18.03.2017

Zwycięstwo juniorów starszych!

W meczu 19 kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów Arka wygrała z Górnikiem Zabrze 3:2 (2:1). Wszystkie bramki dla naszego zespołu zdobył Oskar Ryk.

Centralna Liga Juniorów - 19 kolejka

Arka Gdynia – Górnik Zabrze 3:2 (2:1)

Bramki: Ryk 3 (28' k., 37' k., 76') - 18', 75'

Arka: Więckowicz - Bednarski, Manteufel, Kozakowski, Grabowski, Szałecki (70' Wośk), Wieczorek, Gniadecki (77' Bugajewski), Ryk, Polański (60' Klecha), Łoś (80' Sarnowski)

Początek spotkania przyniósł bramkę dla Górnika. W 18 min., po rzucie rożnym, sędzia dopatrzył się faulu naszego golkipera i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Filip Żagiel. Arka zdołała jednak jeszcze przed przerwą odzyskać prowadzenie. W 28 min. piłkę na lewym skrzydle dostał Dominik Gniadecki, który minął obrońcę rywali, a ten nieprzepisowo powstrzymał go w polu karnym. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Oskar Ryk. W 37 min. ten sam zawodnik ponownie trafił do siatki z karnego. Tym razem w obrębie pola karnego faulowany był drugi z naszych skrzydłowych - Adrian Polański.

Po przerwie Górnik doprowadził do remisu. W 75 min. celnym uderzeniem z dystansu popisał się Żagiel. Radość gości nie trwała długo, bo już minutę później bramkę, którą określić można mianem „stadiony świata”, zdobył Ryk. Tym samym nasz pomocnik skompletował hat-trick i zapewnił żółto-niebieskim cenne 3 punkty. Goście starali się jeszcze atakować, jednak Arka skutecznie się broniła i utrzymała korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Początek spotkania nie ułożył się po naszej myśli. Przegrywaliśmy 0:1,  jednak potrafiliśmy odmienić obraz gry. Cieszę się z dyspozycji całego zespołu, chłopcy zostawili dziś dużo zdrowia na boisku. Trzy bramki Oskra Ryka były w pełni zasłużone. Ten zawodnik od dłuższego czasu prezentuje się bardzo dobrze, a jego trzecia bramka była ozdobą całego spotkania. W końcówce Górnik mocno przycisnął i musieliśmy się skutecznie bronić przed ich atakami. Jednak to my wyszliśmy z tego starcia obronną ręką. Należą się wielkie brawa dla całej drużyny.

Kolejne spotkanie Arka rozegra 25 marca z Zagłębiem Lubin.