08.05.2016

Komplet juniorów! Relacje.

Świetny weekend mają za sobą nasze zespoły juniorskie. Obie ekipy wygrały swoje mecze nie tracąc bramki!

Podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali z Pomologią, co gwarantuje im bardziej spokojny finisz w 2 ostatnich kolejkach.  Przed nimi mecze w Zabrzu z Górnikiem oraz u siebie z Zawiszą.

Juniorzy młodsi wysoko wygrali z Zawiszą 4:0 i zbliżyli się do 3 drużyn na 1 "oczko". Przed nimi walka o kolejne punkty i szansa na poprawienie lokaty.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 8 kolejka:

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 4:0 (1:0)

Bramki: Kafka 6' , Polański 49' , Bugajewski 70',  Klecha 74'.

Arka: Więckowicz, Skierka, Wieczorek, POlański, Grabowski (74' Manteufel), Nowakowski, Nowicki B., Ryk (64' Klecha), Bugajewski, Kafka, Brojek (61' Sarnowski).

Już w 6 minucie bramkarz gości popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki i podał ją do... Wojtka Kafki, który płaskim strzałem w prawy róg bramki otworzył wynik. Kolejne dobre okazje do podwyższenia wyniku mieli Bugajewski i ponownie Kafka.

Kolejne padły w 2 połowie. Tuż po przerwie świetne podanie wykorzystał Polański.  Kolejne bramki dołożyli Bugajewski i Klecha.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 28. kolejka:

Arka Gdynia - Pomologia Prószków 3:0 (1:0)

Bramki: Wolak 26', Hołtyn 43' , samob. 55'

Arka:  Moczadło, Gębiś, Kaszorek, Sikorski, Krakowiak, Hołtyn, Wolak, Bach (65' Gabor), Łyszyk, Hebel (75' Ziarkowski), Węsierski (70' Wośk)

żółta kartka: Łyszyk

Od początku pierwszej połowy lekką przewagę osiągneli "Arkowcy", ale goście groźnie kontratakowali i niebezpieczni byli przy stałych fragmentach gry. W 14 min. przed szansą stanął Wolak, który lobował bramkarza, ten jednak nie dał się zaskoczyć. Ten sam zawodnik w 26 min. dał prowadzenie Arce po rzucie rożnym wykonywanym przez Łyszyka.

W dalszej części meczu gospodarze dobrze i skutecznie grali w defensywie oraz stwarzali ciekawe sytuacje bramkowe. W 43 min. po jednej z takich akcji dośrodkował Gębiś, a bramkę na 2:0 głową zdobył Hołtyn.

W drugiej połowie przewaga naszej drużyny wzrastała. Podopieczni Krzysztofa Janczaka grali swobodnie i konsekwentnie. W 55 min. po bardzo ładnej akcji prawą stroną Wolak dograł piłkę w pole karne, gdzie Bach zmusił obrońcę do interwencji, w wyniku czego ten wbił piłkę do swojej bramki. Jeszcze w 90 min. Ziarkowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.