04.04.2017

Arka- Wigry 2:4. Finał dla żółto-niebieskich!

Po 38. latach Arka zagra w finale Pucharu Polski! Rewanż z Wigrami miał być formalnością, a okazał się thrillerem, jakich kibice w Gdyni nie zaznali od bardzo dawna. Nasz zespół znów stracił cztery bramki, ale też potrafił dwie zdobyć i ostatecznie 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie zagrają "Arkowcy"!

1/2 finału Pucharu Polski - 2. mecz

Arka Gdynia - Wigry Suwałki  2:4  (0:2)

Bramki: Szwoch 50'(k), Hofbauer 64' - Kądzior 21', Zapolnik 45'(k), Cabrera 52', Kądzior 80'

Arka: Steinbors – Zbozień, Stolc, Marcjanik, Warcholak – Sambea (46' Nalepa), Hofbauer – Da Silva (41' Zarandia), Szwoch, Formella - Siemaszko

Wigry: Zoch – Remisz, Augustyniak, Kozak, Radecki, Kądzior, Cabrera (81' Ryczkowski), Bogusz, Wichtowski, Zapolnik, Adamek

Żółte kartki: Stolc, Hofbauer, Barisić, Steinbors - Zapolnik, Cabrera

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Widzów: 4476

0 min - wynik pierwszego meczu w Suwałkach nieco ostudził nam atmosferę półfinałowej batalii. Zwycięstwo Arki 3:0 spowodowało, że dzisiejszy mecz jest postrzegany przez wielu jako formalność. Trzeba jednak pamiętać, że Wigry są wiceliderem pierwszoligowej tabeli, a Arka nie ma za sobą najlepszego okresu w Ekstraklasie. Obowiązkowa jest zatem stuprocentowa koncentracja! Przekonujące zwycięstwo nad Wigrami może mieć również niebagatelne znaczenie psychologiczne w kontekście kolejnych meczów ligowych.

0 min - dziś trener Niciński postanowił powrócić do zestawienia obrony, które zagrało w Gliwicach. Nie ma zatem żadnego z obrońców, którzy grali w sobotnim, przegranym meczu z Górnikiem Łęczna.

0 min - w meczach pucharowych gra w tym sezonie Pavels Steinbors i nie inaczej jest dzisiaj. Poza tym na szpicy zobaczymy Rafała Siemaszkę, który spróbuje potwierdzić swoją wybitną formę strzelecką.

0 min - warto zwrócić uwagę na osobę sędziego Wojciecha Mycia z Lublina, który w swojej karierze ma zaledwie sześć spotkań na poziomie drugiej ligi, gdzie zadebiutował zaledwie jesienią ubiegłego roku. Dziś będzie rozjemcą w półfinale Pucharu Polski.

0 min - w bramce Wigier zobaczymy dziś Hieronima Zocha, wychowanka Unii Tczew, który pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w Arce.

0 min - dziś pogoda zgoła odmienna od tej, która towarzyszyła przy okazji sobotniego meczu z Górnikiem. Jest zdecydowanie chłodniej, a nad murawą unosi się delikatna mgła.

0 min - obie drużyny już na murawie. Arka na żółto-niebiesko, goście na niebiesko-biało.

1 min - gramy!

2 min - Wigry będą miały rzut wolny w okolicach narożnika naszego pola karnego.

2 min - Kądzior oddał silny strzał i trafił w boczną siatkę!

8 min - mecz powoli zaczyna przybierać oczekiwany dla nas przebieg. Arka coraz częściej piłka znajduje się w pobliżu szesnastki suwalskiej drużyny, choć na razie nie przekuwa się to na konkretne sytuacje bramkowe.

9 min - szybka akcja Wigier i doskonała okazja gości! Sam przed bramką znalazł się Cabrera i oddał celny strzał, który z linii bramkowej wybił Michał Marcjanik!

10 min - Przemek Stolc przerwał szybką akcje gości i obejrzał żółtą kartką.

11 min - na strzał z 23 metrów pokusił się Yannick Sambea. Niestety uderzenie okazało się niecelne.

16 min - od kilku minut przeważają goście. Rzut rożny wykonał Kądzior, ale uporali się z tym stałym fragmentem nasi obrońcy.

21 min - gol dla Wigier! Do zagranej z prawej strony piłki dochodzi Damian Kądzior i sprytnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonuje Steinborsa!

27 min - Stolc kapitalnym wślizgiem przerwał bardzo groźny atak Adamka i od razu zainicjował atak żółto-niebieskich. Niestety nasza szansa przepadła przed polem karnym Wigier, gdzie sędzia odgwizdał przewinienie Formelli.

29 min - rzut wolny spod linii bocznej wykonał oczywiście Kądzior, a piłkę z naszego pola karnego wybił da Silva.

30 min - analogiczna sytuacja po drugiej stronie boiska. Tym razem z rzutu wolnego centrował Szwoch, a piłka została dobrze wyłapana przez Zocha.

33 min - dobra akcja Arki. Dryblingiem popisał się Szwoch, który wpadł z piłką w pole karne, a przy strzale został zablokowany! Chwilę później przed bramkę zacentrował Warcholak, a nerwowo zachowali się obrońcy Wigier, którzy z dużymi problemami oddalili niebezpieczeństwo.

34 min - Hofbauer dośrodkował z rzutu rożnego, ale niedokładnie i Wigry przejęły piłkę.

36 min - nieudane dośrodkowanie Szwocha z lewego skrzydła i Zoch spokojnie złapał piłkę.

37 min - znów groźnie przed bramką Wigier. Szwoch był bliski oddania strzału, ale został zablokowany. O piłkę walczył jeszcze da Silva, ale został powalony na murawę. Sędzia nie dostrzegł faulu.

39 min - kontuzja da Silvy okazuje się poważniejsza i konieczna będzie zmiana. Do gry szykuje się Luka Zarandia.

41 min - Zarandia debiutuje w Arce! A my trzymamy kciuki za da Silvę, aby szybko był znów zdolny do gry.

42 min - rzut rożny wykonał Szwoch, zagotowało się w polu karnym Wigier, ale nie oddaliśmy strzału!

44 min - rzut karny dla Wigier! W polu karnym Arki pada Radecki powalony przez Sambeę!

45 min - gol dla Wigier! Zapolnik pewnie posłał piłkę w lewy róg! Rzucił się tam Steinbors, ale strzał był zbyt mocny i precyzyjny!

PRZERWA - niewiarygodny przebieg ma to spotkanie. Pierwszoligowe Wigry przed tym meczem nie miały nic do stracenia, postanowiły spróbować zaskoczyć Arkę i swój plan realizują z nadzwyczajną konsekwencją. Bardzo niepokoi natomiast dyspozycja gdynian, którzy na razie nie potrafią znaleźć sposobu na przeciwnika. Na domiar złego boisko z kontuzją opuścił Marcus da Silva i nie wiadomo, kiedy znów będzie zdolny do gry.

46 min - Rafał Siemaszko wznowił grę. Jedna zmiana w Arce. Opuścił boisko Sambea, wszedł Nalepa. kibice na stadionie nadal wspaniale dopingują. Brawo, tego z pewnością potrzebują teraz nasi zawodnicy!

47 min - nieudany strzał Augustyniaka z dystansu

48 min - Zapolnik otrzymuje żółtą kartkę za przerwanie akcji Zarandii.

49 min - rzut karny dla Arki! Zagranie ręką w polu karnym Wigier!

50 min - goooollll dla Arki! Bardzo pewna jedenastka w wykonaniu Mateusza Szwocha!

52 min - fantastyczny strzał Cabrery i mamy gola dla Wigier! Techniczny strzał Hiszpana z 16 metrów wpada do siatki! Ależ odpowiedź Wigier!

53 min - żółta kartka dla Hofbauera.

56 min - Steinbors tym razem broni lekki strzał Kądziora.

61 min - cóż za interwencja Zocha! Siemaszko skorzystał z błędu obrońców gości, odebrał im piłkę w polu karnym i strzelił z 9 metrów, a Zoch tylko sobie wiadomym sposobem odbił to uderzenie!

63 min - Siemaszko faulowany 25 metrów od bramki Zocha.

64 min - ależ gooooollllll!!! Hofbauer!!! Nieprawdopodobna bomba w samo okno!!! 2:3!!!

65 min - to chyba jedna z najpiękniejszych bramek jakie padły na tym stadionie od jego otwarcia. Krótko rozegrany rzut wolny przez Szwocha i strzał, który zerwał pajęczynę w okienka bramki!

69 min - rzut rożny wykonał Kądzior, a piłka po jego centrze spadła na głowę Adamka, który uderzył tuż przy słupku naszej bramki!

71 min - kapitalna akcja Siemaszki, który na 16 metrze wyłożył piłkę Nalepie, a ten źle ją przyjął i akcja spaliła na panewce!

72 min - znów rzut rożny wykonał Kądzior, ale tym razem bez błędu nasi obrońcy.

73 min - Cabrera otrzymuje żółtą kartkę za faul na Siemaszce.

74 min - Zarandia dobrze wyprowadził piłkę do Formelli na prawe skrzydło, lecz centra Darka zupełnie nieudana. Piłka poza boiskiem.

76 min - tym razem z prawej strony centrował Zbozień, piłka w rękach Zocha.

78 min - niestety Rafał Siemaszko przy pomocy sztabu medycznego opuszcza boisko. Źle to wygląda...

79 min - prawym skrzydłem przedarł się Kądzior, ale źle zagrał piłkę, którą łapie Steinbors.

80 min - to niewiarygodne, co zrobił teraz Steinbors! Wypuścił sobie piłkę, aby ją wybić, a zza pleców wyskoczył mu Kądzior, zabrał piłkę i skierował do siatki! 2:4!

80 min - za kontuzjowanego Siemaszkę wszedł Barisić

81 min - zmiana także w Wigrach. Ryczkowski za Cabrerę.

83 min - żółta kartka dla Barisića

87 min - Zarandia skutecznie powalczył na połowie przeciwnika, wywalczył piłkę, ale niedokładnie zagrał w pole karne do Formelli.

89 min - rzut wolny dla Wigier spod linii bocznej.

89 min - piłka w naszej siatce, ale jest spalony! Coś nieprawdopodobnego!

90 min - błyskawiczna kontra Arki! Niestety w kluczowym momencie Formella był na pozycji spalonej przy podaniu Nalepy!

90+1 min - ależ nerwy! Piłka trafia w naszą boczną siatkę!

90+2 min - żółta kartka dla Steinborsa za opóźnianie gry.

90+3 min - Zarandia świetnie zagrał z prawej strony, głową sięgnął piłkę Zarandia, ale przeniósł to nad poprzeczką.

KONIEC - JESTEŚMY W FINALE! Takich emocji dawno nie przeżyliśmy. Awans wisiał na włosku do ostatniej minuty, ale ostatecznie cztery bramki Wigier nie wystarczyły na to, by zagrać 2 maja na PGE Narodowym, bo dwa trafienia zanotowali żółto-niebiescy i w dwumeczu wygrali 5:4.