30.10.2015

Piątkowe porażki juniorów. Relacje.

Nie udało się przerwać passy bez wygranej naszym juniorom starszym. Zagrali jednak dzisiaj bez zawodników, którzy wsiedli do autokaru zmierzajacego do Szczecina na mecz rezerw. Także wyprawa juniorów młodszych do Bytowa nie przyniosła punktów. Przegrali z Drutex-Bytovią 1:2.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 14. kolejka:

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 0:1 (0:1)

Bramka: 16'

Arka: Moczadło, Gębiś , Pasieka, Kaszorek (50' B.Niciński), Pobłocki, Olszewski, Dorawa, Siejak (83' Gabor), Malanowski (46' Ziarkowski), Białek (60' Hołtyn), Sz.Nowicki

żółta kartka: Niciński

Przez cały mecz przewagę mieli goście, którzy w 16min.  przeprowadzili akcję dającą zwycięstwo w tym meczu.  W kilku sytuacjach bardzo dobrze spisał się bramkarz Arki Arek Moczadło.

Arka nie mogła przez cały mecz znaleść recepty na dobrze i agresywnie grających rywali. W 90min.  Arka miała najlepszą sytuację, ale zawodnik gospodarzy zamiast uderzać na bramkę będąc w sytuacji sam na sam próbował dograć do partnera.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 10 kolejka:

Drutex - Bytovia - Arka Gdynia 2:1 (1:1)

Bramki: 11', 70' - Gniadecki 28'

Arka:  Więckowicz, Bednarski, Skierka (71’ Sarnowski ), Krakowiak, Grabowski, Sikorski, Nowicki, Nowakowski, Gniadecki, Brojek (65’ Kozakowski ), Kafka

Spotkanie w Bytowie rozpoczęło się fatalnie do młodych "Arkowców". Do wybitej piłki najszybciej dopadł pomocnik Drutexu i pomimo obecności wielu zawodników żółto-niebieskich zdołał oddać strzał, szczęśliwie umieszczając ją w bramce.

Po kwadransie przewagę zaczęła osiągać Arka. Będąc w bardzo trudnej sytuacji Wojciech Kafka zdecydował się na strzał, jednak piłka odbiła się od słupka. Chwilę później bramkarz gospodarzy faulował wspomnianego Kafkę w polu karnym, ten jednak za wszelką cenę chciał utrzymać się na nogach i ...skończyło się na strachu gospodarzy.

W 28 minucie świetną akcję zapoczątkował Grabowski, który minął rywali i wystawił piłkę do wbiegającego Gniadeckiego, a ten bez trudu umieścił ją bramce wyrównując stan meczu.  Z rzutu wolnego próbował również Sikorski, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę.

W drugiej części zdecydowaną przewagę osiągnęła Arka spychając rywali do głębokiej defensywy. Ci ograniczali się jedynie do wybijania piłki. Pomimo bardzo dobrej gry, nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystać świetnych okazji, które wypracowali.

W najlepszej z nich znalazł się Sikorski w sytuacji sam na sam górą okazał się jednak bramkarz. W 70 minucie fatalny błąd naszego obrońcy i bramkarza wykorzystał przeciwnik ustalając wynik meczu.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

Początek na pewno nie był najlepszy w naszym wykonaniu, jednak już po kwadransie zaczęliśmy grać bardzo dobrze i kwestią czasu było zdobycie kolejnych bramek.  Zespół z Bytowa przez 80 minut grał długą piłką, oddalając zagrożenie od swojej bramki. Jedyne zastrzeżenie mogę mieć do zawodników przy drugiej bramce, gdzie ewidentnie zabrakło komunikacji. Z przebiegu gry uważam jednak, że byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i nie zasłużyliśmy na porażkę.