe skrzydło do Engelsa, który po wejściu w pole karne pakuje piłkę do naszej siatki! 4:1 dla Śląska.

64 min - Zbozień przedarł się z piłką na prawym skrzydle, odegrał do Sambei, a ten zdecydował się na strzał zza pola karnego. Niestety niecelny.

66 min - zagrywał z rzutu wolnego Nalepa, posłał piłkę w pole karne, a chwilę później zawodnicy Arki otoczyli sędziego, bo ten nie odgwizdał rzutu karnego po zagraniu ręką przez Kovacevića...

69 min - rzut wolny dla Śląska spod linii bocznej. Wykonał go Pich, ale Arkowcy skutecznie się wybronili.

70 min - Morioka fauluje Łukasiewicza, co sędzia ocenił na żółtą kartkę.

71 min - teraz "żółtko" dla Sobieraja za faul na Bilińskim.

73 min - Zarandia gotowy do gry, ale zmiana w Śląsku. Stjepanović zastępuje Kovacevića.

74 min - kolejne wyjście sam na sam Bilińskiego, tym razem posłał piłkę ponad poprzeczką!

75 min - Zarandia na boisku, zmienił Siemaszkę.

76 min - rzut rożny dla Arki. Centruje Nalepa, ale Pawełek skutecznie piąstkuje.

76 min - Sołdecki w roli napastnika! Piłka spadła pod jego nogi w obrębie szesnastki gospodarzy, a Sołdecki położył zwodem jednego z rywali, lecz przy strzale został zablokowany!

78 min - Nalepa zacentrował z wolnego, ale na wysokości zadania stanął Pawełek pewnie chwytając piłkę.

78 min - Nalepa chciał prostopadłą piłką obsłużyć Formellę, ale za mocne zagranie Michała.

79 min - niecelny strzał Morioki z dystansu, ale niewiele pomylił się Japończyk.

82 min - Lewandowski za Augusto w zespole Śląska.

83 min - i ostatnia korekta w składzie gospodarzy. Zwoliński za Bilińskiego.

85 min - indywidualna akcja Zarandii zakończyła się niecelnym strzałem Gruzina.

87 min - stuprocentowa okazja dla wrocławian! Engels minął Marciniaka i wyłożył piłkę na 12 metr Zwolińskiemu, który przy strzale został zablokowany przez Zbozienia!

89 min - Lewandowski powstrzymał szarżującego w polu karnym Śląska Zarandię. Czysto.

90 min - niecelny strzał Formelli z dystansu.

90+1 min - trzy minuty doliczone. Lewandowski zagrał wzdłuż naszej bramki, ale dobrze spisali się nasi obrońcy, przecinając tor lotu piłki.

90+1 min - Nalepa z dystansu, a piłka po rykoszecie wpada w ręce Pawełka.

90+3 min - Nalepa mógł zmniejszyć rozmiary porażki, gdy po minięciu obrońcy wpadł z piłką w pole karne i poszukał strzałem dalszego rogu! Niestety chybił!

KONIEC - Arka ambitnie podeszła do drugiej odsłony spotkania, ale na niewiele to się zdało. Gdyby w dwóch pierwszych minutach tej części spotkania dopisała nam skuteczność, można byłoby jeszcze marzyć o korzystnym rozwoju wypadków. Stało się inaczej i Arka stanęła pod ścianą przed ostatnimi dwoma meczami sezonu.