01.01.2017

Oldboje Arki odzyskali Noworoczny Puchar!

Arka po roku odzyskała noworoczny puchar. W meczu oldbojów Arki i Bałtyku żółto-niebiescy zrewanżowali się za porażkę w ub. roku wygrywając 4:2 (3:1). Tym samym puchar jest ponownie Żółto-Niebieski!

Zapraszamy na materiał wideo  Arka.TV

28 noworoczny mecz oldbojów:

Bałtyk - Arka 2:4 (1:3)

Bramki: Rzepka 15’, Broner 65' – Ulanowski 9’, Turski 11', Kowalski 19', Wilczyński 50'

Bałtyk: Stanik - Jakus, A.Sobczak, Freiberg, Cirkowski - Broner, Adamus, Budziwojski, Czuk - Wasilewski, Rzepka oraz Koziara, Lewandowski, Waszkowicz

Trener: Andrzej Bussler

Arka: W. Żemojtel (Głąbiński) – Kowalski, J.Szewczyk, Hoppe,  Laskowski – Dampc, Gruchała,  Ulanowski, Tiurski – Hebel, Korynt oraz (zmiany tzw. "lotne") Kaszubowski, Glaza, Hering, Wilczyński, Pawlicki, Meronow, Rutkowski

Trenerzy: Jacek Kaszubowski, as. Mieczysław Rajski, Czesław Boguszewicz.

Bez korzystających z krótkich urlopów trenerów Nicińskiego, Witta i Krupskiego przystępowali do noworocznej walki o odzyskanie pucharu oldboje Arki. Okazało się, że ich koledzy  odpowiednio zmobilizowali przez grającego trenera Jacka Kaszubowskiego,  nie zawiedli i zrewanżowali się Bałtykowi za porażkę z ub. roku.

Zaczęło się tradycyjnie od toastu i wspólnego zdjęcia.

Trener Kaszubowski "dopilnował" wszystkich, aby szybko położyli się  spać i w dobrej formie stawili się na stadionie rugby.

To się w pełni udało. Arka wygrała pewnie mając przez cały mecz pełną kontrolę. Zespół grał spokojnie i konsekwentnie.  Wygraną ułatwiło szybkie objęcie prowadzenia.

Już w 9 minucie Dariusz Ulanowski kapitalnym strzałem z ponad 30 metrów zdjął pajęczynę w bramce Bałtyku. Dwie minuty później  bramkarza biało-niebieskich złapał „na wykroku” Robert Turski.

Dość szybko bo w 15 minucie odpowiedział Piotr Rzepka, który w swoim stylu  zdobył bramkę strzałem z woleja.

Arka nie chciała doprowadzać do nerwowej końcówki i  już cztery minuty później  Łukasz Kowalski  po dwójkowej akcji Kaszubowski-Turski ponownie wyprowadził Arkę na dwubramkowe prowadzenie.

Gdy po przerwie Robert Wilczyński celnym trafieniem w długi róg podwyższył prowadzenie na 4:1, zapowiadało się na wysokie zwycięstwo żółto-niebieskich.  Kwadrans przed końcem asystą do Tomasza Bronera popisał się Piotr Rzepka i Bałtyk zmniejszył rozmiary porażki na 2:4.

Tym razem tylko z boku walce przyglądał się Prezes Arki Wojciech Pertkiewicz.  Tu obok Jacka Pietrzykowskiego i Czesława Boguszewicza.

Obrońca pucharu musi jednak co najmniej zremisować, tak więc  Arka odzyskała puchar i za rok będzie go po raz kolejny bronić.

Walki nie brakowało i panowie pokazali, że są wciąż w znakomitej formie!

Gratulujemy naszym oldbojom pierwszego w 2017 roku sukcesu!