06.11.2016

Juniorzy młodsi rozgromili KTS-K Luzino.

Rzadko spotykanym wynikiem zakończyło się spotkanie juniorów młodszych Arki z KTS-K Luzino. Żółto-niebiescy wygrali aż 11:1 (5:0) i awansowali na pozycję lidera tabeli.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych – 11 kolejka

Arka Gdynia – KTS-K Luzino 11:1 (5:0)

Bramki: Młyński 3', Łoś 3 (27', 28', 40'), Szopa 2 (30', 80'), Szwoch 3 (46', 66', 69'), Bachleda Maciej 59', Cierocki 77'

Arka: Schwarz - Grądziel, Lisiecki (41' Matejek), Blok (60' Lewiński), Szopa, Sobczak (60' Cierocki), Poręba, Młyński (41' Szwoch), Komsta (55' Bachleda Mateusz), Kreft, Łoś (41' Bachleda Maciej)

Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka nie pozostawili rywalom wątpliwości i odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, w której żółto-niebiescy pięciokrotnie trafiali do siatki.

Wynik meczu otworzył już w 3 min. celnym strzałem głową Mateusz Młyński. Potem w ciągu 3 minut Arka zdobyła trzy kolejne bramki. W 27 i 28 min. trafił Jan Łoś, a w 30 min. Krystian Szopa. Tuż przed przerwą na 5:0 podwyższył Łoś, zdobywając swoją trzecią bramkę w tym meczu.

Po przerwie nasi zawodnicy nie zwolnili tempa i jeszcze sześć razy pokonali bramkarza zespołu z Luzina. Autorami bramek w drugiej połowie byli: trzykrotnie Artur Szwoch, Maciej Bachleda, Jakub Cierocki oraz Szopa, który w 80 min. strzelił swojego drugiego gola w tym meczu i ustalił wynik na 11:1.

Trener Janczak po meczu:

- Cieszy zwycięstwo oraz skuteczność, której brakowało we wcześniejszych meczach. Jestem też zadowolony z tego, że chłopcy, mimo wysokiego prowadzenia, nie zwalniani tempa i grali zespołowo do końca meczu.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce Lechii Gdańsk w Słupsku, Arka została nowym liderem tabeli z 27 pkt. na koncie. Szansa na powiększenie tego dorobku w meczu z Jaguarem Gdańsk w przyszłą niedzielę.