08.04.2017

Statystyka meczu Pogoń - Arka.

Niestety, przełamania nie było. Arka poniosła kolejną porażkę i nie poprawiła swojego dorobku punktowego. Sytuacja w tabeli coraz trudniejsza. Przed nami jeszcze 2 kolejki i potem podział punktów i tabeli.

Mecz Arki w Szczecinie zaczął się od mocnego uderzenia, Najpierw Pogoń zdobyła prowadzenie po strzale Adama Frączczaka, ale już minutę później bramkę wyrównującą zdobył Przemysław Trytko, wykorzystując dośrodkowanie Marcina Warcholaka.

W tej części meczu oba zespoły miały jeszcze sytuacje na objęcie prowadzenia. W 27 min. Darek Formella źle uderzył, a potem Krzysztof Sobieraj wybił piłkę zmierzającą do bramki Arki.

Po przerwie sytuacja mogła się powtórzyć, jednak po kontrze Pogoni, kapitalnie w sytuacji sam na sam obronił Konrad Jałocha.

To było jednak "tylko" ostrzeżenie.  W 53 min. po raz drugi trafił Frączczak. Po meczu było po 11 minutach, gdy Pogoń w ciągu 4 minut zdobyła kolejne bramki (Delev i Rapa). Arka nie była w stanie się już z tego podnieść.

W doliczonym czasie gry Arka dobiła się sama, gdy po samobójczym trafieniu Michała Marcjanika padła piąta bramka dla gospodarzy.

W meczu czwartą kartkę otrzymał Mateusz Szwoch i nie zagra w meczu derbowym.

Na 9-te miejsce w tabeli wszech czasów pod względem liczby spotkań awansował Krzysztof Sobieraj.