06.11.2015

Statystyka meczu Arka- Dolcan: 5 bramek i wielkie emocje!

Dolcan potwierdził w Gdyni, źe wysokie miejsce w tabeli nie jest przypadkowe. W pierwszej połowie goście szybko objęli prowadzenie , a potem rozbitą nieco Arkę skarcili po raz drugi w 24 min. W obu sytuacjach skutecznym egzekutorem okazał się Marcin Krzywicki.

Potem goście mogli załatwić sprawę , gdy Krzywicki po raz trzeci mógł skierować piłkę do siatki, lecz zwlekał z oddaniem strzału i trafił w leżącego Jałochę.

Takie okazje się mszczą. Michał Nalepa  dał nadzieję naszej drużynie dopadając do piłki przed polem karnym. Oddał silny strzał i bramkarz gości skapitulował.

Chwilę później mogło być już 2:2, ale piłka po strzale Abbotta zatrzymała się na poprzeczce.  Co się odwlecze... Po kwadransie 2 połowy Marcus zacentrował , a w polu karnym najsprytniejszy był Antoni Łukasiewicz , który głową nie dał szans obrony bramkarzowi gości.

W 71 min mogliśmy mieć akcję rundy. Marcus do  Abbotta , ten do Siemaszki - wszystko z pierwszej piłki i strzał Rafała głową cudem obronił Kryczka.

Arkę te akcje napędzały  i kwestią czasu była  ta dająca 3 punkty. Dopięła Arka swego w 80 min. Tadeusz Socha kapitalnie wypuścił Rafała Siemaszko, który pognał sam na sam i strzelił trzecią bramkę.

Uff, emocje były do końca. Arka po raz drugi i nie pierwszy w tej rundzie odwraca losy meczu i zdobywa cenne 3 punkty.  Brawa dla całej drużyny.

Czwartą kartkę w rozgrywkach otrzymał Tadeusz Socha  i będzie pauzować w spotkaniu przeciwko Chrobremu.