17.11.2015

Arka Gdynia na półmetku rozgrywek.

Arka Gdynia zajmuje drugie miejsce po pierwszej części sezonu 2015/16. Zespół Grzegorza Nicińskiego zgromadził 32 punkty, co jest najlepszym wynikiem od spadku z ekstraklasy. Żółto-niebiescy mają też zaledwie dwa "oczka" straty do prowadzącej Wisły Płock.

Arka nie tylko udanie rozpoczęła rozgrywki, ale świetnie zakończyła też rundę jesienną. Gdynianie notują właśnie serię trzech zwycięstw z rzędu. Nasza drużyna wygrała ostatnio z Chojniczanką (3:2), Dolcanem Ząbki (3:2) oraz Chrobrym Głogów (1:0).

Dzięki temu znacząco poprawiła się sytuacja ekipy Grzegorza Nicińskiego. Żółto-niebiescy wskoczyli na drugą pozycję w tabeli, choć należy mieć na uwadze fakt, że jeden mecz rozegrało trzecie Zagłębie Sosnowiec. Mimo to w Arce mają powody do zadowolenia.

To najlepszy wynik od spadku z ekstraklasy. Poprzedni rekord pochodził z sezonu 2013/14, kiedy to na półmetku gdynianie mieli na swoim koncie 27 "oczek". Warto dodać, że wówczas zakończyli sezon na czwartej pozycji.

Co istotne, druga część rozgrywek w wykonaniu Arki jest zazwyczaj lepsza od pierwszej. Najlepiej żółto-niebiescy spisali się w rundzie wiosennej sezonu 2012/13, kiedy to wzbogacili swój dorobek az o 33 "oczka".

Co ciekawe, od momentu spadku jeszcze nigdy różnica między naszym zespołem a liderem nie była tak mała. Aktualnie są to zaledwie dwa punkty, które gdynianie mogą zniwelować niebawem w bezpośrednim starciu. W każdym razie poprzedni najlepszy wynik to pięć "oczek" sprzed dwóch lat. W pozostałych przypadkach Arka traciła 12 (2014/15), 16 (2012/13) i 11 punktów (2011/12).

Najskuteczniejszym graczem w talii Nicińskiego jest Paweł Abbott. Doświadczony napastnik zdobył w 16 meczach ligowych 6 goli. Średnio 33-letni piłkarz trafia do siatki rywala co 215 minut. Za nim plasują się Rafał Siemaszko (5 trafień i gol co 235 minut) oraz Michał Nalepa (4 bramki, średnio co 306 minut). Wymieniony tercet zdobył zatem w sumie 15 z 33 goli całej drużyny. Daje to blisko 45,5 procent.