04.03.2017

Cracovia - Arka 1:1. Cenny punkt!

Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy w Krakowie i rzeczywiście taka była. Z tym większym szacunkiem trzeba przyjąć punkt, który zespół Nicińskiego wywiózł z Grodu Kraka. Bramkę dla Arki, pierwszą od powrotu do naszej drużyny, zdobył Przemysław Trytko.

24. kolejka Lotto Ekstraklasy

Cracovia - Arka Gdynia  1:1 (0:1)
Bramki: Mihalik 55' - Trytko 42'

Cracovia: Sandomierski - Diego (46' Vestenicky), Malarczyk (69' Polczak), Wołąkiewicz, Deleu - Dąbrowski, Budziński - Wójcicki, Steblecki (46' Cetnarski), Mihalik - Piątek.

Arka: Jałocha - Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak - Sambea (63' Nalepa), Hofbauer - da Silva, Szwoch, Formella (71' Bożok) - Trytko (57' Siemaszko)

Żółte kartki: Wołąkiewicz - Marciniak, Szwoch

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 9255

0 min - po przerywniku pucharowym z Wigrami, trener Niciński wraca do składu, który dał mu zwycięstwo z Koroną 4:1.

0 min - szykuje się bardzo ciekawe spotkanie przy Kałuży. Gospodarze głośno mówią, że to dla nich mecz ostatniej szansy, aby móc myśleć o awansie do górnej ósemki. Arka ma dokładnie ten sam cel, więc w pełni satysfakcjonujące będą tylko trzy punkty.

0 min - piękna, wiosenna pogoda w Krakowie. Ponad 15 st.C powinno sprawić, że stadion Cracovii się zapełni, a piłkarze stworzą ciekawe widowisko.

0 min - w składzie Cracovii oczywiście nie mogło zabraknąć byłego Arkowca - Marcina Budzińskiego. Z kolei w Arce jeden były piłkarz Pasów - Adam Marciniak.

0 min - Tomasz Brzyski ma okazję zagrać dziś po raz trzeci w tym sezonie przeciwko Arce. Zarówno w barwach Legii, jak i Cracovii, musiał przełknąć gorycz porażki. Może dlatego trener Zieliński dziś posadził go na ławce?

0 min - dziś nasi młodzi stoperzy muszą znów pokazać pełnię swojego talentu. Cracovia w ostatnich ośmiu spotkaniach strzelała przynajmniej jednego gola! Uważać w sposób szczególny muszą na zdobywcę ośmiu goli w sezonie. Krzysztofa Piątka.

0 min - a przy Kałuży rozbrzmiewa Rota!

0 min - nadeszła kolej na hymn Cracovii i pieśń Macieja Maleńczuka.

0 min - drużyny już na murawie. Nie mogło być inaczej - Cracovia w biało-czerwonych pasach, Arka na żółto-niebiesko.

1 min - zaczęło się! Pierwsze kopnięcie piłki należało do Arki.

2 min - dobry początek Arki. Niewiele zabrakło, a podanie Hofbauera dotarłoby do wychodzącego na pozycję Formelli.

3 min - w odpowiedzi bardzo dobre wejście w nasze pole karne Budzińskiego, ale Marciniak świetnie zablokował podanie byłego Arkowca.

5 min - Arka w polu karnym gospodarzy. Było groźnie! Formella do Hofbauera, a ten szukał podaniem Trytki, lecz nieskutecznie.

8 min - znów niezłą akcją odpowiadają Pasy. Z prawej strony dobrze zacentrował Wójcicki, a Steblecki strzałem głową posłał piłkę nieznacznie nad poprzeczką naszej bramki!

11 min - dużo szczęścia teraz przy Arce! Marcin Budziński popisał się efektownym dryblingiem przed naszym polem karnym, a gdy wydawało się, że sędzia zdecyduje się odgwizdać rzut wolny, "Budzik" oddał strzał w poprzeczkę! Chwilę później piłkę złapał Jałocha.

13 min - da Silva faulowany przed polem karnym Cracovii. Będzie szansa dla żółto-niebieskich.

14 min - groźny strzał z wolnego oddał Hofbauer! Sandomierski z trudem odbija piłkę poza boisko!

16 min - krew na twarzy Adama Marciniaka i nasz obrońca wymaga pomocy masażystów.

18 min - niezła akcja gdynian zakończyła się zablokowanym uderzeniem Szwocha z 20 metrów.

20 min - efektowna szarża Przemka Stolca przynosi nam rzut rożny.

21 min - korner wykonał Hofbauer, ale Wołąkiewicz wybija piłkę poza szesnastkę Cracovii.

22 min - Deleu oddał niecelny strzał z dystansu.

23 min - Diego sfauloany przez Formellę z lewej strony naszego pola karnego. Może być groźnie.

24 min - zacentrował Budziński, lecz wprost na głowę Trytki.

25 min - nieudana próba strzału z dystansu Dąbrowskiego. To było ok. 35 metrów od naszej bramki.

27 min - po nieudanym dośrodkowaniu Hofbauera z rzutu wolnego, gospodarze wyprowadzili kontrę. Na szczęście błyskawicznie wracali nasi zawodnicy i udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

28 min - Cracovia bardzo sprytnie rozegrała rzut wolny, co zakończyło się dograniem pod naszą bramkę, gdzie Mihalik z niedużej odległości pudłuje!

31 min - Formella próbował dośrodkować w pole karne Cracovii do Trytki, ale zabrakło mu tym razem precyzji.

34 min - bardzo dobra interwencja Stolca w polu karnym, który uniemożliwił dojście do piłki Wójcickiemu.

36 min - pomocy tym razem wymaga Wójcicki. Skończy się na interwencji Stebleckiego.

37 min - znów wzorowo spisali się nasi obrońcy przy dośrodkowaniu Deleu. Chwilę później Malarczyk sfaulował Trytkę.

40 min - nareszcie znów jakaś ciekawsza akcja naszej drużyny. Szkoda, że Marcniakowi piłka uciekła za linię końcową...

41 min - tym razem Szwoch postanowił sfinalizować akcję strzałem z 30 metrów. To nie była dobra próba Mateusza.

42 min - gooolll dla Arki!!! Atakująca Cracovia nadziała się na kontrę Arki, w której Szwoch z wyczuciem podał do Trytki, a ten pobiegł z piłką w kierunku Sandomierskiego i zagrał piłkę tuż pod nim!!!

PRZERWA - Cracovia przeważa, stara się grać szybko i bardzo blisko Arkowców, ale nadziała się na jedną zabójczą kontrę, która daje naszej drużynie prowadzenie. Wynik mógł być inny, gdyby sędzia uznał, że piłka po strzale Budzińskiego znalazła się w naszej bramce. Stało się inaczej i to taktyka Arki okazuje się jak do tej pory skuteczniejsza. Z dużymi nadziejami oczekujemy na drugą połowę meczu!

46 min - druga połowa rozpoczęta. Podwójna zmiana w Cracovii. Zeszli Steblecki i Diego, weszli Cetnarski i Vestenicky.

46 min - Cetnarski "przywitał się" strzałem, który pewnie wyłapał Jałocha.

48 min - tym razem Jałocha miał kłopoty przy strzale Piątka! Rzut rożny nie przyniósł większego zagrożenia.

49 min - i kolejny strzał w kierunku naszej bramki. Na szczęście nie dopisała celność Vestenicky'emu.

50 min - rzut rożny wykonał Szwoch. Niestety poradzili sobie obrońcy z Krakowa.

53 min - brawa dla Marcjanika, który zablokował uderzenie Mihalika z 16 metrów.

55 min - Cracovia dopięła swego! Jaroslav Mihalik doszedł do piłki na 5 metrze zagranej przez Deleu i głową skierował ją do siatki! To pierwsze trafienie Słowaka dla Cracovii.

57 min - na boisku melduje się nasz joker - Rafał Siemaszko! Zmienia Przemka Trytkę.

60 min - piłka znów w naszej siatce, ale tym razem sędzia dostrzegł pozycję spaloną i wynik pozostaje bez zmian.

61 min - niecelny strzał Szwocha z 30 metrów po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z Hofbauerem.

63 min - kolejna niecelna próba strzału z dystansu Vestenicky'ego.

63 min - schodzi Yannick Sambea, a za niego pojawia się na boisku Michał Nalepa.

64 min - bardzo dobry rajd prawym skrzydłem da Silvy, który dopiero spod linii końcowej zagrywał do Siemaszki, a strzał piętą Rafała broni Sandomierski!

66 min - Arka znów dobrze przesunęła akcję pod pole karne gospodarzy, lecz zabrakło dobrego zagrania da Silvy do Siemaszki.

69 min - kontuzjowany jest Piotr Malarczyk, który nie może kontynuować gry. W jego miejsce pojawia się na boisku Piotr Polczak. To ostatnia zmiana w zespole Cracovii.

70 min - Sandomierski łapie piłkę po strzale głową da Silvy! Idealną piłkę posłał w pole karne Nalepa.

71 min - ostatnia zmiana także w Arce. Bożok za Formellę.

72 min - ojjj nie uśmiechnęło się szczęście do Siemaszki! da Silva posłał piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a Sandomierski wypuścił ja z rąk w ułamek sekundy po tym, jak minął go Siemaszko!

74 min - niebezpieczne zagranie Marciniaka i żółta kartka dla naszego zawodnika.

78 min - okazja dla Cracovii. Rzut wolny z ok. 35 metrów od naszej bramki.

79 min - z wolnego zagrał Cetnarski, piłka długo nie opuszczała naszej szesnastki, aż w końcu wpadła w ręce Jałochy.

80 min - efektowna koronkowa akcja Arki, a konkretnie Szwocha i Marcjanika pod polem karnym gospodarzy, ale ostatnie podanie do Mateusza nie było dokładne...

81 min - kartka dla Szwocha za faul na Wołąkiewiczu.

82 min - bliska szczęścia była Cracovia! Mihalik precyzyjnie zagrał z lewej strony na 12 metr, a tam minimalnie niecelnie główkował Cetnarski!

87 min - ależ teraz było blisko! Piłkę z autu wrzucał Marciniak, da Silva ją przedłużył na dalszy słupek, a zamykający akcję Szwoch uderzył głową, co jednak jakimś cudem odbił Sandomierski!

89 min - ponownie niewiele zabrakło Arce do zdobycia zwycięskiej bramki! Bożok zagrał spod końcowej linii na 12 metr, a obrońcy Pasów w ostatniej chwili zablokowali Hofbauera!

90 min - ten mecz potrwa jeszcze 4 minuty.

90+1 min - żółta kartka dla Wołąkiewicza za faul taktyczny na Siemaszce.

90+2 min - dwie nieudane próby strzału z dystansu Hofbauera. najpierw Austriak został zablokowany, a poprawka była niecelna.

KONIEC - zespół Cracovii bardzo ofensywnie przystąpił do drugiej połowy i nagrodził siebie za tą grę wyrównującym golem. W końcówce więcej sił zachowali żółto-niebiescy i to oni mogli ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Skończyło się na podziale punktów, który z pewnością bardziej satysfakcjonuje naszą drużynę.