26.07.2016

1/32 Pucharu Polski: Arka z awansem. Rominta Gołdap pokonana 4:1.

Między meczami ligowymi  z Wisłą i Ruchem, dzisiaj Arka rozgrywała na wyjeździe mecz 1/32 Pucharu Polski z Romintą Gołdap. Arka nie dała szans gospodarzom wygrywając pewnie 4:1 (2:0). Zwycięzca tego meczu zagra w 1/16  z Olimpią Zambrów.

1/32 Pucharu Polski

Rominta Gołdap - Arka Gdynia 1:4 (0:2)

Bramki: Marciniak 20' , Siemaszko 27', Lewicki 62', Stolc 76' - Mościński 90'

Rominta: Gąsiorowski - Mościński, Dyniszuk (86' Zajączkowski), Kamiński (60' Sirant), Kułak, Koszycki, Piwko, Molski, Paszkowski, Waszkiewicz, Prusinowski (69' Jagłowski)

Arka: Steinbors - Zbozień, Stolc, Sobieraj, Wojowski - Błąd (73' Marcjanik), Marciniak (63' Szwoch), Mosiejko, Yussuff -  Siemaszko (70' Węsierski) - Lewicki

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
żółta kartka: Wojowski, Mosiejko

W meczu tym trener Grzegorz Niciński dła szansę gry nowym zawodnikom, którzy jeszcze nie mieli okazji pokazać się w lidze. Od początku grali Pavels Steinbors,  Damian Zbozień i Szymon Lewicki, którzy debiutowali w Arce.

W Gdyni zostali: Sambea, Łukasiewicz, Da Silva, Zjawiński i Bożok. 229 mecz w barwach Arki rozegra Krzysztof Sobieraj.

Nasi rezerwowi: Jałocha, Socha, Sołdecki, Warcholak, Marcjanik, Szwoch, Węsierski.

Zapis naszej relacji z meczu:

Zapowiadają się trudne warunki gry. Jest parno, a stadion położony w niecce, omija dzisiaj nawet niewielki wiatr.

Rominta w nowym sezonie grać będzie w 4 lidze. W ub. zajęła w sowjej grupie 13 miejsce i wskutek reorganizacji spadła. Najlepszym strzelcem zespołu był Michał Mościński.

Arka dzisiaj na niebiesko, gospodarze biało-czarni. Zwyczajowo na trybunach Rominty 100 osób, a dzisiaj ponad 500!

Pierwszy kwadrans za nami. Arka  w przewadze, a gospodarze próbowali ambitnie kontrować. Widać, że dopóki starczy im sił, będą się chcieli postawić drużynie z Ekstrakalsy.

Najlepsze sytuacje Arki w pierwszym okresie gry:

3 min. – dobra okazja, rzut wolny z bocznej strefy boiska, centra Błąda, bramkarz łapie piłkę.

6 min. – seria rzutów rożnych, ale nie udaje się poważniej zagrozić bramce gospodarzy.

9 min. – Zbozień do Siemaszko, ten w sytuacji sam na sam, ale Rafał nie trafił w bramkę.

Wreszcie przewaga Arki udokumentowana w 20 min. Wojowski podaje z rzutu rożnego, a Adam Marciniak pewnym strzałem nogą pakuje piłkę do siatki Prowadzimy 1:0!

Przewaga Arki narasta. Kolejne znakomite sytuacje:

23 min. – Siemaszko podawał, Lewicki próbuje lobować bramkarza, ale za mocno. Było bardzo blisko!

25 min. - kolejna akcja Siemaszko-Lewicki. Strzał Lewickiego w boczną siatkę.

27 min. - tym razem skutecznie. Rashid zagrał w pole karne, a Siemaszko strzałem nogą nie daje szans bramkarzowi! 2:0 dla Arki!

31 min. - przerwa na uzupełnienie płynów.

Drugi kwadrans podsumowują dwie zdobyte bramki. Nasi niemal cały czas w posiadaniu piłki, wymieniają dużo podań miedzy sobą w środkowej strefie.

36 min. - po przerwie technicznej pierwsza groźna sytuacja pod naszą bramką. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony, piłka bezkarnie przeleciała przez naszą szesnastkę, nikt jej nie sięgnął!

40 min – w odpowiedzi kontra Arki. Wojowski do Błąda, ten wpada w pole karne i strzela w bramkarza.

41 min - Arka blisko trzeciego trafienia. Siemaszko ponownie w sytuacji sam na sam, tym razem strzela w bramkarza.

45 min - koniec I połowy. Prowadzimy 2:0! PRZERWA

46 min. - zaczęliśmy 2 połowę bez zmian.

48 min - krótkie rozegranie rzutu rożnego Wojowskiego z Błądem. Adrian centruje, a Lewicki strzela w poprzeczkę! Piłka wraca pod nogi Błąda, ten znów centruje,  tym razem Yussuff główkuje w czystej sytuacji tuż ponad bramką.

50 min. - żółta kartka dla Wojowskiego. Paweł przewrócił się w polu karnym i sędzia uznał to za próbę wymuszenia.

62 min -  Lewicki wbiegł w pole karne z piłką i nie daje szans bramkarzowi. Dogrywał Zbozień. 3:0 dla Arki!

63 min. - Szwoch za Marciniaka.

66 min - groźna akcja Rominty i ratuje nas słupek.

70 min - debiut Mateusza Węsierskiego w Arce, który zmienia Siemaszkę.

73 min - Marcjanik za Błąda.

76 min. - Arka odebrała piłkę w środku pola. Podanie Lewickiego do Stolca, który wbiegł w pole karne i strzelił na 4:0!

78 min – Szwoch do Lewickiego, ten wykłada Zbozieniowi, a Zbozień posyła piłkę tuż obok słupka.

81 min - żółta kartka dla Mosiejki.

90 min - gospodarze trafiają w doliczonym czasie gry. Zdobywcą bramki Mościński.

Koniec. Arka z awansem do 1/16 Pucharu Polski.  Tam czeka na nas Olimpia Zambrów.