20.11.2015

Zawisza - Arka 2:2. Podział punktów w Bydgoszczy.

Dwukrotnie Arka obejmowała prowadzenie w meczu z Zawiszą, ale za każdym razem Kamil Drygas zdołał wyrównać wynik. Mamy czego żałować, bo zwycięstwo wymknęło się nam w doliczonym czasie gry.

18. kolejka I ligi

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 2:2 (0:1)
Bramki: Drygas 75'(k), 90+1' - Nalepa 24', da Silva 81'

Zawisza: Sapela - Drygas, Kamiński, Kona (70' Łukowski), Lewicki, Smektała, Stawarczyk, Nykiel, Mica, Nawotczyński, Patejuk (62' Alaverdashvili).

Arka: Jałocha - Stolc, Marcjanik, Fialho, Warcholak - da Silva, Łukasiewicz, Bożok (78' Tomasiewicz), Yussuff (83' Wojowski) - Nalepa - Abbott (90' Renusz).

Żółte kartki: Nykiel, Nawotczyński - Warcholak, Nalepa

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

0 min - na godzinę przed meczem w Bydgoszczy nie pada, czego raczej przez cały dzień trudno się było spodziewać. Pogoda zatem sprzyja, ale trzeba pamiętać, że warunki do gry zawsze są takie same dla obu drużyn.

0 min - w składzie gospodarzy dziś jeden zawodnik z żółto-niebieską przeszłością -  Łukasz Nawotczyński. W Arce grę w Bydgoszczy pamięta oczywiście Paweł Abbott

0 min - na razie trybuny w Bydgoszczy nie różnią się od tych z Głogowa, gdzie mecz był zamknięty dla kibiców. Spodziewamy się jednak, że na stadionie pojawi się przynajmniej tysiąc kibiców, czyli liczbaa zbliżona do tego, co miało miejsce na innych meczach w tym sezonie w Bydgoszczy.

0 min - dziś trener Niciński zdecydował się postawić na linię defensywną, która zagrała na "0" w Głogowie przed tygodniem. Jedyną zmianą w całej pierwszej jedenastce jest obecność w niej Michała Nalepy kosztem Grzegorza Tomasiewicza.

0 min - na boisku nie pojawi się z pewnością Rafał Siemaszko, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.

0 min - Arka dziś w jednolitych białych strojach. Gospodarze w swoich tradycyjnych niebiesko-czarnych kompletach.

1 min - zaczęła Arka! Nalepa ustawia się tuż za plecami Abbotta, a na lewym skrzydle gra Yussuff.

3 min - z centrą da Silvy uporali się gospodarze, ale będziemy zaczynać z narożnika boiska.

4 min - korner bez zagrożenia bramce Sapeli.

6 min - Nykiel posłał piłkę w nasze pole karne, ale udało się nam ja szybko wybić

7 min - rzut wolny dla Zawiszy z odległości około 25 metrów od bramki Jałochy. Uderzenia spróbował Mica, ale trafił prosto w nasz mur.

9 min - było gorąco w naszym polu karnym! Zacentrował Smektała, nieskutecznie interweniowali nasi obrońcy, ale na szczęście udało im się udaremnić wykończenie akcji przez Micę!

10 min - Nykiel faulował wychodzącego z szybką akcją da Silvę i zasłużenie zobaczył żółtą kartkę.

12 min - Yussuff skutecznie powalczył o piłkę z Kamińskim, ale nie zdołaliśmy z tego skorzystać.

13 min - Smektała miał niezłą okazję na zagrożenie bramce Arki! Wszystko działo się po dośrodkowaniu Nykiela i niewystarczająco długim wybiciu piłki głową przez Fialho.

15 min - pierwszy kwadrans pod dyktando gospodarzy. Miejmy nadzieję, że za chwilę przeprowadzimy kilka akcji, które nieco przygaszą zapędy Zawiszy.

19 min - piłka w bramce Zawiszy, ale nie ma zaliczonego trafienia dla Arki! Piłkę wzdłuż linii końcowej zagrał pod bramkę Abbott, niepewna interwencja Sapeli, a futbolówka trafia w rekę Nalepy, co nie umknęło uwadze sędziego Lasyka.

22 min - strzał Patejuka bardzo mocny i bardzo niecelny.

23 min - Warcholak ogląda zółtą kartkę za faul na Drygasie

24 min - gooollll dla Arki!!! Fatalne zachowanie Sapeli, który skiksował i właściwie podał piłkę do da Silvy. Ten zagrał do Nalepy, który miał czas, żeby ją przyjąć i uderzyć pewnie pod poprzeczkę z 10 metrów!

32 min - gol wyraźnie zniechęcił bydgoszczan do ofensywnej gry. Arka teraz dłużej utrzymuje się przy piłce i stara się spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

35 min - da Silva zabawił się ze swoimi rywalami. Zagranie do Nalepy również było niezłym pomysłem na tą akcję, ale szkoda, że Michał nieco za mocno wypuścił sobie piłkę i stracił ją tuż przed polem karnym.

36 min - najlepsza okazja Zawiszy na zdobycie bramki! Świetna centra Mici na siódmy metr, gdzie akcję zamykał Lewicki. Jałocha był o włos wolniejszy od zawodnika gospodarzy, ale skutecznie udaremnił mu oddanie celnego strzału!

38 min - tym razem dobra akcja Arki, zakończona niecelnym strzałem Nalepy z 18 metrów!

41 min - mogło być niebezpiecznie pod naszą bramką, ale dobrze interweniował Stolc i wybija piłkę daleko poza szesnastkę.

42 min - niepotrzebny faul przed naszym polem karnym. Przed szansą staną bydgoszczanie.

43 min - tym razem uderzał Patejuk, ale powtórzył "wyczyn" Mici sprzed kilkunastu minut i trafił w mur obrońców Arki.

44 min - dobre zachowanie Yussuffa, który znów przejął piłkę na połowie gospodarzy. Szkoda tylko, że nie zrozumiał się z Abbottem przy rozegraniu piłki na wysokości pola karnego.

PRZERWA - w dobrych humorach schodzą gdynianie do szatni. Mecz ma wyrównany przebieg, ale to gospodarzom przytrafił się katastrofalny błąd, który z zimną krwią wykorzystał Michał Nalepa. Zawisza potrafi jednak zbudować akcję pod naszą bramką, gdzie brakuje mu skuteczności, ale też przyzwoicie spisują się nasi obrońcy.

46 min - Zawisza rozpoczął drugą połowę

46 min - zaczęło się od żółtej kartki dla Nalepy za faul na Macieju Konie.

49 min - dobre wyjście z bramki Jałochy, który uprzedził w ostatniej chwili Lewickiego!

51 min - bład w środku pola gospodarzy i piłkę przejął Yussuff. Akcję rozegrał indywidualnie, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

52 min - korner nie przyniósł nam zagrożenia bramce Sapeli.

53 min - błąd tym razem Arki, ale szybko wróciliśmy do defensywy i udaremniliśmy gospodarzom stworzenie niebezpiecznej sytuacji w naszym polu karnym

57 min - pomocy masażystów potrzebuje Drygas i mamy przerwę w grze.

58 min - indywidualna akcja Warcholaka zakończyła się faulem na naszym obrońcy na 22-23 metrze od bramki Sapeli.

59 min - Nalepa zacentrował w pole karne, gdzie adresatem tego zagrania był Abbott. Gospodarze jednak łatwo odczytali zamiary naszych zawodników.

60 min - Jałocha kapitalnie broni mocny strzał Kony w okolice okienka!

62 min - Alaverdashvili zmienia Patejuka

63 min - Yussuff gonił piłkę aż do linii końcowej boiska, ale ostatecznie obrońcy spokojnie asekurowali futbolówkę.

64 min - błąd Stolca, który źle obliczył lot piłki i musiał faulować rywala tuż przy linii końcowej boiska.

65 min - rzut wolny wykonał Mica, Nykiel główkuje, ale nie trafia w światło bramki!

67 min - Bożok wyprowadził szybką kontrę i wyłożył piłkę na strzał Abbottowi. Ten uderza jednak w boczną siatkę!

68 min - Marcus da Silva o włos od podwyższenia wyniku! Jego strzał z 10 metrów dobrze broni Sapela! Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra wrzutka Warcholaka.

69 min - a teraz bardzo groźnie pod naszą bramką! Jałocha ostatecznie chwyta piłkę po tym, jak Lewicki źle przyjął stojąc w polu bramkowym.

70 min - Łukowski zmienia Konę. Na razie nic nie zmienia w swoim zespole Grzegorz Niciński.

72 min - groźnie uderzył po ziemi z 25 metrów Drygas. Jałocha jednak odbija piłkę, do której zaraz dobiega Nalepa i oddala niebezpieczeństwo.

73 min - rzut wolny w okolicy narożnika naszego pola karnego. Centruje Mica, ale Lewicki lekko dotyka piłkę, która opuszcza boisko. Wcześniej żółtą kartkę obejrzał Bożok

74 min - karny dla Zawiszy! Stolc sfaulował Łukowskiego!

75 min - Drygas pewnie pokonuje Jałochę! Niestety 1:1.

76 min - Lewicki uderza niebezpiecznie głową z 7 metrów, ale pudłuje!

77 min - żółta kartka dla Nawotczyńskiego.

78 min - na boisku pojawia się Tomasiewicz, który zastępuje Bożoka.

80 min - Jałocha pewnie przejmuje dośrodkowanie Kamińskiego na 10-tym metrze.

80 min - będziemy mieli rzut wolny tuż przy narożnika pola karnego gospodarzy. Centrować będzie da Silva.

81 min - gooooolllll!!! Marcus zamiast dośrodkować, precyzyjnie uderzył w okienko bramki Sapeli!!! 2:1!

83 min - Wojowski na boisku zastępuje Yussuffa.

85 min - Tomasiewicz dobrze zagrywa ze skrzydła w pole karne, ale Abbott minimalnie przegrywa wyścig o piłkę z Sapelą.

86 min - teraz mądrze gra Arka, stara się utrzymywać przy piłce i daje się faulować rywalom, co oczywiście spowalnia grę.

87 min - groźne, choć niecelne uderzenie Smektały z 20 metrów!

89 min - Zawisza atakuje. Najpierw Marcjanik dobrze wybija piłkę zawieszoną w naszym polu karnym, a chwilę później Drygas strzela ponad poprzeczką bramki Jałochy.

89 min - Arka odpowiada akcją Abbotta z Wojowskim. Abbott podaje piętą do Pawła, ale ten nie zdołał wyprzedzić Sapeli, który z problemami, ale chwyta piłkę.

90 min - sędzia dolicza trzy minuty.

90+1 min - niestety znów mamy remis! Drygas okazał się najsprytniejszy w naszym polu karnym i pakuje ją do siatki!

90+2 min - Nalepa miał idealną okazję, aby dać znów Arce prowadzenie! Renusz przejął piłkę przy polu karnym gospodarzy, wykłada ją Nalepie, ale płaski strzał Michała mija słupek z niewłaściwej strony!

KONIEC - trafienie Michała Nalepy i piękny gol Marcusa da Silvy okazało się zbyt małym dorobkiem, aby w Bydgoszczy sięgnąć po komplet punktów. Zawisza dwukrotnie doprowadzał do wyrównania za sprawą Kamila Drygasa. Po raz drugi dokonał tego w doliczonym czasie gry...